Musil – Žďárský, Hlaváček, M. Bůžek, Tudoši, Zvoníček, Pokorný, Sůra, J. Bůžek, Toman, Nadvornianský

60. Tudoši

Hloucal – Šebela, Halbich

Hráč utkání Štěpán Krýda Hráč utkání

Gólovou přestřelku rezerva zvládla a stvrdila postup do I.B třídy !

Tahákem 21. kola okresního přeboru Mladoboleslavska byl určitě duel prvních dvou týmů aktuální tabulky, a to benátecké rezervy a nedalekého Kostelního Hlavna. Tato vzájemná derby jsou vždy velice zajímavá a stejně tomu bylo i v tomto utkání.

Od úvodního hvizdu se oba týmy prezentovaly útočným pojetím hry a šance na obou stranách na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako první šli do vedení domácí v 9. minutě, kdy se výstavně trefil Štěpán Krýda – 1:0. Kostelní Hlavno ve 20. minutě po pěkné akci odpovědělo vyrovnávající brankou Sůry – 1:1. Ve 23. Minutě mohly jít Benátky opět do vedení, ale samostatný únik Štrbíka vyrazil Musil na rohový kop. Po něm se opět zaskvěl hostující Musil, který vyrazil na další roh Pařízkovu střelu, jež mířila do šibenice. Z tohoto rohového kopu však už domácí brankově udeřili. U odraženého míče byl první Martin Hrdlička a dělovkou prostřelil vše – 2:1. Ve 27. minutě mohl skórovat Čadil, ale centr od Štrbíka minul hlavou jen o pár centimetrů. Ve 39. minutě se podařilo hráčům Kostelního Hlavna opět vyrovnat. Pokutový kop s přehledem proměnil Jindřich Bůžek – 2:2. Domácím se však do poločasu podařilo posunout misky vah opět na svoji stranu a to dorážkou Martina Hrdličky ve 44. minutě po dobře zahraném přímém kopu Ondrou Čadilem – 3:2. Do šaten tak odházeli domácí hráči s jednobrankovým náskokem.

Hned v úvodu druhého poločasu mohly jít Benátky do dvoubrankového trháku z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na Čadila v samostatném úniku. Míč si postavil zkušený Karásek, ale jeho pokus zneškodnil výborný brankář hostí Musil a penaltu tedy neproměnil. V 51. minutě měly Benátky další tutovku, kterou však spálil Pavelka. Trest za pohrdnutí možnosti dvoubrankového rozdílu přišel po chvíli z kopačky Jindry Bůžka, který po samostatné akci prostřelil Kubáta na zadní tyč – 3:3. Tato vyrovnávací branka domácí nakopla, soupeře začali citelněji přehrávat. Jejich tlak přinesl i šanci po hlavičce Čadila a o pár minut nebezpečnou Hrdličkovu bombu vyrazil Musil. V 74. minutě se však už domácí mohli radovat. Štěpán Krýda ve vyložené šanci zachoval klid a poslal Benátky opět do vedení – 4:3. V 78. minutě se opět prosadil Štěpán Krýda a zkompletoval hattrick, když přidal po rohu uklidňující branku – 5:3. V 84. minutě se dostal do slibné příležitosti po chybě v domácí rozehrávce Jindra Bůžek, ale jeho střela skončila mimo. Poté domácí již žádnou příležitost svému soupeři nepřipustili, tudíž se po závěrečném hvizdu mohli radovat ze zisku tří bodů a tím již zajištěného postupu do I.B třídy.

V dalším kole čeká benáteckou rezervu tým ze „Sahary“, kde svoje utkání hraje domácí Akuma Mladá Boleslav. Podzimní vzájemné utkání skončilo v Benátkách vysokým vítězstvím hráčů od Jizery 7:0.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

V dnešním zápase mě potěšila ofenzivní činnost celého mužstva. V defenzivní činnosti jsme naopak měli výpadky, hlavně při dvou obdržených brankách, při kterých byl prvopočátkem nezajištěný výkop od naší brány. Škoda, že jsme utkání nerozhodli již v úvodu druhého poločasu, kdy jsme mohli jít po pokutovém kopu Karáska a tutovce Pavelky do vedení 5:2. Jsem rád, že i když se soupeři podařilo vyrovnat na 3:3, tak jsme se nepoložili, ale naopak jsme přidali a tento zápas nakonec vyhráli. Tímto vítězstvím jsme si vytvořili již devatenácti bodový náskok a tím si již s předstihem zajistili postup, který byl od začátku soutěže našim cílem. Z tohoto důvodu bychom v závěrečných pěti kolech chtěli dát více prostoru našim dorostencům, tak aby se více seznámili s dospělým fotbalem v mistrovských utkáních.

• MSK "B" – Kosořice 1:1 (0:0)

Příští 22. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Akuma – Benátky "B", Kněžmost – Rejšice "B", Chotětov – Bělá p/Bez, K.Hlavno – Čejetice, Čistá – MSK "B", NEDĚLE: Kosořice – Březno, Předměřice – Židněves.