Skalák – Vetešník, Chupík, Nežerka, Rusiňák, Linek, M. Souček, Jeřábek, Moulis (P. Buryán), Pečenka (85. Bambuch), J. Bůžek (O. Souček)

Kubát – Jiránek, Karásek, D. Langšádl, Sudek – Pařízek (69. O. Šimek), Fingerhut, Pavelka (79. Kapoun) – Hrdlička (60. Štrbík), Krýda (83. Kohl), Čadil

13:21

Noháč – Chrastina, Šebela

Hráč utkání Hráč utkání Milan Karásek

Rezerva potvrdila v Chotětově roli favorita a odvezla tři body !

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděla rezerva Benátek do nedalekého Chotětova. Tento soupeř do této chvíle prohrál na domácím hřišti pouze jedenkrát, tudíž Benátky nečekalo lehké utkání. Do obrany Benátek opět přišli vypomoci tři hráči ze širšího kádru A-mužstva.

Do utkání vstoupily lépe Benátky a hned v 1. minutě mohli skórovat po centru Jiránka, kdy osamocený Krýda netrefil míč ve velmi dobré pozici. V 10. minutě zahrávaly Benátky standardní situaci a centr Čadila našel Hrdličku, který jen těsně minul. Ve 12. minutě o sobě dali vědět i domácí po nebezpečném rohu Pečenky. Ve 24. minutě zahrával přímý kop domácí Vetešník a jeho nebezpečná střela skončila nad brankou hostí. O tři minuty později se o slovo přihlásily opět Benátky, a to rovnou gólově. Josef Jiránek si z pravé strany navedl míč doprostřed a svou levačkou umístil střelu křížem na zadní tyč – 0:1. Ve 36. minutě se do nebezpečné situace dostal Hrdlička, ale jeho střela minula branku domácího Skaláka. Ve 38. minutě mohly Benátky své vedení navýšit po hlavičce Hrdličky, kdy za překonaného Skaláka odehrával míč domácí obránce z prostoru brankové čáry.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Benátkám. V 47. minutě si na nadýchaný centr od Sudka naběhl na zadní tyč Štěpán Krýda a ze vzduchu zavěsil – 0:2. V 54. minutě přidaly Benátky další branku, kdy Ondřej Čadil velmi pěkně přestřelil zeď z přímého volného kopu – 0:3. V 60. minutě po pěkném centru Jiránka se dostal do vyložené šance Čadil, ale sám před Skalákem mířil nad.  V 76. minutě centroval do vápna Štrbík a Krýda ve vyložené šanci nechal vyniknout Skaláka. Následně se dostal k nebezpečné střele po odraženém míči domácí Vetešník, ale Kubát jeho střelu vyrazil. V 80. minutě se do slibné pozice dostal Kapoun, ale jeho střelecký pokus trefil pouze boční síť. V 84. minutě se domácím podařilo výsledek zkorigovat, kdy se po chybě Kubáta v rozehrávce dostali k míči a pro zakončujícího kanonýra Petra Buryána nebyl problém následně trefit prázdnou branku – 1:3. Rezerva si tak po konečném hvizdu připsala další  tři body do tabulky a cenné vítězství z venku.

V dalším kole přivítají Benátky v neděli 15.5. od 17 hod Kostelní Hlavno. O zajímavost tohoto utkání nebude nouze, protože se střetnou první dva týmy aktuální tabulky. Snahou rezervy bude určitě jakkoliv bodovat, protože tím by si definitivně zajistila cílený postup do I.B třídy.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

V prvním poločase jsme hráli poněkud nervózněji, ale i tak jsme vstřelili branku a měli další dvě velmi dobré brankové příležitosti. Soupeř hrozil zejména ze standardních situacích, které jsme ustáli. V úvodu druhého poločasu jsme vstřelili dvě uklidňující branky. Poté jsme utkání ovládli a vytvořili si i další brankové příležitosti. Soupeř se dostal ke korekci výsledku až ke konci utkání po naší chybě v rozehrávce. Hráčům bych rád poděkoval za předvedený týmový výkon a pogratuloval k zaslouženému vítězství.

• K.Hlavno – Židněves 2:2 (0:2)

Příští 21. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: MSK "B" – Kosořice, Židněves – Akuma, Čejetice – Chotětov, Bezno – Kněžmost, NEDĚLE: Benátky "B" – K.Hlavno, Rejšice "B" – Předměřice, Bělá p/Bez. – Čistá.