Puskajler – O. Holický, Novák, Klepáč, Bláha, Horáček, Herout, Binder, Hrobár, Prokůpek (54. Kuntoš), Tyšer

32. Karásek, 50. Pavelka, 57. Pařízek – 32. Horáček, 52. Bláha, 71. Novák

Stejskal – Vrabec, Halbich

Hráč utkání Antonín Fingerhut Hráč utkání

Rezerva zvítězila gólem z poslední minuty !

K dalšímu domácímu utkání nastoupila rezerva Benátek proti Čisté a už podzimní zápas ukázal, že tento nováček je nepříjemným soupeřem. Čistá po předešlých kolech jarní části se mohla pyšnit pozicí prozatím nejlepšího týmu jara s bilancí 4-1-0.  S cílem udržet i nadále svoji jarní neporazitelnost přijela i k tomuto utkání. V sestavě rezervy se v tomto utkání objevilo vícero hráčů z širšího kádru A-mužstva a to zejména kvůli velké marodce, která B tým provází.

Zápas není potřeba rozdělovat na první a druhý poločas, protože průběh hry byl naprosto totožný. Benátky totiž celý zápas dobývaly obranný val soupeře, který se po vzoru "prešovského betonu" pouze úporně bránil a během celých devadesáti minut nevyslal ani jednu střelu mířící mezi tyče domácí branky. Benátky naopak soupeře zaměstnávaly pravidelně a šance zejména Ezealy a Pavelky byly brankové. Bohužel však žádná z těchto ani dalších slibných brankou neskončila, a tak s přibývajícím časem se na kopačky domácího týmu snesla nervozita. Tu setřásl až v 89. minutě Štěpán Krýda, který se prosadil po rohovém kopu Pavelky – 1:0. V nastavení mohl Krýda vstřelit ještě pojišťovací druhou branku, ale jeho hlavička skončila jen na břevně brankáře Puskajlera. Domácí tedy nakonec ze své převahy přeci jen vytěžili tři body.

Další utkání sehraje rezerva v sobotu od 17 hodin v nedalekém Chotětově. Podzimní zápas skončil vítězstvím Benátek 3:1.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Celé toto utkání bylo o tom, kdy vstřelíme první branku, což se nám nakonec povedlo až v úplném závěru. Naše vítězství vnímám však jako naprosto zaloužené. Celý zápas jsme hráli aktivně a soupeř se jen úporně bránil na své vlastní polovině. Jakýkoliv jiný výsledek, než naše vítězství, by byl pro mě zklamáním.

• Předměřice – Akuma 1:2 (0:1)

Příští 20. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Chotětov – Benátky "B", Akuma – Rejšice "B", Kněžmost – Předměřice, K.Hlavno – Židněves, Bezno – MSK "B", Čistá – Čejetice, NEDĚLE: Kosořice – Bělá p/Bez.