Kubát – Jiránek, Hrdlička, D. Langšádl, Sudek – Jäger, Fingerhut, Pavelka – Zuna (29. Pařízek), Krýda, J. Novotný (63. O. Šimek)

20. Štecher – 31. Hrdlička, 67. Jäger, 86. Jiránek

Kožej – Kuba, Sobalík

Hráč utkání Hráč utkání Jiří Kubát

Rezerva se z Kosořic vrátila s jedním bodem !

K dalšímu mistrovskému utkání zavítala rezerva Benátek do nedalekých Kosořic. Utkání se odehrálo na velmi dobře upravené hrací ploše, tudíž se očekával kombinační fotbal z obou stran.

Do utkání vstoupily lépe Benátky a hned v 5. minutě šly do vedení po střele Štěpána Krýdy0:1. Další šanci měly Benátky ve 13. minutě, ale spolupráci dvojice Langšádl - Krýda zlikvidoval domácí brankář. Kosořice se v prvním poločase dostaly k jedinému střeleckému pokusu ve 22. minutě, nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti však Kubát vyrazil. Ve 23. minutě mohly Benátky svůj náskok navýšit, ale nebezpečná střela Zuny byla zblokována těsně před brankovou čarou domácí svatyně. Ve 28. minutě Jägrova střela jen o kousek minula pravou tyč domácí branky. Ve 34. minutě se dostal do samostaného úniku Krýda, ale jeho střelu vyrazil dobře chytající domácí brankář.

Do druhého poločasu opět vstoupily lépe Benátky a ve 48. minutě střelu Pařízka vyrazil na tyč brankář Abelovský. V 56. minutě se do velmi slibné šance dostal Pavelka, ale jeho střelu opět zlikvidoval domácí brankář. V 58. minutě se dostali do gólové šance i domácí, kdy Grus obelstil Hrdličku čímž se dostal sám před Kubáta, ten však jeho střelu vyrazil. V 66. minutě měly zase gólovku Benátky, ale Langšádl ve velmi dobré pozici napálil míč do břevna. V 71. minutě se ze svého tlaku přeci jen Benátky dočkaly navýšení skóre. Pařízek poslal přesným pasem do samostatného úniku Ondřeje Pavelku, který se v koncovce nemýlil – 0:2. Ihned vzápětí se však Kosořice dostali ke snížení, kdy po chybě Jägera se dostal k míči domácí Václav Tříska a svoji střelu velmi dobře umístil na zadní tyč – 1:2. V 82. minutě mohli domácí srovnat, kdy hostující obrana nezajistila dlouhý výkop soupeře a Grus ve velmi dobré pozici přestřelil. V 84. minutě byl faulován v pokutovém území Jiránek a rozhodčí nařídil pokutový kop, který Hrdlička trefil dělovkou pouze do břevna a penaltu neproměnil. Ihned poté mohl utkání rozhodnout Fingerhut, ale ve vyložené šanci jen trefil domácího brankáře. V 86. minutě zahrávali přímý volný kop z osmnácti metrů domácí a Petr Niklfeld se nemýlil – 2:2. V 90. minutě nařídil rozhodčí pokutový kop i ve prospěch domácích po faulu Hrdličky. Míč si opět postavil nejzkušenější hráč na hřišti Niklfeld, jeho střelu však vystihl Kubát, míč vyrazil na roh a penaltu stejně jako hostující Hrdlička tedy neproměnil. Po jeho zahrání bylo utkání ukončeno a obě mužstva si tak v utkání plné zvratů body rozdělili.

V dalším kole přivítá Benátecká rezerva mužstvo z Čisté, které v jarní části prozatím ani jednou neprohrálo. V podzimním utkání vyhrála rezerva na půdě tohoto soupeře v 6. kole nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

S bodem spokojený nejsem. Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný. Vedeme 2:0 a místo toho, abychom posledních dvacet minut odehráli v klidu, tak uděláme zbytečnou chybu a necháme si dát kontaktní branku. I poté jsme však mohli zasadit soupeři smrtící ránu z pokutového kopu, který jsme opět neproměnili. Poslední minuty jsme pak vůbec nezvládli a kvůli faulům jsme dali soupeři obrovskou šanci utkání obrátit. Můžeme poděkovat Kubátovi, že penaltu v poslední minutě chytil. Jsem zklamaný s výkonem některých našich hráčů, od kterých jsem čekal, že budou našimi lídry. Dále mě mrzí zranění Zuny, který tak rozšířil naši početnou marodku.

• K.Hlavno – Předměřice 2:3 (0:2)

Příští 19. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: MSK "B" – Kněžmost, Židněves – Chotětov, Čejetice – Kosořice, NEDĚLE: Benátky "B" – Čistá, Předměřice – Akuma, Rejšice "B" – K.Hlavno, Bělá p/Bez. – Bezno.