ZÁZNAM ZÁPASU - 8.kolo Sobota 10. 10. 2015 16:00

Musil – Žďárský, M. Bůžek, Hlaváček, Tudoši (83. K. Sůra), P. Sůra (75. Němeček) , Pokorný, P. Zvoníček, J. Bůžek, Srnec, J. Zvoníček

Jíra – Chupík, Svačina, Karásek, M. Langšádl – Jäger, Kraus, Fingerhut – Čadil (73. D. Langšádl), Krýda (89. Hejtmánek), Zuna (85. Kapoun)

42. M. Bůžek – 48. a 78. Zuna

33. Tudoši, 59. J. Bůžek, 75. J. Zvoníček, 76. Pokorný – 68. Fingerhut, 90. Jäger

Chrastina – Chlastáková, Navrátil

Rezerva otočila nepříznivý stav ve druhé půlce !

Určitě největším tahákem 8. kola Okresního přeboru Mladoboleslavska bylo utkání dvou týmů z horních pater tabulky. Na jedné straně domácí Kostelní Hlavno prozatím třetí v tabulce a proti němu rezerva Benátek, která zatím tabulce vévodí. Souboje těchto dvou mužstev jsou známé zejména úpornou bitvou a stejně tak tomu bylo i v tomto případě.

Kdo čekal, že od úvodního hvizdu budou Benátky soupeře tlačit, jako tomu bylo v předešlých kolech, tak se hluboce mýlil. Naopak domácí z Kostelního Hlavna byli po celou první polovinu lepším týmem a vytvořili si i několik brankových příležitostí. Tu první hned v 9. minutě, kdy samostatný únik zlikvidoval brankář Jíra. Tlak domácích byl umocněn i velkým množstvím standardních situací, přičemž při jedné z nich hlavičkoval velmi nebezpečně osamocený Smec nad Jírovu branku. Ve 31. minutě si vytvořili brankovou příležitost i hosté, ale únik Krýdy zlikvidoval brankář Musil. Hned za chvíli si však domácí vytvořili další tutovku, ale Benátky opět podržel dobrým zákrokem Jíra. Domácí ze svého tlaku nakonec přeci jen vytěžili úvodní branku utkání, kdy po zákroku na Jindřicha Bůžka odpískal rozhodčí Chrastina ve 42. minutě pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Martin Bůžek a domácí se tak po zásluze dostali do vedení – 1:0. V poločasové přestávce tak určitě panovala lepší nálada v domácí kabině.

Do druhé půle však nastoupily Benátky jako kdyby je v kabině někdo polil živou vodu a najednou se obraz hry úplně obrátil. Tento fakt umocnilo i to, že hned ve 48. minutě se jim podařilo po rohovém kopu Davidem Zunou vyrovnat – 1:1. Další šance hostí na sebe nenechaly dlouho čekat a v 50. minutě mohl skórovat Martin Langšádl, ale z dobré pozice minul branku. V 70. minutě po velmi  pěkné akci po ose Kraus, Krýda, Fingerhut měl poslední jmenovaný velmi slibnou příležitost, kterou však zmařil opět Musil. V 76. minutě zase nastřelil Svačina tyč domácí svatyně. V 77. minutě se Benátečtí přeci jen dočkali obratu v utkání a to po přímém kopu Davida Zuny, který svoji dělovku poslal míč do sítě domácích – 1:2. Po této brance domácí hru otevřeli a dlouhými nákopy se snažili vytvořit si tlak. Obrana Benátek však celý druhý poločas pracovala bezchybně a soupeři žádnou brankou příležitost nepovolila. Naopak Benátky mohly ještě v závěru utkání brankové skóre zvýraznit po šancích Krýdy či Fingerhuta. To se však nestalo a tak utkání skončilo výhrou benátecké rezervy v poměru 2:1.

V dalším kole hraje benátecké béčko před domácími diváky a soupeřem bude mladoboleslavský tým SK Akuma, který v minulém kole porazil na svém hřišti Na Sahaře celek Židněvse 2:1.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

„V prvním poločase jsme podali velmi špatný výkon. Vůbec jsme nedodržovali stanovenou taktiku, propadali jsme v osobních soubojích a byli jsme horším celkem. V poločasové přestávce jsme na hráče apelovali s tím, že svůj přístup musí diametrálně změnit. Jsem rád, že si to kluci vzali za své a nakonec utkání zvrátili na svoji stranu. Náš výkon v tomto utkání byl jako noc a den. Podobných výkyvů se určitě musíme do budoucna vyvarovat."

• Kosořice – MSK "B" 2:2 (1:1)

Příští 9. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Židněves – Předměřice, MSK "B" – Čistá, Čejetice – K.Hlavno, Bezno – Kosořice, NEDĚLE: Benátky "B" – Akuma, Rejšice "B" – Kněžmost, Bělá p/Bez. – Chotětov.