ZÁZNAM ZÁPASU - 7.kolo Neděle 4. 10. 2015 16:00

Jíra – Chupík, Svačina, Karásek, M. Langšádl – Jäger, M. Novotný (59. D. Langšádl), Kraus – Fingerhut, Krýda, Zuna (46. Čadil)

Skalák – Kořínek, Vrána, Vetešník, O. Vaňousek, Linek (47. Moulis), M. Souček, Pečenka (88. Vávra), Kern (79. Beneš), Nežerka, J. Bůžek (63. P. Buryán)

4. Krýda, 52. Karásek, 83. D. Langšádl – 54. J. Bůžek

43. Jäger, 44. Zuna, 47. Fingerhut, 74. Karásek

J. Pažout – P. Pažout, Novák

Rezerva s nováčkem z Chotětova nezaváhala !

V 7. kole Okresního přeboru přivítala rezerva Benátek nebezpečného soupeře a také nováčka soutěže z nedalekého Chotětova, který zatím v každém utkání vstřelil dvě a více branek, tudíž i proto se očekával zajímavý duel.

Benátečtí vstoupili do utkání aktivněji a ze svého tlaku vytěžili ve 4. minutě úvodní branku utkání, kdy po přihrávce Martina Langšádl skóroval Štěpán Krýda – 1:0. I nadále se nebezpečné situace odehrávaly zejména před hostujícím brankářem Skalákem. V 8. minutě po rohu hlavou přestřelil osamocený Martin Langšádl na malém vápně, v 19. minutě měl na noze branku Michal Svačina po skrumáži v pokutovém území. Ve 21. minutě vystřelil nebezpečně Zuna, který měl v prvním poločase ještě jednu slibnější šanci, kterou však špatně vyřešil. Soupeř mohl také skórovat po velmi pěkné střele ze střední vzdálenosti, kterou však vyrazil dobře chytající brankář Jíra na roh. Poločasový účet uzavřela ještě šance Krýdy, který však v bezprostřední blízkosti pouze přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe domácí a ihned v 52. minutě se radovali po rohu a gólové hlavičce Milana Karáska2:0. Ihned za dvě minuty však Jäger udělal individuální chybu, po které následně fauloval. Hosté tuto situaci rychle rozehráli a Jakub Bůžek velmi pěkně gólově zakončil 2:1. Tato kontaktní branka pak na chvíli průběh utkání zdramatizovala a mohla i více, kdyby přímý kop Pečenky nelapil brankář Jíra. Chvíli po této situaci měly zase šanci Benátky a i z ní vstřelili Martinem Chupíkem branku, která však pro sporný ofsajd nebyla uznána. Do konce utkání už byly šance pouze na kopačkách domácího týmu. Tu první ještě Benátky nevyužily po střele Čadila z malého vápna. Po chvíli však brankové uklidnění na domácí stranu přeci jen přišlo. V 83. minutě se totiž dostal do úniku Štěpán Krýda. Jeho tvrdou střelu stačil Skalák ještě vyrazit, ale dobíhající David Langšádl následně míč do sítě dorazil – 3:1. Ve zbývajících minutách už žádná branka nepadla a rezerva tak mohla oslavit sedmé vítězství v řadě.

V dalším 8. kole budou Benátky v sobotu zajíždět na horkou půdu Kostelního Hlavna, které vyhrálo 4:2 v Židněvsi a určitě se nebude jednat o lehké utkání.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

„Jeden můj kamarád mi po zápase řekl "už jsem vás viděl hrát lépe." S tím souhlasím, ale na druhou stranu jsme si v utkání vytvořili více brankových příležitostí než soupeř a podle mého názoru po zásluze zvítězili. V letní přípravě jsme úplně překopali herní styl týmu a bude nějakou dobu trvat, než si vše sedne tak, jak má. Každopádně jsem přesvědčený, že jdeme správnou cestou."

• Čejetice – Čistá 2:2 (2:1)

Příští 8. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: K.Hlavno – Benátky "B", Chotětov – Čejetice, Akuma – Židněves, Kněžmost – Bezno, Čistá – Bělá p/Bez., NEDĚLE: Kosořice – MSK "B", Předměřice – Rejšice "B".