ZÁZNAM ZÁPASU - 6.kolo Sobota 26. 9. 2015 16:30

Rucký – Hrobár, Klepáč, Bláha (57. Dubay), Duda, Tůma, Tyšer, Herčík, Ertl, Kuntoš (82. Horáček), Holický

Kubát – M. Langšádl, Svačina, Jäger, D. Langšádl – Marek Sedláček (46. Chupík), M. Novotný, Kraus – Fingerhut, Krýda, Zuna

43. Fingerhut

26. Bláha, 60. Duda – 11. M.Langšádl, 35. Zuna, 38. M. Novotný

Bišický – Hloucal, Šebela

Rezerva nejtěsnějším rozdílem vyhrála v Čisté !

V 6. kole zavítala rezerva Benátek do Čisté s cílem zisku dalších tří bodů. Už od úvodního hvizdu však bylo jasné, že je nečeká vůbec nic jednoduchého. Na jedné straně tvrdá a nerovná hrací plocha, dále pak houževnatý a důrazný soupeř a v neposlední řadě dvanáctý hráč domácích, kterým byl jejich trenér Holický. Ten totiž s nadsázkou od začátku utkání komentoval každý kontakt hráčů, tak jako by se jednalo o brutální fauly. Rozhodčí jednotlivé zákroky posuzovali dle svého uvážení a Benátečtí, cítící se ukřivděně, se s nimi pouštěli do zbytečných debat, za což po právu obdrželi několik napomenutí v podobě žlutých karet. I když měly Benátky územní převahu, tak se nedokázaly prosadit ve finální fázi, kromě jedné akce ze 43. minuty, která skončila brankou Antonína Fingerhuta0:1. Soupeř měl v prvním poločase také jednu velmi slibnou šanci, kterou však zlikvidoval výborně chytající brankář Kubát.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Benátky měly i nadále opticky více ze hry, ale soupeř hrozil zejména z rychlých brejků a standardních situací. Benátečtí ve druhé půli mohli skórovat po střelách Zuny či Krýdy, kterému však střela v přečíslení tří proti dvěma nesedla tak, jak by sám chtěl. To soupeř měl na konci utkání dvě určitě slibnější šance, ale Benátky i v těchto chvílích podržel brankář Kubát. Hlavně díky němu si po konečném hvizdu mohli hosté připsat další tři body do tabulky okresního přeboru.

V dalším kole hostí benátecký tým doma nováčka Okresního přeboru, tým Chotětova. Ten v minulém kole remizoval na domácí půdě s celkem Židněvse 2:2 a Benátky budou určitě i v tomto utkání chtít neztratit neporazitelnost a potvrdit roli favorita.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

„I když jsme získali tři body, tak jsme dnes odehráli asi náš nejhorší zápas. Pokud bych měl hodnotit jednotlivce, tak bych pochválil Kubáta, Marka Sedláčka a tradičně kapitána Krause. Ostatní naši hráči umí zahrát lépe, než předvedli v tomto utkání. Neřekl bych, že jsme zápas podcenili. Jen jsme zbytečně neustáli některé výroky v úvodu a nechali si utkání otrávit. Poté jsme se již do zápasu nedostali tak, jak bychom chtěli. Věřím v náš tým a také v to, že klukům bude tato zkušenost ponaučením do dalších zápasů."

• Chotětov – Židněves 2:2 (1:2)

Příští 7. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: Židněves – K.Hlavno, MSK "B" – Bezno, Čejetice – Čistá, NEDĚLE: Benátky "B" – Chotětov, Předměřice – Kněžmost, Rejšice "B" – Akuma, Bělá p/Bez. – Kosořice.