Stejskal – Veselka, Černý, Jarkovský, Špidlen – Urbanec, T. Labík, Vobejda, Zorvan (79. J. Labík) – T. Sedláček, Bastin (90+1. Novák)

Melničuk - Hányš, Nehasil

Moník Pavel
Hráč utkání Jiří Kateřiňák Hráč utkání Jan Stejskal

Všechny body z Benátek odvezl Převýšov !

Další prohra, další obrovské komplikace. Benátečtí fotbalisté nezvládli další domácí utkání s Převýšovem a jejich případná záchrana třetí nejvyšší soutěže se posunula do roviny teorie. Domácí  opět v zápase nepředvedli vůbec špatný výkon, žehrali však na chabou koncovku. Hosty držel skvělý devatenáctiletý brankář Stejskal, který chytil i nemožné. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Melničuka svítil na nové světelné tabuli stav 1:3, který přikoval benátecký tým hlouběji do sestupového pásma.

Domácí mohli jít do vedení již ve 3. minutě. Kateřiňák nádhernou přihrávkou vysunul Klobásu, který se zbavil svého strážce, poté ale nastřelil velmi dobře vybíhajícího brankáře Stejskala. Na druhé straně zakončoval Tomáš Labík, který ale mířil vysoko nad bránu. Benátečtí byli v úvodu více na více míče. Dokumentuje to i akce Lukeše, který uvolnil Škareckého, s jehož nepříliš tvrdou střelou neměl Stejskal větší problémy. Varování přišlo chvíli po uplynutí dvacetiminutovky od hlavičkujícího urostlého Bastina, ten však nesrovnal přesně mířidla. Ochozy zašuměly také po Veselkově centru, po kterém se hlavou natahoval nevelký Zorvan, míč však ale netrefil. V tu chvíli začali přebírat iniciativu hosté. Ve 29. minutě se na levé straně uvolnili přes Lukeše a následnou přesnou přihrávku zakončil za Michňova záda Jakub Špidlen – 0:1. O minutu později spadl mezi dvojicí hostujících hráčů v pokutovém území domácí Michal Sedláček a hlavní rozhodčí Melničuk neváhal s odpískáním pokutového kopu. Míč si postavil Jiří Kateřiňák a neomylně poslal míč pod břevno – 1:1. Po další standardní situaci vzápětí hlavičkoval Marek Sedláček, mířil ale do míst, kde stál připravený Stejskal. Domácí si nepohlídali zadní vrátka, kam se dostal opět obránce Špidlen, tentokrát ale nechal vyniknout Michňu. Toto varování asi nebylo dostatečně důrazné. Mezi benátecké obránce si totiž naběhl Tomáš Bastin, dostal se až za jejich záda a chladnokrevně zakončil – 1:2. Závěr poločasu patřil jednoznačně hostům. Po přihrávce Urbance mohl zvýšit Zorvan, křížnou střelou ale minul. O několik desítek sekund později využil domácí trenér Vladimír Sedláček prvního střídání, když poslal z trávníku dolů svého syna Michala, jehož nahradil Sivričem. Nepříznivým stavem pro Benátky skončil první poločas.

Další změnu udělali benátečtí trenéři o přestávce. V kabině nechali Lukeše a po delší době poslali do hry Karáska. Kdo se zdržel chvilku déle na párku či klobáse, přišel o velkou šanci domácího týmu. Kateřiňák se blýskl individuální akcí, našel Sivriče, který ale před odkrytou částí branky trefil pouze padajícího hráče Převýšova. Benátečtí v úvodu druhé půle přikovali svého soka na útočné polovině, leč v koncovce byli jaloví. Neprosadil se hlavičkující Pajer ani kličkující Ladra. Na druhé straně hledal Zorvan Bastina, ten ale na míč těsně nedosáhl. Když to nešlo kombinačně, zkusili to Benátečtí razancí. Z pořádné dálky napřáhl Borovička, avšak hostující brankář jeho táhlou střelu nadvakrát zkrotil. V 61. minutě protáhl Klobása svoji střelou Stejskala, ten však vyrazil na rohový kop. Po něm zakončoval tentýž hráč, avšak Stejskal vynikajícím zákrokem vyškrábl míč z pravé šibenice a podržel tak svůj tým. Z velké dálky následně zakončoval také Kateřiňák, jenž minul o kousek pravou tyč. Po delší době se připomněli také hosté, avšak pokus Tomáše Sedláčka Michňa vyrazil mimo tyče své brány. Následně nebyli benátečtí hráči důrazní před vlastním brankářem, po akci Zorvana však Tomáš Labík zakončil nad břevno. S přibývajícím časem začala benáteckými hráči cloumat nervozita a zmar. Po pěkném centru Pajera zakončoval v akrobatické pozici Ladra mimo. Jedním z posledních pokusů na vyrovnání byla Kateřiňákova střela z 81. minuty. Ta byla tečována klubkem hráčů, avšak míč trefil šťastně Stejskalovy nohy, od kterých se odrazil do pokutového území, kde hosté velký závar zvládli. I to dokumentovalo smůlu a zmar domácího týmu. O pět minut později se na pravé straně elegantně uvolnil Pajer, přesným centrem našel Ladru, jenž zakončoval z první, avšak Stejskal předvedl další vynikající zákrok, čímž srazil benátecké hráče ještě o trochu níž. Minutu před koncem podnikli hosté rychlý protiútok, míč se dostal na kopačky Jakuba Špidlena, na jehož střelu si sice Michňa sáhl, míč přesto doklopýtal za brankovou čáru – 1:3. Po dvouminutovém nastavení hlavní rozhodčí Melničuk tento zápas ukončil.

Jak již bylo řečeno, Benátečtí si touto prohrou opět znesnadnili další působení ve třetí lize. Stále však ještě žije jiskřička naděje. Právě o tu budou bojovat o víkendu, kdy do středu Čech zavítají severočeské Brozany, tedy poslední tým tabulky. Případná výhra ještě udrží Benátky ve hře.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Nevyšel nám první poločas. Již ve 3. minutě jsme měli vyloženou šanci po krásném pasu Kateřiňáka, kterou ale Klobása neproměnil. Poté jsme často chybovali v obranné fázi. Kluky jsme upozorňovali na Sedláčka či Bastina, oni jim však dali příliš mnoho prostoru. Ve druhé půli jsme se zlepšili. Hostující gólman nám ale zneškodnil čtyři tutové šance. Za druhý poločas nemám k našim hráčům příliš mnoho výtek. Vytvořili jsme si tlak, přišly i šance. Kdybychom vyrovnali na 2:2, myslím si, že bychom i zvítězili. Třetí inkasovaná branka padla do naší otevřené obrany.

Tomáš HRABÍK

Trenér SK Převýšov Tomáš HRABÍK

Oběma mužstvům šlo o hodně. I my potřebovali body k tomu, abychom se zachránili. Utkání podle toho také vypadalo, bylo nervózní. V prvním poločase jsme byli lepší, domácí jsme přehráli. Ve druhé půli to bylo přesně naopak. Hlavně ve druhém poločase nám výborně zachytal brankář, který chytil tři jasné góly, což dnešní utkání rozhodlo.

Předzápasové představení soupeře z Převýšova naleznete ZDE!

• Tachov – Dobrovice odloženo

Příští 32. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Jirny (10:15), Vltavín – Táborsko "B" (10:15), Tachov – Převýšov (10:30), Králův Dvůr – Most, NEDĚLE: SK Benátky – Brozany, Štěchovice – Dobrovice, Zápy – V.Žižkov, Čáslav – Písek, Benešov – Kolín.