Michňa – Lukeš, Toml, Borovička, Sudek – Mbah (77. Synek), Marek Sedláček, Škarecký, Mich. Sedláček, Ezeala (27. Jiránek) – Korec (62. Ansuma)

Vaňkát – Teuber, Kapoun

Bobek Karel
Hráč utkání Frizoni Hráč utkání nikdo

Benátky ve vloženém středečním kole nedokázaly v Čáslavi bodovat !

Rozhodně nepodali optimální výkon a z trávníku předposlední Čáslavi se vraceli s prázdnou. Benátečtí fotbalisté neproměnili jedinou vyloženou šanci, kterou si v zápase vypracovali, a v závěru naprosto remízového utkání navíc inkasovali po precizně zahraném trestném kopu Petrem Váňou. Situace v třetí lize se tak zase zamotala a také Benátečtí budou stále bojovat o záchranu.

Vyrovnaný úvod utkání nabídl jen Mlynkovu střelu, která letěla vysoko nad branku benáteckého brankáře Michni. Několik náznaků v podání benáteckých hráčů nevedlo ke zdárnému cíli. Hodně vidět byl zejména Korec, kterému však hlavní rozhodčí Vaňkát odpískal několik přísnějších útočných faulů. Na první větší šanci se tak čekalo do 20. minuty. Z pořádné dálky napřáhl čáslavský Frejlach a trefil horní část břevna benátecké brány. Na druhé straně zkoušel štěstí Ezeala, přesný ale nebyl. To byla také poslední věc, kterou nigerijský hráč stihl, neboť o čtyři minuty déle kvůli svalovému zranění střídal. Ve 26. minutě dostali Benátečtí luxusní šanci. Kunášek fatální přihrávkou našel pouze hostujícího Korce, který ale nastřelil jen včas vybíhajícího brankáře Nguyena. O chvíli později střílel nepřesně Michal Sedláček. V závěru poločasu si domácí vypracovali několik závarů po rohových kopech, míč za Michňova záda ale nedostali.

Úvod druhé půle orámovala vyložené příležitost domácího týmu. Špičák se prosmýkl kolem Tomla a ohrozil Michňu, který však dal nohy k sobě a vynikajícím zákrokem zabránil gólu. O pět minut později na druhé straně zakončoval Korec, míč se ale snesl o kousek nad břevno. Zajímavou šanci si Benátečtí připravili v 70. minutě. Mbah vysunul po křídle Jiránka, který ale trefil jen vypínací tyč čáslavské brány. O chvíli později se připomněl Brazilec ve službách Čáslavi Frizoni, jehož střelu vyškrábl z pod břevna Michňa. Následoval rohový kop, po kterém hlavičkoval Vebr mimo. Frizoni zakončoval také v 82. minutě, míč z jeho kopačky mířil kousek vedle levé tyče. Právě brazilský útočník byl hlavním aktérem následující situace. Na trávník jej totiž poslal Škarecký a domácí měli výhodu trestného kopu z velmi dobré střelecké parkety. Míč si postavil kapitán Petr Váňa, obstřelil zeď a zacílil přesně k levé tyči – 1:0. Benátečtí vrhli všechny síly do útoku, kromě jednoho závaru si ale větší šanci nevypracovali. Naopak čáslavští vybojovali několik rohových kopů, při kterých mohli našetřit cenné vteřinky. Ve více než tříminutovém nastavení se neujaly střely Ansumy ani Marka Sedláčka, při kterých Nguyen nemusel zasahovat. Poté již zápas ukončil hvizd hlavního rozhodčího Vaňkáta.

Benátečtí si tedy z Čáslavi neodvezli ani bod a situaci si zase trochu zkomplikovali. Nyní zajíždí na půdu farmy mistrovské Plzně – do Domažlic. Na Chodsku je nečeká rozhodně nic jednoduchého, Sedláčkovi svěřenci tam však pojedou s cílem překvapit, tak jako se jim to povedlo v Písku a nabrat zpět zbytečně ztracené body.

Jiří ANTOŠ

FK Čáslav Jiří ANTOŠ

Byl to bojovný a vyrovnaný zápas, který byl o první brance. Musím říci, že jsme byli šťastnějším týmem. Je pravdou, že hostující tým jsme, kromě naší jedné velké chyby, kterou nepotrestal, do ničeho nepustili. Ve druhém poločase jsme měli jednu velkou šanci Špičákem, kterou jsme neproměnili. V závěru jsme měli k dispozici standardku, která rozhodla. Nebyli jsme lepším mužstvem, ale díky krásnému gólu z trestného kopu do šibenice jsme zvítězili. Mrzí mě jen zranění Lukáše Vebra.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Nezvládli jsme důležitý zápas. Bylo to vcelku vyrovnané utkání.  Po chybné rozehrávce domácích jsme měli v prvním poločase vyloženou šanci, která je snad více než stoprocentní, bohužel jsme ji neproměnili. V tom vidím klíčovou věc tohoto zápasu. Ve druhé půli jsme si vytvořili jen jednu pološanci. Směrem dopředu jsme toho moc neudělali. V tu chvíli se snažíme hrát alespoň vzadu na nulu. Poté ale naprosto nesmyslně faulujeme poblíž našeho vápna a soupeř nás potrestá. Nevezeme ani bod, což je pro nás velké zklamání.

Předzápasové představení soupeře z Čáslavi naleznete ZDE!

• Domažlice – Tachov 1:3 (1:1)

Příští 29. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Domažlice – Benátky, Vltavín – Králův Dvůr (10:15), Písek – Dobrovice (10:15), NEDĚLE: Převýšov – Chrudim (10:15), Táborsko "B" – Benešov (10:15), Jirny – Štěchovice, Brozany – Tachov, Most – Zápy, Kolín – Čáslav.