Divkovič – Šíša, Černý, Kura (23. Marák), Chábera (77. Dolejší) – Čada, Jindráček, Štefko (61. Boušek), Macháček, Hejda (65. Záruba) – Kasal

59. Kateřiňák, 90+1. Mar. Korec – 46. Macháček, 65. Hejda, 84. Záruba, 84. Černý

Vít – Novák, Erlebach

Míka Ladislav
Hráč utkání Lukáš Hůlka Hráč utkání Tino Divkovič

Benátky doma ve vloženém středečním kole porazily Most !

Benátečtí vyhráli důležité utkání proti mosteckému týmu a udělali rázný krok směrem k záchraně. O výhře rozhodl již v 6. minutě proměněným pokutovým kopem Jiří Kateřiňák. Další průběh zápasu byl víceméně vyrovnaný, přesto si Benátečtí vypracovali více šancí, které ale nebyli schopni proměnit, a tak se o vítězství strachovali až do samého konce.

Benátečtí vstoupili do zápasu s velkou vervou. Již ve 3. minutě přiťukl Škarecký míč Ezealovi, který notně protáhl bosenského brankáře Divkoviče ve službách Mostu, ten však balon vyrazil na rohový kop. Tentýž domácí hráč hlavičkoval za minutu do boční sítě. O chvilku později vnikl do pokutového území Kozma, kde byl nedovoleně zastaven a hlavní rozhodčí Vít ukázal neomylně na penaltový puntík. Míč si postavil Jiří Kateřiňák a tvrdou střelou o břevno poslal Benátky do vedení – 1:0. Na druhé straně zahřmělo po pokusu Jindráčka, který ale letěl těsně nad břevno. Nadále byl k vidění vyrovnaný fotbal. U hostí byl nejnebezpečnější exligový Jindráček, alespoň tomu tak bylo v prvním poločase. V 17. minutě mířil k pravé tyči, kam se ale Michňa natáhl a míč vyrazil na rohový kop.O tři minuty déle rozběhl benáteckou akci Kozma, vysunul Ezealu, který obešel Divkoviče, neunáhlil se a nabil dobíhajícímu Fabiánovi, který ale ve vyložené šanci přestřelil. Podobnou šanci nevyužil také Smetana, který mohl těžit ze spolupráce Kozmy s Fabiánem.

Druhou branku se nepodařilo dát ani Škareckému, ke kterému nechtěně přiťukl míč hostující obránce Černý. Domácí záložník však na rychle vybíhajícího Divkoviče nevyzrál. Nejblíže byl k brance v 59. minutě Marek Sedláček, který prudkou ranou usměrňoval Škareckého centr. Mosteckého brankáře tentokrát zastoupil spoluhráč Šíša, jenž vlastním tělem nepustil míč za brankovou čáru. Úspěšný nebyl ani Smetanův hlavičkový pokus. Branku nevstřelil ani Škarecký, jehož vysunul Sivrič. I tentokrát Divkovič zářil. V 78. minutě po rohovém kopu zakončoval obránce Hůlka, jehož rána se ale mezi tři tyče mostecké branky nevešla. Závěr utkání rozkouskovala logická taktická střídání benáteckého celku. Přesto už v nastaveném čase se k hlavičce propracoval Ansuma, mířil ale pouze do míst, kde stál nejlepší mostecký hráč – brankář Divkovič.

Benátečtí si připsali povinné tři body a v třetligové tabulce se jim zase dýchá o něco lépe. Tuto výhru by určitě rádi potvrdili při dalším domácím zápase, kdy hostí sestupem ohrožený Tachov.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Pro nás je to velmi důležité vítězství. Více jsem byl spokojený s prvním poločasem, ve kterém jsme se snažili kombinovat. Na začátku utkání jsme se dostali do vedení, poté jsme měli ještě další dvě brankové příležitosti. Po nich jsme mohli být klidnější. Soupeř zlobil po dlouhých autech, občas po rohovém kopu. Brankovou příležitost si za celý zápas nevypracoval. Ve druhé půli jsme spíše chtěli udržet čisté konto, směrem dopředu jsme již nebyli tak aktivní. Tohoto vítězství si cením. Stále nejsme v klidu. Od našich hráčů bych čekal více herní pohody, zcela spokojený nejsem s útočnou fází.

Stanislav HOFMANN

FK Baník Most Stanislav HOFMANN

Bylo to celkem vyrovnané utkání. Rozhodla ho jediná naše hrubá chyba, po které se v 5. minutě kopala penalta. Vytvářeli jsme trochu unavený dojem. Z naší strany bylo v utkání málo agresivity. Ani jeden ze soupeřů si nevypracoval příliš šancí. Jeli jsme sem s cílem uspět. Je vidět, že když se hraje středa-neděle pro kluky je to velký problém. Domácím gratuluji k vítězství, my se musíme zaměřit na další zápas. Ten však budeme hrát až za čtrnáct dní, protože tento víkend máme volno. Snad v dalším utkání budeme úspěšnější.

Předzápasové představení soupeře z Mostu naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FK Baník Most ZDE!

• Tachov – Písek 2:3 (0:2)

Příští 26. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Brozany (10:15), Písek – Jirny, Domažlice – V.Žižkov, Dobrovice – Kolín, NEDĚLE: Benátky – Tachov, Benešov – Králův Dvůr, Čáslav – Táborsko "B", Štěchovice – Převýšov, Zápy – Vltavín.