Blažek – Novák, Peterka, M. Rabiňák, Bakule (63. Škarda), Chotovinský, Turek (76. Knotek), Stoszek (76. Michalec), J. Rabiňák, Vavřina, Smetana

18. Stoszek

V. Štěrba – M. Štěrba, Talpáš

Tereba Daniel

Benátky zůstávají i pro příští sezónu třetiligové !

Zvládli to. Zápas se však pro ně dobře nevyvíjel. Po první půli prohrávali 0:1 a před benáteckými fotbalisty tak stál velmi těžký úkol pro druhou pětačtyřicetiminutovku. Nejenže dvěma góly Kateřiňáka výsledek překlopili na svoji stranu, navíc Kolín nezvládl koncovku zápasu v Králově Dvoře a Benátečtí tak mohli slavit záchranu třetiligové soutěže a zároveň nejúspěšnější sezónu v historii klubu.

Od úvodního hvizdu se hrál opatrný fotbal ani jeden z týmů logicky nechtěl v takto důležitém zápase udělat chybu. A tak z první vážnější šance udeřilo. Podobně jako v předchozím domácím utkání proti Brozanům inkasovali jako první benátečtí hráči. V 10. minutě si totiž nepohlídali Jana Peterku, který se dostal až před Michňu, jehož střelou pokořil – 0:1. Branka Jihočechů představovala pro domácí hráče pořádnou komplikaci. Poměrně brzy se ale z tohoto direktu dokázali Jíchovi svěřenci oklepat. Nejprve zpoza vápna zakončoval Korec, který ale minul. Následně centroval Kateřiňák a do zakončení se prodral hlavičkující Fabián, který ale nechal vyniknout brankáře hostů Blažka. Zahřmělo ale také na druhé straně, kde Bakule hledal nabíhajícího kanonýra Stoszka, ten ale na míč o pár centimetrů nedosáhl. Další obrovskou šanci měl na svědomí benátecký Fabián, jehož našel Korec. Ani ligou protřelý hráč ale s nepříznivým skóre pro domácí nezahýbal. O chvíli později střílel znovu nepřesně Korec a na kopačky domácích jakoby se vkrádala nervozita. Neudeřilo ani po pokusu Marka Sedláčka. Z trestného kopu zakončoval též Pajer, avšak Blažek byl připraven. O chvíli později skončila první půle, v níž sice domácí byli střelecky aktivnější, určitě ne ale plodnějším týmem.

Přímý kop orámoval také začátek druhého poločasu. Kousek před pokutovým územím byl faulován Pajer a míč si tak mohl postavit tradiční exekutor těchto standardních situací Michal Sedláček, ten však orazítkoval jen tyčku branky Jihočechů. Domácí postupně přidávali na aktivitě. Michal Sedláček našel hlavičkujícího Pajera, avšak Blažek se znovu vyznamenal, dorážející Karásek trefil znovu tyčku. Druhou branku hostů mohl přidat Stoszek, který měl k dispozici přímý volný kop, zacílil ovšem těsně nad břevno. V 61. minutě chyboval jeden z nejzkušenějších hostujících hráčů Smetana, jehož nepřesný odkop domácí vystihli a Jiří Kateřiňák vyrovnal, čímž vlil benáteckému týmu novou krev do žil – 1:1. Do vedení mohl poslat benátecké hráč urostlý Pajer, jehož hlavička po Fabiánově centru se ale mezi tři tyče nevměstnala. V 74. minutě se míč od Pajera přes Michala Sedláčka dostal k Jiřímu Kateřiňákovi, který rozpoutal v Benátkách mohutný jásot – 2:1. V závěru hosty nejvíce zlobil střídající Krýda, který ale své šance nedotáhl k zdárnému cíli. Mrzet to však Benátky nemuselo, po krátkém nastavení totiž hlavní rozhodčí Václav Štěrba zápas ukončil.

Benátečtí tak mohli slavit záchranu, které zvláště po průběhu jarní části sezóny už věřil málokdo! V závěrečných třech kolech ale vybojovali plných devět bodů, což bylo pro zachování třetí ligy dostačující. Kromě sestupující Čáslavi, Mostu a Brozan, si v posledním kole vybojoval Černého petra FK Kolín, který prohrál brankou z 93. minuty na půdě Králova Dvora 2:1, posledním sestupujícím je pak již dříve avizovaný Union 2013. Do druhé ligy postupuje Žižkov, právě z této soutěže se po roční přestávce vrací do ČFL další pražský tým - Vyšehrad. Nováčky ve třetí nejvyšší soutěži jsou Hořovicko, Lovosice a Olympia Hradec Králové. Ještě doplňme, že nová sezóna 2016/2017 ČFL, bude šnížena znovu na osmnáct účastníků, tak jak tomu bývalo v předchozích letech.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Zvládli jsme existenční utkání, což nás i díky prohře Kolína udrželo v ČFL. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale bohužel z prvního protiútoku soupeře jsme inkasovali. Poté jsme Táborsko dobývali a to hrozilo zejména z brejkových situací. V utkáni jsme si však dokázali vytvořit poměrně dost slibných šancí. Proto jsem stále věřil, že zápas obrátime, což se nám nakonec povedlo. Před všemi hráči smekám a děkuji jim s jakým zaujetím se o udržení v soutěži poprali.

Josef PLETICHA

FC MAS Táborsko "B" Josef PLETICHA

V první půli jsme byli lepším týmem a zaslouženě vedli. Bohužel další dobře rozjeté akce jsme již proměnit nedokázali. Ve druhé půli jsme se zatáhli a soupeř toho náležitě využil. I přes prohru jsme však udrželi pro Táborsko třetí nejvyšší soutěž.

Předzápasové představení soupeře Táborska "B" naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FC MAS Táborsko "B" ZDE!