Michňa – Pajer, Karásek, Borovička, Horák – Michal Sedláček (87. Krýda), Kateřiňák (84. Sudek), Marek Sedláček (82. Lukeš), Škarecký, Fabián – Korec (68. Ezeala)

Musil – Petřík, Šafránková

Ploch Robert
Hráč utkání nikdo Hráč utkání Martin Škarecký

Benátky přivezly důležité tři body ze Štěchovic !

Splněno. Benátečtí fotbalisté si ze štěchovické půdy přivezli cenné tři body a stále živí naději na záchranu ČFL. Rázný krok za vítězstvím udělali Jíchovi svěřenci již v prvním poločase, kde si vybudovali dvoubrankový náskok. Ten si udrželi až do závěrečného hvizdu rozhodčího Musila. Poslední sestupové místo tedy odkryje až závěrečné 36. kolo.

První střelecký pokus zápasu si připsal hostující Horák, který ale mezi tři tyče nemířil. V 8. minutě zastavil domácí Novák nedovoleně Kateřiňáka a rozhodčí Musil ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Michal Sedláček a zakončil na opačnou stranu, než kam skákal brankář Soukup – 0:1. Tentýž hráč mohl vzápětí přidat další branku z trestného kopu, technický pokus ale skončil mimo. Benátečtí byli od úvodu nebezpečnějším týmem, přesně však nemířil Fabián ani Škarecký. Po rohovém kopu Kateřiňáka zakončoval také Michal Sedláček, avšak Pavlík jeho střelu zblokoval a až k Soukupovi ji nepustil. Aktivita hostů byla odměněna ve 32. minutě. Škarecký vybojoval ve středu hřiště míč, posunul ho na pravou stranu na Korce, ten odcentroval do vápna, kam naběhl Martin Škarecký a utěšenou střelou rozjásal hosty podruhé – 0:2. Závěr prvního poločasu mnoho vzruchů nepřinesl. Do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější hosté, zatímco domácí na první střelu mezi tyče čekali.

V úvodu druhé půle zakončoval Škarecký, avšak Cienciala ve spolupráci s brankářem Soukupem toto ohrožení včas uhasili. Na druhé straně zakončoval Hajdarevič, který byl ale nepřesný. Zvýšit mohl v 54. minutě Karásek, ke kterému se po rohovém kopu Kateřiňáka dostal míč od Fabiána. Hostující stoper však těsně minul. Nepřesný byl také hlavičkující Pajer, jemuž nahrával opět Kateřiňák. Jedinou střelu, mířící mezi tyče, si domácí připravili na 69. minutu. Hajdarevič našel nedostatečně bráněného Košatu, proti kterému se ale Michňa vyznamenal. Na druhé straně neuspěl po standardní situaci Karásek, neboť Soukup si připsal další úspěšný zákrok. Zahřmělo také před Michňou, Hajdarevič ale přesný nebyl. Individuální akcí se blýskl také střídající Ezeala, zakončení ale chyběla razance, tudíž se stalo pro Soukupa lehkou kořistí. V poslední minutě ještě vyslal zdravici na domácího brankáře Pajer, zkušený štěchovický gólman se ale překvapit nenechal.

Jak již bylo řečeno, hosté získali potřebné tři body a nutno dodat, že zaslouženě. Téměř po celé utkání byli aktivnějším týmem, střelecké statistiky to jasně dokazují. Kromě bodů si někteří z benáteckých fanoušků odvezli od Vltavy i nejhezčí zpravodaj ze všech třetiligových týmů, za který Štěchovicím smekáme pomyslný čepec. Benátky v závěrečném kole čeká rezerva Táborska – povinnost velí zvítězit!

Zbyněk BUSTA

TJ FK Štěchovice Zbyněk BUSTA

Těžko se k tomuto zápasu vyjadřovat. Všichni to tady viděli. Penalta nebyla, faul-nefaul metr a půl před vápnem. Od první minuty jsme viděli, kam ten zápas spěje. Klobouk dolů před kluky, kteří to devadesát minut vydrželi.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Zvládli jsme velice důležité utkání. Zisk tří bodů nás udržel ve hře do posledního kola. Naše vítězství vnímám jako zasloužené, o čemž vypovídají i zápasové statistiky. Na druhou stranu nutno podotknout, že soupeři chyběly některé zraněné opory. V poslední dvacetiminutovce nás opět podržel Lukáš Michňa, který soupeři zlikvidoval brankovou příležitost. Všem hráčům bych rád poděkoval jak za přístup k utkání, tak i za předvedený týmový výkon.

Předzápasové představení soupeře ze Štěchovic naleznete ZDE!

ON-LINE: TJ FK Štěchovice – SK Benátky ZDE!

• Jirny – Zápy 2:0 (1:0)

Příští poslední 34. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Vltavín Převýšov (10:15), Chrudim – Domažlice (10:15), Tachov – V.Žižkov (10:30), Králův Dvůr – Kolín (10:30), Benešov – Jirny (15:00), NEDĚLE: SK Benátky – Táborsko "B", Zápy – Písek, Čáslav – Dobrovice, Brozany – Most.