Hlaváč – Malina, Cibulka, Pikl, Pokrovskij – Golovko (72. Kučera), Franc (56. Nehoda), Pelikán, Šollar, Uka – Benda

Makovička – Štuk, M. Novotný

Hamouz Jaroslav
Hráč utkání Jiří Kateřiňák Hráč utkání Jaroslav Benda

Benátky porazily poslední Brozany a naděje na záchranu stále žije !

Naděje na záchranu ČFL stále ještě žije! Benátečtí fotbalisté se dobře popasovali s nepříznivým stavem v domácím utkání proti posledním Brozanům, zvítězili 3:1 a momentálně ztrácí na nesestupovou pozici tři body. Závěr soutěže tak bude ještě velmi zajímavý.

Horší vstup do zápasu si Benátky ani nemohly představit. Přesnou přihrávku převzal mezi obránci naběhnutý Ivan Šollar a samostatný únik proměnil hned v 1. minutě ve vedoucí branku – 0:1. Domácí následně byli lepším týmem, do ohrožení Hlaváčovy brány se ale dostávali pouze sporadicky. S několika nebezpečnými centry si poradila urostlá obrana soupeře, vedená zkušeným exligistou Piklem. V 16. minutě si na centr Michala Sedláčka naběhl Klobása a hlavou notně protáhl brozanského brankáře, který vynikajícím zákrokem zabránil vyrovnání. O chvíli později se v závaru před Hlaváčem neprosadili Škarecký ani Korec. Zahřmělo také před Michňou, kam domácí pustili Golovka, benátecký brankář ale střelu exdobrovického hráče vyrazil. Udeřilo až ve 29. minutě, a to na druhé straně. Agilní Pajer rozběhl po pravé straně akci, jeho následný centr hosté přizvedli a na zadní tyči nabíhající Martin Korec trefil hlavou tyčku, míč se mu však odrazil ke kopačkám a domácí útočník již překonal ležícího brankáře Hlaváče – 1:1. Benáteckým nalilo vedení novou krev do žil. Pajer vzápětí vzal na sebe zodpovědnost a tvrdě vystřelil, Hlaváč nadvakrát míč zkrotil. O chvilku později Klobása pěknou přihrávkou vysunul Michala Sedláčka, ten si obhodil brozanského brankáře, avšak střelu z těžkého úhlu srazil Hlaváč na rohový kop. Brzy po něm zakončoval také Karásek, ten svoji střelu ale mezi tyče nevměstnal. Hned ze svého prvního rohového kopu se Brozanští dostali do zakončení. Benda však hlavou nemířil přesně. Totéž se dá říci také o Šollarovi, jehož střela taktéž neměla gólové parametry.

Úvod druhého poločasu patřil opět hostům. Michňa však zasahovat nemusel. A tak se blýsklo na lepší časy na druhé straně. Po rychle rozehraném rohovém kopu posadil Michal Sedláček míč na hlavu Stanislava Klobásy a ten protrhl několik zápasů trvající gólový půst – 2:1. Stále aktivnější domácí mohli zvýšit po další střele Klobásy, ta se ale do branky nevešla. Připomněl se také outsider, avšak ani Malina nedonutil Michňu k zákroku. Následná Bendova střela byla sražena na rohový kop. V 69. minutě se ve středu hřiště uvolnil Jiří Kateřiňák, udělal si místo ke střele, kterou namířil mimo Hlaváčův dosah a Benátečtí se tak mohli potřetí radovat – 3:1. Brzy však mohlo být vyrovnáno. Benda prostřelil klubko těl před sebou, avšak trefil pouze Michňovy nohy, další střelu tohoto brozanského útočníka vyškrábl domácí brankář na rohový kop. Na druhé straně taktéž po rohovém kopu zakončoval Borovička, avšak Hlaváč byl na místě. Nepřesný byl Michal Sedláček, jehož oslovil Kateřiňák technický střílený centr skončil nad brozanskou bránou. Na druhé straně zakončoval střídající Nehoda, mířil ale vedle levé tyče. V poslední minutě nebyl přesný ani domácí Klobása, z následného protiútoku zakončoval Kučera, tečovaný míč však skončil v moci benáteckého brankáře Michni.

Benátečtí si připsali povinné tři body, díky kterým stále živí naději na záchranu. Pokud chtějí mít stále přívlastek třetiligový, měli by příští týden přivézt všechny body z horkého štěchovického pažitu. Na břehu Vltavy se čeká litý boj. Ohlas hostujícího trenéra a zároveň zkušeného internacionála Jiřího Němce vám bohužel nenabídnem. Ten po zápase jen utrousil: „V týmu máme rozdělené kompetence, já se k zápasům nevyjadřuji.“ Jiřího Němce tak při hodnocení zápasu zastoupil bývalý vynikající brankář a nyní asistent brozanského trenéra Tomáš Poštulka.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Získali jsme důležité tři body, které nás udržují stále ve hře o setrvání v ČFL, což byl náš jediný cíl pro toto utkání. Do úvodu zápasu jsme však vstoupili nejhůř, jak jsme mohli a hned inkasovali. Obdržená branka nás však nakopla a po zbytek prvního poločasu jsme byli určitě lepším týmem. Z naší aktivity jsme si vytvořili nejprve brankovou příležitost, a poté se nám podařilo do poločasu vyrovnat.  Ve druhém poločase jsme vývoj utkání obrátili a soupeři odskočili o dvě branky. V poslední dvacetiminutovce nás podržel Lukáš Michňa, který chytil soupeři dvě tutovky během jedné akce a znemožnil tak zdramatizování zápasu. Závěrem bych všem hráčům chtěl poděkovat za předvedený výkon.

Tomáš POŠTULKA

Asistent trenéra Tomáš POŠTULKA

Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, brzy jsme vstřelili branku. Poté se ale projevilo to, co se u nás projevuje delší dobu. Začneme mít problémy s přesností, propadáme v obraně. Domácí nás poté přehráli. Zdálo se mi, že i chtěli více vyhrát. Ve finále byli i fotbalovější, takže jejich výhra je zasloužená.

Předzápasové představení soupeře z Brozan naleznete ZDE

ON-LINE: SK Benátky – SK Sokol Brozany ZDE!

• Čáslav – Písek 0:1 np (0:0)

Příští 33. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Domažlice – Čáslav, Písek – Chrudim, Táborsko "B" – Brozany, NEDĚLE: Štěchovice – Benátky, Převýšov – Králův Dvůr (10:15), V.Žižkov – Benešov (10:15), Most – Vltavín, Kolín – Tachov, Jirny – Zápy.