Michňa – Pajer, Lukeš (74. Horák), Borovička, Fabián – Ladra (68. Lacek), Kateřiňák, Mich. Sedláček, Mar. Sedláček (60. Martin Korec), Sivrič (83. Mbah) – Škarecký

Ginzel – Martínek, Řeháček

Kořínek jan
Hráč utkání Tomáš Osvald Hráč utkání Tomáš Fabián

Benátky v derby utkání prohrály na půdě Dobrovice !

I když nepředvedli vůbec špatný výkon, body si z Dobrovice nepřivezli. Benátečtí fotbalisté neuspěli v derby utkání na půdě jednoho z největších rivalů v ČFL a ve městě cukru podlehli 0:2. V první půli byli hosté střelecky aktivnější, leč pokořit domácího brankáře Bartoše se jim nepodařilo. Vyrovnaný duel rozhodl dvaadvacet minut před koncem nejzkušenější hráč na trávníku Petr Lukáš. V závěru ještě Benátky inkasovaly z kopačky střídajícího Rudolfa a záchranářskou práci si opět znesnadnily. Čtyři kola před koncem ztrácí na záchranu čtyři body, čeká je těžká a nesmírně tvrdá práce.

Samotný zápas začal opatrně. První náznak šance si vypracovali domácí, kdy Miškovský hlavou prodlužoval na rozběhnutého kanonýra Volfa, avšak brankář Michňa byl u míče včas. Tentýž hráč prozkoušel Michňu také v 10. minutě, i tentokrát ale vyšel benátecký gólman z tohoto miniduelu vítězně a střelu dobrovického útočníka lapil. Benátečtí odpověděli několika nebezpečnými centry, se kterými si ale urostlá obrana domácích vždy věděla rady, nebo zasáhnul pozorný brankář Bartoš. V 15. minutě se po rohovém kopu prodral k hlavičce Ladra, avšak nemířil přesně. O mnoho větší příležitost přišla o deset minut později. Přes Sivriče a Fabiána se dostal míč k Michalu Sedláčkovi, ten ale mířil těsně vedle tyče. O chvilku později prozkoušel Bartoše také Kateřiňák, domácí brankář ale se střelou mladého záložníka neměl žádné problémy. Zřejmě největší šance hostů přišla ve 31. minutě. Lukeš napřáhl z uctivé vzdálenosti a Bartoš musel vynikajícím zákrokem vyškrábnout míč z pod břevna na rohový kop. Po něm zakončoval Sivrič a od hlavičkujícího obránce Váni skončil míč těsně nad břevnem vlastní brány. Na druhé straně hlavičkoval Miškovský, avšak přesně do míst, kde stál Michňa. O vzruch se postaral svým zakončením také benátecký Michal Sedláček, znovu ale bránu soupeře o kousek minul. Ve 43. minutě si tutovku vypracovali také Dobrovičtí. Miškovského centr nedokázal Michňa zkrotit a Volfova hlavička se odrazila od břevna, dorážející Krystan nedokázal dostat míč za brankovou čáru.

Do druhé půle udělal domácí trenér Hejno jednu změnu, když v kabině nechal Bočka, jehož nahradil Osvaldem. Hned v úvodu zahrával přímý kop Vajgla, od Volfovy ruky se míč odrazil do moci Michni. Prohřešek proti pravidlům se však nepískal. V 52. minutě nevyužil Soběslavovo zaváhání Škarecký, proti jehož střele si Bartoš připsal další zákrok. Na druhé straně nepřesně střílel Volf. V 67. minutě natáhl k velice pěkné střele Fabián, avšak Bartoš byl u své levé tyčky včas a míč dalším důležitým zákrokem vyrazil. O dvě minuty později již udeřilo. Nepřesnou přihrávku na útočné polovině hostů vystihl Lukáš, našel Sodomu, jenž vysunul Osvalda, ten odcentroval před hostující branku, kam si naběhl Petr Lukáš a uklidil míč za záda bezmocného Michni – 1:0. Vyrovnat mohl o chvilku později Korec, který ale hlavou z dobré pozice zakončil mimo. Tentýž hráč poté nevyužil chybu Lukáše, domácí se opět ubránili. V 84. minutě pak domácí přijali pojistku. Stalo se tak po spolupráci střídajících hráčů. Osvald našel Bernáta, ten mu míč vrátil. Dobrovický záložník poté našel nabíhajícího Jaroslava Rudolfa, a ten se razantní střelou prosadil – 2:0. O chvíli později mohl přidat třetí branku další střídající hráč Just, mířil ale pouze do Michňovy náruče. O zdramatizování stavu se v závěru snažil Korec, jehož střelu chytil Bartoš a také zakončující Škarecký, který ale minul bránu. V 90. minutě se pak zaslouženě chytil za hlavu Just, který podnikl útok do otevřené obrany, obešel Michňu, ale poté zcela nepochopitelně minul zcela volnou část brány. Po kratičkém nastavení hlavní rozhodčí Ginzel zápas ukončil.

Benátečtí se v Dobrovici neprezentovali špatnou hrou, v některých pasážích hry byli rozhodně lepším týmem. Jejich střelecká potence je ale momentálně velmi chabá, a to se odráží jak na výsledcích, tak i na samotném postavení v tabulce, které je v současné chvíli sestupové. Situace ale ještě není beznadějná. Ve hře je stále dvanáct bodů, o které budou nyní Benátky urputně bojovat.

Petr HEJNO

FK Dobrovice Petr HEJNO

Benátky už jsou jasně sestupujícím týmem, protože béčko Olomouce udělalo bod a Vyšehrad prohrál, tím pádem jdou dolů. K tomu zápasu, v prvním poločase byly Benátky jednoznačně lepším mužstvem. Nedostali jsme se do naší hry, špatně jsme kombinovali, neudrželi jsme míče. Po poločasovém vystřídání, kdy nastoupil Osvald, hru ohromně pozvednul. Druhá půle byla jednoznačná. Byli jsme lepší a zaslouženě jsme šli za vstřelenými góly. Neříkám, že by si soupeř šance nevypracoval. Měl své příležitosti, avšak nevyužil je, my naopak ano. Bylo to klasické derby se vším všudy. Hostující tým možná o něco bojácnější, avšak hráli dobře a za první půli si zaslouží ocenit. Proč druhý poločas tak odpadli, to nevím. Možná to bylo naší kvalitou. Umění Petra Lukáše je předvídavost. Miškovský hrál dnes výborně, avšak nedostal se do gólové šance. Za to on nemůže, mohou za to záložníci, kteří mu nedají přesnou přihrávku. Musíte mít zkušené hráče, abyste zápasy dokázali vyhrát. Nemůžete hrát jen s mladými. Jsem šťastný, že hosté přijeli s juniorkou.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, obzvláště do 60. minuty. Do karet nám nehraje, když musíme nuceně střídat. Rozhodla chyba v přechodové fázi, drželi jsme míč, šli jsme do brejkové situace, avšak špatně jsme to vyřešili. Soupeř nás za to potrestal. Poté jsme měli jasně loženou šanci Martinem Korcem za stavu 0:1 z našeho pohledu, balón si měl zpracovat a ne nesmyslně hlavičkovat. Myslím si, že tyto věci rozhodují. Proto jsme tam, kde jsme. V celé jarní části máme obrovský problém se střílením branek. Pokud inkasujeme první gól, je to pro nás hrozně složité. Samozřejmě dobrovický tým má svoji kvalitu. Dnes rozhodlo to, kdo vstřelí první branku. Domácím se to podařilo, nám bohužel ne, tohle byla klíčová věc.

Předzápasové představení soupeře z Dobrovice naleznete ZDE!

• Kolín – Zápy 1:2 (1:2)

Příští vložené 38. kolo v 17:00 hod., STŘEDA: SK Benátky – PřevýšovTachov – Dobrovice, Chrudim – Čáslav, Králův Dvůr – Domažlice, Benešov – Štěchovice, Táborsko "B" – V.Žižkov, Vltavín – Písek, Brozany – Jirny, Most – Kolín.