Pávek (46. Krásný) – Láncz (74. Janda), Komárek, Vokoun (70. Valíček), Dvořák – Šípek, Mařík (81. Hodas), Macháček, Pozníček – Macháč, Abena

Benedikt – Němec, Novotný

Zeman Libor
Hráč utkání Tomáš Fabián Hráč utkání Martin Biholong Abena

Benátky doma prohrály s Vltavínem gólem z nastavení !

Velká komplikace. Benátečtí fotbalisté i přes to, že v zápase proti favorizovanému Vltavínu vedli, na body nedosáhli. O ty je v závěru připravil hlavičkující Hodas, který ve druhé nastavené minutě naprosto zmrazil početné obecenstvo i celý domácí tým. Benátky se tak v závěru třetiligové soutěže budou doslova bít o záchranu.

V úvodu utkání byl aktivnější domácí tým. Individuální akcí se neprosadil Škarecký ani o chvíli déle střílející či centrující Synek. Také hosté se dostali do ohrožení Michňovy branky. Po rohovém kopu Macháče vznikl před benáteckým brankářem slušný závar, který byl ale včas uhašen. O malou chvíli později rozjel útočnou akci jeden z nejlepších benáteckých hráčů Fabián, přes Vodháněl se dostal míč k Synkovi, jehož střelu srazili hosté na rohový kop. V 9. minutě měli Benátečtí výhodu trestného kopu z levé strany pokutového území, Borovička však trefil pouze dobře postavenou zeď. Hosté zlobili zejména rychlými kontry, při kterých vynikal postavou nevelký Macháč. Po jednom z nich prolétl míč nebezpečně pokutovým územím a Sedláčkovi svěřenci si mocně oddychli. Aktivní byl kromě Fabiána na domácí straně také záložník Vodháněl, ten připravil palebnou pozici pro Škareckého, jemuž se ale střela vůbec nepovedla. Právě Vodháněl nepřetavil ve 13. minutě v branku pěkný Synkův centr, jelikož Pávkovu branku minul. První poločas se musel přítomným divákům líbit, jelikož akce střídala akci. Marek Sedláček v 16. minutě obešel Dvořáka a nabil Mendymu, jehož střelu přizvedl obránce Vokoun na rohový kop. Právě z něho udeřilo. Po nebezpečném centru do pokutového území vznikl závar, který nedokázali hosté dostat pod kontrolu, míč se odrazil k Jakubu Synkovi, který v pádu mířil nad míru přesně – 1:0. O chvíli později měli domácí výhodu dalšího rohového kopu. Borovička se na zadní tyči opřel do míče, který se odrazil od země ke Škareckému, ten ale dle pomezního rozhodčího Němce stál v ofsajdu. Ve 20. minutě podnikli hosté útok do otevřené obrany. Martin Biholong Abena se pohrál s benáteckými zadáky a střelou, kterou otřel o pravou tyč, vyrovnal – 1:1. Hosty branka nabudila. Po centru Macháče od rohového praporku musel Michňa vyrážet míč do bezpečí. Následně pálil kapitán Komárek, branku Benátek ale o pořádný kus minul. Ve 25. minutě utekl agilní Synek po pravé straně a jeho tvrdou ránu musel vytěsnit velmi dobrým zákrokem Pávek. Na druhé straně zase hlavičkoval nedostatečně obsazený Macháček mimo. Další nebezpečný centr měl na svědomí vltavínský Macháč, avšak Abena ani Šípek míč ve výhodné pozici nedostihli. Deset minut před poločasovou přestávkou si pěknou akci připravili Mařík s Šípkem, centr druhého jmenovaného skončil u Láncze, který z nadějné pozice mířil vysoko nad. Ve 37. minutě se v pokutovém území napnul dres Synka, hlavní rozhodčí Benedikt tento zákrok jako nedovolený neposoudil a pokutový kop proti Pražanům neodpískal. O minutu později vysunul Marek Sedláček ideálním pasem Vodháněla, který kvapil zcela sám na Pávka, ten jej ale vychytal. Na druhé straně se musel činit Michňa, jenž musel vytěsnit Lánczovu nenápadnou střelu. Rychlý Vodháněl dělal v prvním poločase hráčům Vltavínu velké problémy. Jeho další sólovou akci však dokázali hosté na poslední chvíli čistě zastavit. Ve 43. minutě domácí zahrávali standardní situaci, se kterou ale dobře nenaložili a tak mohli Vltavínští kvapit do protiútoku. Pozníčkova křížná střela z velmi dobré střelecké parkety ale vzdálenější tyčku minula.

Do druhé půle byli oba trenéři nuceni udělat jednu změnu. V kabině zůstal domácí Synek, jehož nahradil Korec. U hostů nenastoupil mezi tyče brankář Pávek, jehož nahradil Krásný. Druhý poločas začal o poznání vlažněji, než tomu bylo v první pětačtyřicetiminutovce. První střelu si tak připsal až v 54. minutě Pozníček, který ale byl velmi nepřesný. O pět minut později sice Abena podruhé překonal Michňu, v tu chvíli se ale nacházel v jasném ofsajdu, a tak nemohla být branka uznána. Hosté byli ve druhé půli mírně lepším týmem. Důkazem je i skákavá Šípkova střela, která byla nebezpečnější, než se zprvu zdálo. Michňa byl ale na místě. Přesnost scházela Macháčově střele z 66. minuty. Náhradní brankář Krátký si poprvé na míč sáhl až v 77. minutě, kdy musel zkrotit nepříliš důraznou hlavičku střídajícího Ansumy. V závěrečné desetiminutovce Pražané stupňovali aktivitu. Pomohl jim k tomu i zbytečný faul Mbaha a následná standardní situace, míč však Michňa stáhl do své moci. Následně pálil další střídající hráč Hodas, avšak jeho střelu srazili domácí na rohový kop. U rohového praporku si postavil míč tradiční exekutor Macháč, posadil míč na hlavu Valíčka, ten ale mířil nad branku. V 86. minutě se do sólové akce pustil Ansuma, obhazoval si bránícího Macháčka, který zřejmě zahrál rukou. Hlavní rozhodčí Benedikt však zůstal ledově klidný. Benátecký brankář musel dávat dobrý pozor v 90. minutě, kdy z velké dálky napřáhl Valíček, leč nepochodil. V první nastavené minutě měli domácí výhodu přímého kopu z velké dálky, Michal Sedláček zkusil střelu na bránu, tam ale zakročil Krátký. O minutu později přišel nákop na nastartovaného Macháče, který se možná nacházel v ofsajdovém postavení, nicméně praporek pomezního rozhodčího Němce se nad hlavou neobjevil. Macháčovi se podařilo odcentrovat do pokutového území, kam nabíhal Jan Hodas a ten šťastnou hlavičkou, která se mu odrazila od několika částí svého těla, přibalil tři body na cestu do Prahy – 1:2. Ihned poté hlavní rozhodčí Benedikt zápas ukončil.

Na tvářích benáteckých hráčů byl po závěrečném hvizdu vidět smutek a zmar. I když nepředvedli špatný výkon, odměnu v podobě bodů nezískali. Závěr soutěže tak bude velmi napínavý a pro benátecké fotbalisty také velmi nebezpečný. Nyní zajíždí na půdu nedaleké Dobrovice, kde v minulé sezóně překvapili a dokázali tu zvítězit. Něco podobného by se jim náramně hodilo i letos.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Vyhrálo šťastnější mužstvo. V první půli měl zápas solidní úroveň. Padly dvě branky, hrálo se nahoru-dolů, určitě to mělo své parametry. Bohužel jsme neproměnili dva Vodhánělovy úniky. Při tom prvním jej vychytal Pávek, ve druhém případě to Honza rychlostně nezvládl. Soupeř měl také jednu slušnou šanci, kdy ale střelu nasměroval mimo. Myslím si, že poločasová remíza byla spravedlivá. Druhá půle  již nebyla tolik o fotbale, byl to spíše urputný boj. V závěru jsme propadli po rychle zahrané standardní situaci a následné akci po pravé straně. Hostující útočník byl nedůsledně bráněn, vstřelil nám rozhodující branku. Prohra je pro nás deprimující.

Radek KRONĎÁK

Loko VLTAVÍN Radek KRONĎÁK

Pro nás je to šťastné vítězství díky brance v poslední minutě. Nehráli jsme dobře. Myslím si, že i domácí chtěli hrát lépe. Zápas se mi příliš nelíbil, bylo v něm strašně nepřesností. Jak jsem řekl, byli jsme šťastnější.

• Zápy – Převýšov 2:1 (2:0)

Příští 31. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Dobrovice – Benátky, Domažlice – Štěchovice, NEDĚLE: Táborsko "B" – Králův Dvůr (10:15), Převýšov – Benešov (10:15), V.Žižkov – Chrudim (10:15), Brozany – Vltavín, Most – Tachov, Kolín – Zápy, Jirny – Čáslav.