Krček – Petr, Šilhavý, Sus (89. Červeňák), Zelenka – Procházka (80. Junek), Mocyk (68. Hájek), Krbeček, Kabele – Kraus, Laňka (86. Holý)

Duchoň – Matějček, Machýček

Peteřík Pavel
Hráč utkání Chimezie Ezeala Hráč utkání Denis Laňka

Benátky třígólové manko z prvního poločasu už nedohnaly !

Poločasy jako den a noc. Tak by se dal charakterizovat zápas mezi benáteckými fotbalisty a hosty z Králova Dvora. Zatímco v tom prvním královodvorští fotbalisté předčili ty domácí zejména v efektivitě a přesnosti, ve druhé půli Benátečtí hru minimálně vyrovnali a v závěru dokonce sahali alespoň po bodu. Střídající Hájek však pět minut před koncem rozhodl o tom, že tři body poputují na Berounsko.

První šanci si vypracoval domácí tým. Ve 2. minutě zahrával rohový kop Michal Sedláček, posadil míč na hlavu Tomla, který ale mířil vysoko nad. O dvě minuty později udeřilo na druhé straně. Hosté měli výhodu tří rohových kopů a z toho posledního již byli úspěšní. Na přední tyči prodloužil míč urostlý Šilhavý, Kraus si udělal prostor ke střele, kterou ale Horák vykopl z brankové čáry, avšak tak nešťastně, že se míč od zad spoluhráče Martina Tomla odrazil do sítě a byl z toho vlastní gól – 0:1. Ve 12. minutě mohl přidat druhou branku hlavičkující Sus, jehož našel Laňkův centr. Hráč prvoligové Příbrami ale zacílil těsně mimo. Na druhé straně střílel Marek Sedláček, jehož pokus hosté srazili nad břevno. V 17. minutě zahřmělo před Krčkovou brankou. Škarecký uvolnil Klobásu, ten ale z levé strany mířil jen do boční sítě. O chvíli později hosté vyrazili do přečíslení. Kabele našel Petra, jehož štiplavou ránu vytěsnil Michňa. Akce ale pokračovala. Benátečtí zcela pozapomněli na Jiřího Kabeleho, jehož našel Petrův centr a exligový záložník měl situaci, pravda, hodně jednoduchou. Hlavou se mýlit nemohl – 0:2. Tato branka Barátovi svěřence určitě nabudila. Agilní Laňka se blýskl sólovou akcí, na poslední chvíli mu čistým skluzem vypíchl míč Borovička. Na druhé straně to zkoušel střelou Michal Sedláček, rána byla ale ztlumena, a tak nenadělala Krčkovi větší starosti. Ve 26. minutě potrestali hosté váhající domácí potřetí. Procházka rychle rozehrál volný přímý kop na unikajícího Kabeleho, ten ve vápně našel Denise Laňku, který střelou z první přikoval Michňu na brankovou čáru – 0:3. To nemuselo být ze strany příbramské farmy vše. Rohové kopy dělaly domácím zadákům obrovské problémy a zvláště vysoký Šilhavý. Ve 31. minutě našel Procházka od rohového praporku právě nabíhajícího Šilhavého, jehož hlavičku vykopl Horák z brankové čáry. O chvíli později pokoušel štěstí technickou střelou Laňka, branku domácích ale minul. Na nepříznivý stav reagovali domácí střídáním, když neviditelného Sivriče nahradil Korec. Ve 38. minutě se Benátečtí radovali, leč předčasně. Na zadní tyči nabíhající Vodháněl dostal míč do sítě, avšak pomezní Machýček jej lapil do ofsajdové pasti. Šance následovala také na druhé straně. Kraus po sólové akci loboval Michňu, branku ale o kousek minul. V závěru měli Benátečtí výhodu přímého kopu z ideální vzdálenosti. Michal Sedláček však poslal míč zhruba o metr nad břevno. Poslední šanci si přichystal Klobása, jehož nenápadnou střelu musel Krček vyškrábnout z pod břevna své branky.

Úvod druhé půle načal přímý kop hostí a Kabeleho střela, které mnoho nechybělo. Benátečtí přesto od úvodu působili svěžejším a odvážnějším dojmem. Dokumentovala to i přihrávka Marka Sedláčka na volného Klobásu, kterou na poslední chvíli zastavil Šilhavý. Následně hlavičkoval nevelký Vodháněl, s jeho pokusem neměl Krček větší starosti. O mnoho větší příležitost Benátek přišla v 58. minutě. Marek Sedláček se proháčkoval středem hřiště, našel Korce, který ideálně uvolnil Klobásu, jenž podruhé v zápase střelecky selhal a nemířil přesně. Další, dokonce dvojí, střídání domácích přišlo chvilku po hodince hry. Ansuma s Mbahem hru určitě oživili a právě Musa Ansuma v 64. minutě vykřesal jiskřičku naděje. Korec vybojoval míč a střílenou přihrávkou oslovil právě ghanského útočníka, jenž do dráhy letu míče vložil špičku kopačky a Krček byl bezmocný – 1:3. O chvíli později hlavičkoval po pěkné kombinaci Škarecký, tohle ale byla pro hostujícího brankáře lahůdka. V 74. minutě propadl v pokutovém území míč k Chimezie Ezealovi a Benátečtí přiživili naději alespoň na bod – 2:3. Několik náznaků však Benátečtí nedotáhli k zdárnému konci. Naopak v 85. minutě střídající Adam Hájek ukličkoval benáteckou obranu a prakticky rozhodl zápas – 2:4. Bláznivý zápas mohl ještě zdramatizovat Škarecký, který hlavou usměrňoval centr Marka Sedláčka, trefil však levou tyčku, od které se míč odrazil kousek před brankovou čáru. Ve tříminutovém nastavení se Benátečtí na dostřel Krčkovy branky již nedostaly, a tak tři body putovaly do města, které proslavily cementárny.

Benátečtí tak nenavázali na úspěšnou bodovou sérii a trochu si zkomplikovali závěr třetiligové sezóny. Nyní zajíždí na půdu předposlední Čáslavi, odkud by se body náramně hodily.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Vstup do utkání byl z naší strany špatný. Táhlo se to s námi celý první poločas. Přesto jsme si za stavu 0:2 vypracovali vyloženou šanci Klobásou, který kdyby proměnil, zápas se mohl vyvíjel jinak. Prostřídání v průběhu prvního poločasu, ale i toho druhého, přineslo do hry oživení. Nejprve se nám podařilo snížit, poté se i dostat na dostřel. Závěr tak byl stále otevřený. Čtvrtý gól hostů ale utkání rozhodl. Opět padl po naší banální chybě. Tyto chyby se u některých hráčů stále opakují. Tohle dělat nemůžeme. Z toho jsem zklamaný, je to špatně i vůči našim divákům. Jak jsem řekl, o výsledku rozhodl náš špatný vstup do zápasu, kdy jsme ve 26. minutě prohrávali 0:3. Inkasovat čtyři branky v domácím prostředí je příliš. Nyní se musíme soustředit na zápas v Čáslavi, který je pro nás moc důležitý.

František BARÁT

FK Králův Dvůr František BARÁT

Z hlediska efektivity se nám ohromně vyvedla první půle. Je pravdou, že kromě tří vstřelených branek jsme měli z brejků ještě dvě nebo tři vyložené šance. Tato efektivita není u nás zvykem. Je to po dlouhé době, co se nám toto povedlo. V minulých zápasech jsme měli naopak problémy své šance proměňovat, ale i se do nich dostávat. Nyní jsme ze šesti šancí v první půli dali tři góly, což je skvělá efektivita. Druhého poločasu jsem se trochu obával, protože fotbal, který domácí předváděli, nebyl ani v první půli marný. Benátky si umí vytvořit tlak v pokutovém území. Zatímco v prvním poločase jsme příležitosti domácích přečkali, v tom druhém jsme dvakrát propadli ve středu hřiště. Tohle by se nemělo stávat, když je naše obrana soustředěná. Může se to stát při brejku, ale takto ne. O výsledek jsme se tak strachovali. Naštěstí jsme sedm nebo osm minut před koncem vstřelili čtvrtý gól, který rozhodl zápas. Jak říkám, zápas i přes naše vedení 3:0 nebyl vůbec snadný a do 80. minuty byl o strach.

Předzápasové představení soupeře z Králova Dvora naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FK Králův Dvůr ZDE!

• Chrudim – Most 5:0 (3:0)

Příští vložené 37. kolo STŘEDA 11.5. v 17:00 hod., SOBOTA: Čáslav – Benátky, Jirny – Vltavín, Písek – Králův Dvůr, Převýšov – Most, Kolín – Táborsko "B", V.Žižkov – Brozany, Domažlice – Tachov, Dobrovice – Benešov, Štěchovice – Zápy.