Sakar (89. Michňa) – Kysela, Toml, Polom, Horák – Smetana (78. Pajer), Marek Sedláček, Škarecký, Mich. Sedláček, Vodháněl (90. Martin Korec) – Klobása (84. Ezeala)

29. a 60. Šlehofer (oba z pen.) – 43. Polom, 44. Mich. Sedláček, rozhod. pen. Pajer

57. Rendla, 74. Held – 32. Mar. Sedláček, 38. Kysela, 58. Smetana

Váňa – Matějček, Duchoň

Bláha Vladimír
Hráč utkání Jan Zušťák Hráč utkání Jan Kysela

Z pěkného zápasu v Písku berou Benátky dva body za výhru v neskutečném penaltovém rozstřelu !

Benátečtí převedli v Písku jeden z nejlepších jarních výkonů a z tohoto jihočeského města si odvezli velmi cenné dva body. Na proměněný pokutový kop domácího Šlehofera odpověděli těsně před poločasovou přestávkou dvěma rychlými góly Polom s Michalem Sedláčkem. Písečtí ve druhé půli vyrovnali dalším pokutovým kopem Šlehofera. Právě penalty jako na podzim v Benátkách musely rozhodnout o tom, kdo si připíše druhý bod. Rozuzlení přišlo až v sedmnácté sérii! Domácí Grobár neproměnil, zatímco benátecký Pajer byl úspěšný.

Benátečtí vstoupili do zápasu aktivně. První střelecký pokus zaznamenal již ve 2. minutě mladíček Vodháněl, který ale nemířil přesně. Písek odpověděl střelou veterána Zušťáka, která ale brankáři Sakarovi nepřidělala mnoho starostí. Ve 14. minutě však pořádně zahřmělo. Ježdík vysunul rychlého Němce, jehož pokus z ideální střelecké parkety byl jemně sražen vedle levé tyčky benátecké branky. Následně z pořádné dálky zakončoval Milec, avšak Sakar byl opět na místě. Ve 25. minutě se nedovoleně vůči Zušťákovi provinil Vodháněl, míč si k zahrávání trestného kopu postavil Ježdík a točil míč k tyči, kde ale balon vyhlavičkoval Michal Sedláček. Ve 28. minutě rozběhl po pravé straně akci rychlý Voráček, po následné přihrávce zahrál v pokutovém území rukou Toml a hlavní rozhodčí Váňa odpískal pokutový kop. Na střelu Lukáše Šlehofera k pravé tyči si Sakar sice sáhl, brance ale nezabránil – 1:0. Zvýšit mohl Němec jeho střelu po individuální akci ale Sakar vytěsnil na rohový kop. Právě po rohovém kopu, avšak na druhé straně, udeřilo. Michal Sedláček posadil míč na hlavu Romana Poloma, jehož pokus Rondzik neudržel a míč mu přepadl za brankovou čáru – 1:1. O minutu později Benátečtí udeřili podruhé. Centr z pravé strany vypadl Rondzikovi z rukavic a dobíhající Michal Sedláček napálil míč přesně pod břevno – 1:2. Benátečtí tak odcházeli do kabin se sladkým pocitem dvou vstřelených branek v rychlém časovém sledu za sebou, naopak Písečtí se za zpackaný závěr mohli zlobit jen sami na sebe.

Úvod druhé půle načala Smetanova střela, se kterou si ale brankář jihočeského mužstva poradil. Na druhé straně se uvolnil Němec, který ale nemířil přesně. Obrovskou šanci si přichystal na 51. minutu Klobása, který se proháčkoval až před Rondzika, poté ale těsně přestřelil. Tentýž hráč následně přistrčil míč Škareckému, jehož vychytal písecký brankář vytrčenou nohou. Benátečtí byli v tuto chvíli lepším týmem. Michal Sedláček centrem od rohového praporku hledal, podobně jako v první půli, Poloma, tomu ale Rondzik sebral míč doslova z hlavy. Zajímavě střílel také Vodháněl, jehož pokus ale písecká obrana zblokovala. V 59. minutě si na druhé straně počínal v pokutovém území nedovoleně Toml a Písek měl výhodu druhého pokutového kopu. Toho se ujal opět Lukáš Šlehofer, na jehož střelu do pravé šibenice neměl Sakar nárok – 2:2. Vrátit vedení na benáteckou stranu mohl po přihrávce staršího z bratrů Sedláčkových Michala – mladší Marek. Trefil však pouze pravou tyč domácí brány. Čtvrt hodiny před koncem zakončoval agilní Vodháněl, přáno mu ale nebylo, neboť brankový prostor minul. Podobně na druhé straně hlavičkoval po rohovém kopu Voráček. Vítězství na píseckou stranu mohl tři minuty před koncem strhnout Němec. Řehákova střela totiž Sakarovi vypadla před domácího útočníka, ten však ve vápně zakopl a o branku se tak sám připravil. Hostující brankář se však při tomto zákroku zranil a po krátkém ošetření musel být nahrazen Michňou. Ten si ještě ve zbytku utkání musel připsat jeden těžký zákrok po hlavičce nestárnoucího Zušťáka, kterou nadvakrát zkrotil. Zajímavé utkání tak musely rozhodnout penalty.

Penaltový rozstřel:
Jako první si postavil míč Lukáš Šlehofer a ani potřetí v dnešním zápase se nemýlil, naprosto přesnou nechytatelnou střelu nedal Michňovi žádnou šanci zasáhnout. Štěstí stálo při benáteckém Martinu Korcovi, který doslova procpal míč mezi Rondzikovýma nohama za brankovou čáru. Také Martin Voráček trefil naprosto přesně levou šibenici a ani on se nemýlil. Úspěšný byl také Martin Škarecký, jenž si vybral opačnou stranu, než kam skákal slovenský brankář Rondzik v píseckých službách. Petr Řehák následně vystřelil po pravé ruce brankáře Michni, který ale skákal na opačnou stranu a Písek opět vedl. Vyrovnání zařídil Marek Sedláček, který bez rozpaků napálil míč doprostřed branky. Marek Rendla vymetl přesně levou šibenici a Písek znovu vedl. Chladnokrevně si počínal také Michal Horák, na jehož pokus neměl nárok Rondzik dosáhnout. Jan Zušťák si počkal na Michňův pohyb a v pohodě poslal míč mimo dosah benáteckého brankáře. Písečtí měli mečbol, který ale uhasil Michal Sedláček naprosto přesnou tvrdou střelou, která skončila u pravé tyčky. Penaltový rozstřel tak nadále pokračoval. Miroslav Grobár trefil opačnou stranu, než kam skákal Michňa. Úspěšný byl i Adam Pajer, jemuž, podobně jako Grobárovi, soupeřův gólman stranu nevystihl. Jakub Held zaváhal, Michňa mu pokutový kop zneškodnil a byly to Benátky, kdo mohl rozhodnout zápas. Neuspěl ani z Mladé Boleslavi zapůjčený Jan Kysela a plejáda penalt pokračovala. Vojtěch Zeman měl následně velké štěstí, neboť si benátecký brankář na míč sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil. Úspěšný byl také Martin Toml a penalty pokračovaly. Michňa měl velkou smůlu i při další penaltě, neboť i na pokus Františka Němce si sáhl, byl to ale znovu gól. Chimezie Ezeala nevystřelil příliš tvrdě, o to víc byl ale jeho pokus přesnější a Rondzik se opět smutně ohlédl. Lukáš Holub si vybral prostředek branky a také on slavil úspěch. Naprosto neomylný byl také Roman Polom, který vymetl šibenici. Rozhodl tak o tom, že si penaltou vyzkouší i oba brankáři. Písecký Jakub Rondzik se toho zhostil velmi dobře a tvrdou střelou překonal Michňu. Také Lukáš Michňa ale zachoval chladné nervy a zamířil přesně k tyči. Lukáš Šlehofer si na penalty obrovsky věří. Další vymetená šibenice znamenala čtvrtý proměněný pokutový kop Šlehofera v tomto zápase. Martin Korec tentokrát zamířil zcela mimo Rondzikův dosah. Písecký brankář zůstal stát na brankové čáře. Proměnil také Martin Voráček, jenž mířil na opačnou stranu, než kam skákal Michňa. Martin Škarecký následně vyrovnal, také on chladnokrevně zakončil. Petr Řehák střílel po levé Michňově ruce. Benátecký brankář na míč nedosáhl. Následně Marek Sedláček napálil míč přesně pod břevno. I Michal Rendla je naprosto neomylný, Michňa skákal na druhou stranu. Podruhé byl úspěšný také Michal Horák a Rondzik lovil míč ze sítě v penaltovém rozstřelu počtrnácté! Také Jan Zušťák skóroval, když se trefil přesně k pravé tyči. Michal Sedláček zvolil opačnou střelu, než kam skákal Rondzik a penalty tak nadále pokračovaly. Miroslav Grobár následně zaváhal, když mu Michňa zneškodnil střelu po své levé ruce. Rozhodnout tak mohl Adam Pajer, a tak se také stalo. Míč napálil přesně pod břevno a na benátecké straně se tak mohlo slavit.
Penalty proměnili v tomto pořadí: Šlehofer, Voráček, Řehák, Rendla, Zušťák, Grobár, Zeman, Němec, Holub, Rondzik, Šlehofer, Voráček, Řehák, Rendla, Zušťák – Korec, Škarecký, Michal Sedláček, Horák, Marek Sedláček, Pajer, Kysela, Toml, Ezeala, Polom, Michňa, Korec, Škarecký, Michal Sedláček, Horák, rozhodující Pajer. Neproměnili: Held, Grobár – Kysela.

Benátečtí tak po opravdu dlouhém penaltovém rozstřelu, jenž čítal sedmnáct pokutových kopů na každé straně, slavili dvoubodový zisk. Nyní hostí doma Králův Dvůr, kterému mají co vracet, neboť na podzim na jeho půdě prohráli 0:2.

Ondřej PRÁŠIL

FC Písek Ondřej PRÁŠIL

Viděli jsme kvalitní utkání z obou stran, bylo v něm hodně šancí, padlo dost branek. Koneckonců je to vidět i v penaltovém rozstřelu. Hostům přijelo několik kluků z Mladé Boleslavi. Pro nás to znamenalo konfrontaci s ligou a další zkušenost. Jsem rád, že jsme v tomto utkání vybojovali alespoň remízu.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

"Pro nás je dosažený výsledek v Písku velmi dobrý, pravdou ale je, že jsme mohli jak vyhrát, tak i prohrát. Myslím si, že to byl oboustranně skvělý, na třetiligové úrovni, nadstandardní zápas, který se musel divákům líbit. Za dobu mojí trenérské práce jsem tak dlouhý penaltový rozstřel ještě nezažil. Od nás to bylo ode všech dobré.

Předzápasové představení soupeře z Písku naleznete ZDE!

• Most – Čáslav 2:1 np (1:1)

Příští 28. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Most (10:15), Tachov – Vltavín (10:30), Dobrovice – Jirny Benešov – Brozany, Domažlice – Písek, NEDĚLE: SK Benátky – FK Králův Dvůr, Zápy – Táborsko "B", Čáslav – Převýšov, Štěchovice – V.Žižkov.