M. Žipaj – Ruda, Matas, Habart, Tříska (61. Hoffmann), Vaněček (73. Mlynařík), Kropáček, Stružka (58. Folejtar), Hradecký, Dvořák, Hrošovský (73. Šácha)

15. Ezeala, 57. Mar. Sedláček, 86. Klobása, 89. Mar. Korec – 23. Matas, 55. Kropáček

V. Štěrba – M. Štěrba, L. Nehasil

Tereba Daniel
Hráč utkání Martin Toml Hráč utkání Ondřej Stružka

Benátky doma potvrdily tři body proti Tachovu !

Ohromně důležitý krok k záchraně udělali benátečtí fotbalisté v duelu proti dalekému Tachovu. I když v zápase nebyli příliš střelecky aktivní, oproti jiným střetnutím byli produktivní. Ze dvou střel na branku vstřelil totiž Michal Sedláček dva góly, čímž vydatnou měrou pomohl k vítězství 2:0.

Po opatrném začátku zápasu přinesla jako první vzruch Ezealova akce. Nigerijský hráč obral o míč váhajícího Matase, poté ale pálil nepřesně. Souboj těchto dvou hráčů následoval i ve 23. minutě. Tachovský kapitán si proti benáteckému záložníkovi vně pokutového území počínal nedovoleně a hlavní rozhodčí Václav Štěrba neváhal s odpískáním pokutového kopu. Míč si vzal Michal Sedláček a přesnou střelou k pravé tyči rozvlnil síť – 1:0. Hosté se prezentovali několika nebezpečnými centry, které ale s jistotou sbíral brankář Michňa. Největší šanci první půle si Tachovští schovali na 44. minutě. Po rychlém přiťuknutí pálil exligový Vaněček, avšak Michňa pohotově vyrazil míč na rohový kop.

Podobný herní obrázek pokračoval také ve druhé půli. K zajímavé hlavičce se prodral domácí Borovička, přesný ale nebyl. O kousek minul také Michal Sedláček. V 62. minutě viselo vyrovnání doslova ve vzduchu. Po rohovém kopu totiž Ruda překopl opuštěnou část brány. O minutu později mohl tuto šanci potrestat Škarecký, který ale místo střely před Markem Žipajem volil přihrávku na Klobásu, který byl ale dostatečně obsazen. Mrzet to však benátecké hráče nemuselo. V 66. minutě Smetana nahrával do středu hřiště, kde Klobása přepustil míč Michalu Sedláčkovi, jenž se trefil náramně – 2:0. O chvíli později útočil tentýž hráč na hattrick, z trestného kopu ale mířil vedle levé tyčky. V 83. minutě si vysloužil potlesk benáteckých ochozů tachovský brankář Marek Žipaj, kterému míč přeskočil nohu. Brankář hostí kontroloval balon do zámezí, to se ale nelíbilo dvojici hráčů Martin Korec-Klobása, jenž vyvinuli na Žipaje tlak. Ten se ale obou efektivní kličkou zbavil a přesně rozehrál. Drama mohl nastolit pět minut před koncem hlavičkující Matas, který ale ve velmi dobré příležitosti do brány nenamířil. Na druhé straně zakončoval střídající Ansuma kousek vedle tachovské branky. Po krátkém nastavení někdejší prvoligový rozhodčí Václav Štěrba zápas ukončil.

Benátečtí tak zvýšili svůj náskok právě nad západočeským soupeřem a ve zbytku třetiligové soutěže se jim bude dýchat o poznání lépe. Nyní čeká na Sedláčkovi svěřence utkání v jihočeském Písku, který má na jaře velmi dobrou formu.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Pro  nás to bylo velmi důležité utkání, řekl bych o šest bodů. Myslím si, že jsme ho takticky zvládli, neboť jsme ve druhém po sobě jdoucím utkání neobdrželi branku. Obrana nám začala fungovat, takhle nějak bych si to představoval. Samozřejmě vidím, že v naší hře ještě zcela nejsou všechny fotbalové věci, tohle dávám za vinu spíše psychice. Jinak se hraje, když se týmu daří a je v horní části tabulky, jiné je to, když je tomu naopak. Znovu opakuji, výhry si cením. Odpoutali jsme se od spodku tabulky, avšak stále nemáme vyhráno. Můžeme být ale celkem v klidu. Soupeř měl jednu vyloženou příležitost, kterou zneškodnil brankář Michňa. Tachovští hrozili zejména z rohových kopů či dlouhých autů. I díky dobré obranné činnosti jsme to ale ubránili.

Pavel VAIGL

FK Tachov Pavel VAIGL

Jednalo se o vyrovnaný zápas. Rozhodla ho situace z 20. minuty a sice penalta, kterou domácí proměnili. Možná jsme poté měli optický tlak, avšak příliš šancí jsme si, na rozdíl od předešlého zápasu, nevypracovali. Kolem 70. minutě přidali domácí branku na 2:0 a v tuto chvíli bylo po zápase. Znovu říkám, utkání rozhodl pokutový kop, o kterém si myslím, že neměl být odpískaný.

Předzápasové představení soupeře z Tachova naleznete ZDE!

• Písek – Jirny 0:3 (0:3)

Příští 27. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Písek – Benátky (10:15), Vltavín – Benešov (10:15), Králův Dvůr – Tachov, NEDĚLE: V.Žižkov – Dobrovice (10:15), Táborsko "B" – Chrudim (10:15), Jirny – Domažlice, Brozany – Zápy, Most – Čáslav, Kolín – Štěchovice.