Stareček – Braný (80. Večera), Štancl, Zákostelský, Preisler – Rejhon (17. Šumský, 88. Vrňák), Žák, Laštovka, Skopec, Čapek – Kučaba (89. Vopat)

64. Smetana, 90+3. Pajer – 33. Laštovka, 38. Žák

39. Žák

Janoch – Kubec, F. Cihlář

Řezáč Michal (Písek)

Benátky protrhly střelecké trápení a v závěru zápasu strhly vedení na svoji stranu !

To to trvalo! Benátečtí fotbalisté si konečně na své konto připsali první jarní body, ba co víc, poprvé v odvetách vstřelili branku! Zápas se ale pro ně nevyvíjel příznivě. Brzy totiž prohrávali, překlopit utkání na svoji stranu se jim povedlo až v závěrečné desetiminutovce. Věřme, že touto výhrou spadne ze Sedláčkových svěřenců „deka“ a odrazí se k lepším výkonům a hlavně výsledkům.

Benátecké mužstvo pro tento zápas vyztužilo defensivu třemi hráči z partnerské Mladé Boleslavi. Do utkání tak naskočil Pajer a poprvé benátecký dres oblékli Polom s Tomlem. Již v 6. minutě se po nepřesnosti domácích uvolnil na pravé straně Dominik Rejhon a střelou k protější tyčce rozradostnil své spoluhráče i lavičku – 0:1. Hosté byli v úvodu utkání více na míči, avšak Michňovu branku příliš neohrožovali. Právě střelec úvodní branky byl chvíli po čtvrthodině zápasu vystřídán, neboť si při jednom ze soubojů přivodil nějaké zranění. Ani Benátečtí ale nebyli příliš nebezpeční, ohrožení Starečkovy brány hrozilo jen ze standardních situací, které však dobře konsolidovaná obrana hostí dokázala pokrýt. Největší šanci první půle si Sedláčkovi svěřenci připravili na 21. minutu. Sivrič nepropálil hradbu těl před sebou, dorážející Škarecký mířil vedle. Tentýž hráč zakončoval také o osm minut později, také ale nemířil přesně. Branku následně netrefil ani Toml po centru Michala Sedláčka. Mimo mířil také autor předcházející přihrávky z přímého kopu z pravé strany. Ve 40. minutě zbytečně sestřelil zezadu Žák domácího Marka Sedláčka a hlavní rozhodčí tasil žlutou kartu. Protože to však pro Žáka byla druhá žlutá během dvou minut, benešovský hráč se musel poroučet do kabiny. Domácím tak začala padesátiminutová přesilovka. I když v prvním poločase si Benátečtí připsali čtyři střely, mezi tyče nemířili ani jednou, což dokumentoval zdejší zmar z předchozích zápasů.

Do druhé půle udělal benátecký trenér Sedláček jednu změnu, když v kabině nechal Mendyho, jehož nahradil Ezealou. Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky měli hosté, podobně jako v prvním poločase, aktivnější. Skopec přímo z rohu točil míč na branku, avšak svůj pokus do správných míst nevměstnal. Benátečtí postupem času začali přebírat otěže zápasu, v koncovce ale byli naprosto sterilní. První střela na branku z jejich strany přišla až v 59. minutě, kdy centr Michala Sedláčka prodlužoval za sebe hlavou Ezeala, tam naskočil koníčkem Škarecký, který v těžké pozici mířil do míst, kde stál pozorný Stareček. O chvíli později to z pořádné dálky zkoušel jeden z nejlepších hráčů na hřišti Polom, byl ale nepřesný. Fotbalový moment přichystaly Benátky na 75. minutou. Do Polomova centru vložil svoji hlavu Škarecký a prudkým pokusem orazítkoval břevno, od kterého se míč odrazil kousek před brankovou čáru. O dvě minuty později posadil z rohového kopu Michal Sedláček míč na hlavu Tomla, ten ale mířil těsně vedle. V závěrečné desetiminutovce Benátečtí svůj tlak vystupňovali. V 82. minutě měli výhodu dalšího trestného kopu. Ten rozehráli nakrátko, čímž nedostatečně koncentrovaný hostující tým notně zaskočili. Michal Sedláček našel centrem na zadní tyči naskakujícího Romana Poloma, který hlavičkou opět orazítkoval břevno, od toho se ale tentokrát míč odrazil přesně tam, kde jej Benátečtí viděli rádi – 1:1. O čtyři minuty později rozehrál nakrátko roh z druhé strany tentokrát Sivrič se Škareckým. Prvně jmenovaný poté nalil míč na volej Michalu Sedláčkovi, ten ale o kousek minul. Po dalším rohu hlavičkoval Toml, podobně jako Polom na zadní tyči, míč se ale do branky o necelý metr nevešel.  Již v první nastavené minutě nejprve nepříliš prudkou Ezealovu střelu kryl pozorný Stareček. Ještě v téže minutě se dostal balon na kopačky rozběhnutého Martina Škareckého, který ho utěšenou střelou poslal přesně k pravé tyči. Benešovský brankář si sice na míč sáhl, v cestě do branky mu ale nezabránil – 2:1. Po více než tříminutovém nastavení hlavní rozhodčí Janoch zápas ukončil.

Benátečtí si tak připsali nesmírně cenné tři body, které se jim hodí do třetiligové tabulky a zase trochu poutekli sestupovému pásmu. V dalším kole zajíždí na jirenskou půdu s cílem překvapit a přivézt nějaký ten bod.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

"Bylo to utkání o šest bodů, do kterého jsme ale špatně vstoupili. Po naší chybě se soupeř dostal do vedení. První poločas nebyl z naší strany dobrý. Byli jsme nervózní, vázla nám kombinace. Řekl bych, že jsme hráli chaoticky. Hosté se v závěru nechali vyloučit a my si ve druhém poločase vytvořili vytrvalejší tlak, avšak bez zakončení. První šanci jsme si vypracovali až čtvrt hodiny před koncem, kdy jsme trefili břevno. Myslím si, že po tomto momentu jsme se semkli. Podařilo se nám vyrovnat a v závěru vstřelit šťastnou vítěznou branku. Dnes nám přišla vhod i pomoc z Mladé Boleslavi, s výkony těchto hráčů jsem byl spokojen. Výhru jsme potřebovali jako sůl. Věřím, že z nás pomyslná deka spadne. Soutěž je však stále ještě dlouhá, čeká nás ještě x zápasů, které rozhodně budou i těžší."

Luboš ZÁKOSTELSKÝ

SK Benešov Luboš ZÁKOSTELSKÝ

"Bylo to dramatické utkání, protože oběma týmům šlo o hodně. Do zápasu jsme dobře vstoupili, avšak to nic neznamená, protože utkání musíme dohrát až do konce, což se nám bohužel nepodařilo, jelikož jsme v závěrečné minutě inkasovali. Myslím si, že remíza 1:1 by dnešnímu zápasu slušela. Následné penalty by pak byly vyvrcholením a bonusový bod navíc taková třešnička pro šťastnější mužstvo. Prohráli jsme, což je pro nás ztráta. Benátky se dostaly bodově před nás, my se musíme koukat do dalších zápasů."

Předzápasové představení soupeře z Benešova naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – SK Benešov ZDE!

VIDEA k jednotlivým zápasùm ZDE!

VÝSLEDKY 24. kola ČFL:

• SK Benátky – SK Benešov 2:1 (0:1)
  • Štěchovice – Táborsko "B" 2:1 np (1:1)
  • Jirny – V.Žižkov 1:4 (1:2)

Příští 25. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Jirny – Benátky, Vltavín – Chrudim (10:15), Tachov – Benešov (10:30), Králův Dvůr – Zápy, NEDĚLE: V.Žižkov – Písek (10:15), Převýšov – Dobrovice (10:15), Brozany – Čáslav, Most – Štěchovice, Kolín – Domažlice.