Soukup – Šandera, Petrášek, Kodr, Procházka (54. Šimkovský) – Gebert, Pavlata, Křeček (61. Salašovič) – Volek (61. Hurka), Marek (61. Klán), Dočekal (75. Trýzna)

Sakar – Smetana, Pajer, Borovička, Horák (46. Ansuma) – Mich. Sedláček (66. Jiránek), Mar. Sedláček, Mendy, Sudek, Škarecký Ezeala (77. Mbah)

23:18

Drábek – Starý, Šafránková

Beneš Michal

Benátky na Žižkově nepřekvapily a počtvrté vyšly bodově naprázdno !

Souboj obra s Goliášem, tak by se dal nazvat zápas mezi favorizovanou Viktorií Žižkov a hostujícím mužstvem z Benátek nad Jizerou. Benátečtí na svého soka pod televizním vysílačem nevyzráli, opět nevstřelili ani branku a domů se vraceli s porážkou 0:4, která je možná trochu krutá. Žižkovští byli sice více na balónu, avšak přes obranný val hostů se těžce dostávali do koncovky. Byli však efektivnějším týmem, a tak hned čtyřikrát poslali míč za záda debutujícího brankáře Sakara.

V úvodu utkání předvedli domácí několik útočných výpadů, se kterými si ale hostující obrana vždy poradila. Hned z první vážnější akce udeřilo. V 19. minutě se v pokutovém území uvolnil po Dočekalově přihrávce Vojtěch Gebert a poslal balon mimo Sakarův dosah – 1:0. Zahrozil také hlavičkující Kodr, který ale mezi tři tyče nemířil. Na druhé straně měl Michal Sedláček k dispozici standardní situaci. Střílený centr však poslal vedle levé tyče. Žižkovští přidali druhou branku opět po nenápadné akci. Dočekal znovu vymyslel zajímavou přihrávku, kterou tentokrát převzal Josef Marek a čtyři minuty před poločasovým hvizdem rozjásal početnou návštěvu – 2:0. Domácí tak po dvou zdařilých akcí odcházeli do kabin notně spokojeněji.

Do druhého poločasu udělal hostující trenér Sedláček jednu změnu v sestavě, když v kabině nechal Horáka, místo něhož poslal do hry Ansumu, jenž se vrátil z hostování v divizní Litoli. Vstup do druhé půle si ale hosté za rámeček rozhodně nedají. Po několika vteřinách vysunul Marek Vojtěcha Geberta, který lehce přeloboval Sakara a opět slavil – 3:0. Benátečtí se těžko prokousávali přes obranu svého soupeře, a tak byl brankář Soukup víceméně bez práce. Čtvrtou branku tak mohl na druhé straně přidat obránce Kodr, jehož střelu vyškrábl Sakar vynikajícím zákrokem nad břevno. Sáhnout na míč si musel také Soukup, avšak pokus Škareckého jej příliš nevyvedl z klidu. V 66. minutě měl další branku Viktorie na kopačce Dočekal, avšak zamířil vedle odkryté části brány. Pěkný fotbalový moment přichystal také střídající Hurka, jehož pokus z trestného kopu vytěsnil hostující gólman nad břevno. Přesto domácí počtvrté udeřili. Z rohového kopu ještě branka nepadla, poté ale našel Václav Klán nabíhajícího Tomáše Petráška, který se trefil navýsost přesně – 4:0. Hosté odpověděli pokusem Škareckého, který ale zamířil nad branku. Správně seřízená mířidla neměl ani po individuálním pokusu Ansuma. Pátou branku se pak v poslední minutě snažil přidat Hurka, radost mu ale pokazil velmi dobrý Sakarův zákrok.

Benátečtí tak ze zápasu s jedním z favoritů na postup do druhé ligy body nebrali. Nutno dodat, že Žižkov byl velice silným protivníkem, se kterým by body přinesl jen zápas bez chyb. Ty bohužel pro hosty přišly a zkušený sok je bez prominutí trestal. Nyní čeká na Benátky souboj, který ukáže sílu Sedláčkova týmu. Následuje totiž domácí utkání s Benešovem, který taktéž bojuje o zachování třetí nejvyšší soutěže. Po čtyřech zápasech bez vstřelené branky je snad přímo nutností skórovat a konečně vybojovat první jarní body.

Zdeněk HAŠEK

FK Viktoria Žižkov Zdeněk HAŠEK

Samozřejmě mám z výhry radost. Vyhráli jsme 4:0, což si myslím, že je zasloužené. Byli jsme lepším mužstvem. V určitých fázích zápasu se mi ale naše hra nelíbila. Zbytečně jsme totiž předržovali balon. V první půli soupeř dobře napadal a právě kvůli předržování míče jsme mu dovolili, aby se v klidu přemístil. V prvním poločase jsme pouze pětkrát vystřelili na branku, což je na nás strašně málo. S tím jsem nebyl spokojený a také jsme si o tom v poločasové přestávce něco řekli. Třetí gól byl uklidňující, v tu chvíli se zápas rozhodl. I poté jsme si vytvořili nějaké příležitosti. Jsem rád, že jsem mohl dát šanci většině hráčů z kádru, jinými slovy těm, kteří třeba ještě nenaskočili. Samozřejmě je to potřeba, protože si je nemůžeme dát nikam rozehrát, jelikož nemáme rezervní tým. Bylo to i trošku znát. Jdeme od zápasu k zápasu, chceme vyhrávat, takže za tři body jsem rád. Bylo by nespravedlivé říci, že jsme hráli špatně. Musím mít také nějakou pokoru, protože ne všechno se podaří. Hráčům pochopitelně řeknu to, co se mi nelíbilo. Nyní půjdeme do zápasů proti těžším soupeřům se čtyřmi výhrami v zádech.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

Bylo to jednoznačné a zasloužené vítězství domácích. Viktorka naprosto ukázala svoji kvalitu. Řekl bych, že podala druholigový výkon. Náš tým je v současné situaci někde úplně jinde. V tuto chvíli prostě na takové soupeře nemáme.

Předzápasové představení soupeře ze Žižkova naleznete ZDE!

ON-LINE: FK Viktoria Žižkov – SK Benátky ZDE!

VIDEA k jednotlivým zápasům ZDE!

FOTO z webu soupeře ZDE!

ČLÁNEK z webu soupeře ZDE!

VÝSLEDKY 23. kola ČFL:

• Viktoria Žižkov – SK Benátky 4:0 (2:0)
  • Kolín – Jirny 0:1 (0:1)

Příští 24. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Chrudim – Králův Dvůr (10:15), Písek – Kolín (10:15), Dobrovice – Most, Jirny – V.Žižkov, NEDĚLE: Benátky – Benešov, Zápy – Tachov, Čáslav – Vltavín, Štěchovice – Táborsko "B", Domažlice – Převýšov.