Veselovský – Smetana, Lukeš, Karásek, Horák, Michal Sedláček, Škarecký, Sivrič, Ezeala (85. Martin Korec), Sudek (69. Kořínek), Mendy (88. Michňa)

26. Jelínek, 57. Šourek, 90+3. Biško

59. Šourek – 86. Veselovský

Váňa – Duchoň, Žáková

Židík Miloš

Benátky sahaly po bodu, v závěru však po "blikanci" brankáře inkasovaly z penalty !

V zápase na kolínské půdě sahali benátečtí fotbalisté minimálně po bodu, o který však přišli v samém  závěru po totálním zkratu zkušeného prvoligového brankáře Róberta Veselovského. Ten zcela zbytečně nakopl vně pokutového území dotírajícího Brunclíka a po právu viděl červenou kartu. Následný pokutový kop sám postižený bezpečně proměnil, v nastaveném čase poté Zmeškal potvrdil výhru domácího týmu. Benátečtí také za dva zápasy nevstřelili ani branku, šance které si vypracovali, však nedokázali proměmit.

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, protože jejich postavení v tabulce není takové, jaké by si oba soupeři představovali. Na první střelu na branku se tak čekalo více než třicet minut. O vzruch se postaral Sivrič po nepřesné Kouřilově přihrávce, přesný ale nebyl. O chvíli později zakončoval v těžké pozici z pokutového území Škarecký, taktéž ale minul Vízkovu branku. Ve 24. minutě přišlo zaváhání brankáře Veselovského, který mimo pokutové území přišel o míč v souboji s Veselým, ten ale z nulového úhlu nemohl střílet do opuštěné branky, hledal tak své spoluhráče, kteří ale měli k míči daleko. První střelecký pokus tak zaznamenal až hostující Michal Sedláček, s jehož střelou si ale Vízek bezpečně poradil.

Také druhý poločas začal velmi opatrně a taktéž ho zahájil Sedláčkův pokus, Vízek ale zkrotil míč z přímého kopu ve své náruči. V 59. minutě pláchl středem hřiště Ezeala, za cenu žluté karty jej přibrzdil domácí obránce Šourek. Jelikož to pro něho byla druhá žlutá karta v rozmezí dvou minut, hlavní rozhodčí Váňa musel vytasit červenou kartu a kolínského hráče poslat pod sprchy. Největší šanci hostů si v 65. minutě vypracoval Škarecký, jehož hlavičku Vízek vyrazil, při následné dorážce téhož hráče se ale mladý domácí brankář opět vyznamenal. O deset minut později se povedeným pokusem snažil Vízka zaskočit Sedláček, domácí brankář vyškrábl míč z pod břevna a držel tak naději Kolína na bodový zisk. Domácí se ani v deseti nevzdávali. Po Brunclíkově přímém kopu vznikl v pokutovém území závar, avšak nikdo ze Staňkových svěřenců ho v branku nepřetavil. V závěru se Benátečtí zřejmě začali trochu strachovat o výsledek, neboť Kolínští měli více míč na svých kopačkách. Čtyři minuty před koncem přišla těžko uvěřitelná věc pro všechny účastníky tohoto zápasu. Pro centr si došel brankář Veselovský, který byl možná lehce popostrčen Brunclíkem, poté ale přišla naprosto neadekvátní odplata zkušeného gólmana, který prošel ligami ve Švédsku, Norsku, Dánsku či Rumunsku. Zcela zbytečně totiž před svojí bránou nakopl kolínského záložníka. Za toto ubohé jednání následně viděl červenou kartu a hosté navíc museli čelit pokutovému kopu. Do branky se postavil brankář Michňa, který na penaltu Davida Brunclíka nedosáhl a Kolínští šli do vedení – 1:0. To mohl navýšit ve třetí nastavené minutě Fusek, který ale prázdnou část branky překopl. Hosté měli výhodu přímého kopu v podání Sedláčka, ten však míč do branky nezatočil. Do otevřené obrany poté pláchl Zdeněk Zmeškal a vystavil pojistku – 2:0. Hned poté hlavní rozhodčí Váňa utkání ukončil.

Všechna slova jsou asi zbytečná. Benátečtí sahali v Kolíně minimálně po bodu, který si však nakonec nevezou. Spousta hráčů z vyšších soutěží svému partnerskému oddílu pomůže, u brankáře Veselovského se ale ve středočeském derby jednalo o pravý opak. Benátkám nyní začíná těžká série. Hned jako první je čeká derby proti nedalekému týmu ze Záp, kde na podzim vyválčily bod. Netřeba připomínat, že bodový zisk by se nesmírně hodil i nyní.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Myslím si, že jsme odehráli slušný zápas. Na Kolín jsme byli připraveni, měli jsme o něm nějaké informace. Bylo to utkání o šest bodů, avšak bez vstřelené branky se nedá vyhrát. Právě střílení gólů je naším velkým problémem. Vypracujeme si dostatek šancí, které ale nejsme schopni proměnit. Právě tohle byl základ toho, že jsme v Kolíně nezvítězili. Pak je tu ale i zkrat brankáře Veselovského, který je pro mě nepochopitelný a neomluvitelný. Jeho jednání rozhodlo celý zápas. Nedokážu si to vysvětlit. Zkušený prvoligový brankář mladoboleslavského týmu takto degraduje výkony svých spoluhráčů. Zbytečně jsme tak přišli o body, jejichž získání nás stojí moc sil."

Tomáš STANĚK

FK Kolín Tomáš STANĚK

„Z našeho pohledu to byl nejhorší zápas za dobu mého působení u kolínského týmu. Na druhou stranu, soupeř na nás byl dobře připravený. Hrál dobře z bloku, bylo to podobné jako při předchozím zápase proti Chrudimi, při kterém jsem je sledoval. Dělalo nám to velké problémy, i kvůli tomu, že nemáme typického hrotového útočníka. Dávali jsme všanc svoji rozehrávku, pomalou a složitou. Nabízeli jsme soupeři akce, na které pochopitelně čekal. Jsem rád za tři body, protože jsou z domácího prostředí, ale i za to, že jsme dohrávali v deseti. Myslím si, že kluci zápas ubojovali. Asi by to byla remíza, kdyby brankář Benátek nevyrobil takovou hovadinu. Byli jsme šťastnější, ale jak jsem řekl, zápas jsme odpracovali a odmakali. I když, znovu opakuji, hra dopředu byla z naší strany hrůzostrašná. Benátečtí si vypracovali asi tři brankové situace, které pokud by vyřešili, skóre mohlo být jiné. Bohužel pro ně nedali branku a navíc nám nabídli penaltu. Byli bychom hloupí, kdybychom vítězství odmítli."

Předzápasové představení soupeře z Kolína naleznete ZDE!

• Most – Jirny 0:1 np (0:0)

Příští 21. kolo v 15:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Benešov (10:15), Písek – Most, Dobrovice – Brozany, Domažlice – Táborsko "B", Jirny – Převýšov, NEDĚLE: Benátky – Zápy, V.Žižkov – Kolín, Čáslav – Tachov, Štěchovice – Vltavín.