Jíra – Borovička (60. Buryán), Kubista, Karásek, Sudek – Klain (68. Synek), Smetana, Mich. Sedláček (65. Mar. Sedláček), Škarecký (78. Horák), Mbah (87. Šimek) – Ansuma

64. Jarkovský – 43. Sudek

Teuber – Kapoun, Baum

Havlíček Zdeněk

Benátky nezvládly další zápas, tentokrát na půdě Převýšova!

Ve středečním vloženém 19. kole cestovali Benátečtí fotbalisté na východ Čech, odkud si odvezli další čtyřbrankový příděl a za poslední tři  zápasy mají hrozivé skóre 3:13! Kdyby ovšem zejména v prvním poločase Benátky využily své šance, nemuselo k němu dojít. Ve druhé půli však domácí dominovali a přidali tři branky. Dvakrát se trefil exboleslavský útočník Tomáš Sedláček. Hostům se ani jednou nepodařilo dostat míč za záda mladého brankáře Stejskala a tak z azylu v Chlumci nad Cidlinou odjeli s porážkou 0:4 a klesly ve vyrovnané třetiligové tabulce na 13. místo.

V brance Benátek se poprvé v letošní sezóně představil odchovanec Lukáš Jíra. A byli to právě hosté, kteří byli v úvodu zápasu více u míče. První velkou šanci si přichystal Klain, který ale nechal vyniknout brankáře Stejskala. Na druhé straně odpovídal Kopáč, jehož střela z nadějné pozice byla sražena mimo. Převýšovské zlobil zejména benátecký útočník Ansuma, kterému ale vždy něco chybělo k tomu, aby se dostal do koncovky. Zřejmě v jeho největší šanci byl převýšovský brankář u míče o chloupek dříve. Následně střelu domácího ligisty Mareše zkrotil pozorný Jíra. Ve 32. minutě mohl hosty poslat do vedení znovu Klain. Po Mbahově centru ale svoji střelu namířil mimo. O osm minut později dokázal Petr Mareš, že umí zakončit z větší vzdálenosti. Jeho střela z pětadvaceti metrů snad nemohla být přesnější – 1:0. O chvilku později nebyl na druhé straně úspěšný Klain ani dorážející Sedláček. I když měli Benátečtí v první půli více vyložených šancí, do kabin odcházeli zklamaní.

V úvodu druhé půle zahrozil z přímého kopu Mareš, který ale těsně přestřelil. Další pokus Mareše byl daleko nebezpečnější, míč ale zastavilo břevno. Mrzet to ale domácí nemuselo. Už o minutu déle totiž našel Doležal nabíhajícího Tomáše Sedláčka a ten poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:0. Tato branka domácí nabudila a ti si vytvářeli další šance. Kopáč však zamířil mimo. Dvacet minut před závěrečným hvizdem znovu Doležal vyhledal Tomáše Sedláčka, kterého napoprvé vychytal Jíra, dorážku už ale zkušený útočník nasměroval na správné místo – 3:0. V 80. minutě mohl čestný úspěch hostů zaznamenat Ansuma, který se ale v Benátkách zatím střelecky hledá. I tato jeho hlavička zamířila mimo branku. V poslední minutě se přes Shejbala a Trubače dostal balón na kopačky Martina Kopáče, který udělal definitivní tečku za tímto zápasem – 4:0. Ihned po tomto gólu pak také hlavní rozhodčí ukončil zápas.

Benátečtí mohli na body pomýšlet zejména v prvním poločase. Ani jednu ze svých šancí ale nevyužili, ve druhém poločase už vládl zkušenější domácí celek, který hostům připravil další krutou prohru. V dalším kole, konkrétně v neděli zajíždí Benátky na půdu posledních Brozan, kde by se měly pokusit už zabrat a do vyrovnané tabulky si připsat nějaké body.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„V prvním poločase jsme měli proměnit alespoň jednu ze dvou vyložených šancí. Určitě nám nepomohla inkasovaná banka takříkajíc do šatny. Jako klíčový moment bych viděl soupeřův druhý gól po naší individuální chybě. V té chvíli již bylo rozhodnuto. Poté už jsme neměli sílu ke zkorigování stavu."

Tomáš HRABÍK

Trenér SK Převýšov Tomáš HRABÍK

„V prvním „Po čtyřech prohraných zápasech jsme tento potřebovali bezpodmínečně vyhrát, což se nám podařilo. Od první půle jsme udávali tempo hry, měli jsme balón pod kontrolou více než soupeř. Vytvářeli jsme si šance. Čtyři jsme proměnili a vyhráli 4:0. Jsme strašně moc spokojení. Doufáme, že nám to pomůže do dalších bojů."

Předzápasové představení soupeře z Převýšova naleznete ZDE!

• Čáslav – Chrudim 1:2 (0:2)

Příští 13. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Písek – Čáslav (10:15), Domažlice – Union 2013, Dobovice – Štěchovice, NEDĚLE: Brozany – Benátky, Táborsko "B" – Vltavín (10:15), Převýšov – Tachov (10:15), V.Žižkov – Zápy (10:15) – Kolín, Kolín – Benešov, Most – Králův Dvůr.