Nguyen – Živnůstka (75. Dudla), Macháček, Janda, Nobst, Besta, Kwame, Šimeček, Janouch (71. Kraják), Pago (58. Motyčka), Žalman

85. Karásek, 88. Horák – 63. Besta

Kalenda – Ulrich, Petřík

Urban Jiří

Benátky se rozloučily doma s podzimem zaslouženou výhrou !

Benátečtí fotbalisté navázali na svůj předchozí zápas na půdě rezervy Táborska a znovu jen vlastní střelecká nemohoucnost je mohla připravit o zisk plného počtu bodů. Už v první půli domácí pohrdli několika stoprocentními šancemi. V závěru poločasu se po hlavičce obránce Borovičky přece jenom ujali vedení. Ve druhém poločase se už hrálo vyrovnaněji, hosté si však větší příležitost nevypracovali. Druhou branku přidal osmnáct minut před koncem Škarecký, který sám mohl v tomto utkání vstřelit minimálně hattrick. Benátky tak vybojovaly cenné tři body, které rozhodly o tom, že se jim bude přezimovat o trochu lépe.

Již po první desetiminutovce se Benátečtí mohli dostat do vedení o tři branky. Ined po rozehrání se snažil přelobovat po Kubistově nákopu a následně odhlavičkovaném balónu jedním z hostujících obránců dólmana Nguyena Škarecký, který ale minul. O čtyři minuty déle našel Kubista Karáska, který ale ve vyložené šanci taktéž nebyl přesný. V 10. minutě se do třetice dostal do šance Škarecký znovu po přihrávce Kubisty, snažil se obstřelit hostujícího brankáře, brankový prostor však znovu netrefil. Po čtvrt hodině hry to byl znovu agilní Škarecký, ale ani nyní nezamířil mezi tři tyče a jakoby předznamenal střelecký zmar, podobný tomu v minulém kole na půdě rezervy Táborska. Připomněli se také hosté. Po Pagově přihrávce ale urostlý Macháček vysoko přestřelil. První střelu na branku si tak připsal až ve 24. minutě Michal Sedláček, který ale zamířil do míst, kde stál Nguyen. Pohlednou akcí se poté prezentoval Klain, jenž však vysoko přestřelil. Ve 35. minutě si Škarecký v pokutovém území obhodil protihráče, poté ale znovu minul. O chvíli později zakončoval Marek Sedláček, hosté však odkopli míč doslova z brankové čáry. Za dvě minuty již udeřilo. Centr Michala Sedláčka usměrnil přesně k tyči Martin Borovička1:0. Tak také skončil první poločas.

V 53. minutě si také hosté vypracovali solidní šanci. Po teči domácího obránce musel Michňa ukázat velmi dobrý zákrok. O chvíli později mohl Union srovnat stav z trestného kopu. Janda však trefil pouze dobře postavenou zeď. Druhou domácí branku se snažil přidat Kubista, který ale vzdálenější tyčku minul. Neúspěšný byl také Marek Sedláček, jenž se prokličkoval až před Nguyena, toho ale nepřelstil. V 72. minutě znovu Michal Sedláček posadil míč na hlavu Martina Škareckého a ten protrhl smůlu tohoto zápasu – 2:0. Třetí branka visela ve vzduchu po závaru ve vápně, kde se ale neprosadil Karásek ani střídající Synek. Domácí ovládali hru. Po centru Sudka zakončoval kousek nad břevno Mbah. Hosté si v závěru tlak nevytvořili, a tak Benátky dokráčely k vcelku pohodlné výhře.

Domácí si v posledním zápase sezóny připsali tři body, které se jim náramně hodí. Nyní si od třetiligového fotbalu odpočinou a po, doufejme, kvalitním přípravném období se opět vrhnou za svým cílem, kterým je udržení ČFL.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Zbytečně se strachujeme o výsledek. V první půli jsme měli tři stoprocentní brankové situace, které jsme ale nevyužili. Zaplaťpánbůh jsme vstřelili v závěru poločasu gól. Soupeř si žádnou gólovou situaci nevypracoval. Měli jsme určitě vyhrát vyšším rozdílem. Za důležité tři body jsme ale šťastní. Jaro bude hodně těžké, čeká nás spousta práce, jelikož hodně mužstev bude hrát o sestup. Tabulka třetí ligy je nesmírně vyrovnaná."

Pavel MEDYNSKÝ

SK Union 2013  Pavel MEDYNSKÝ

„Zápas se mi hodnotí špatně, protože si myslím, že jsme měli rozhodně na víc. Ale ne v dnešním zápase, protože soupeř byl hladovější. Utkání jsme si přišli jen odehrát, což mě pochopitelně mrzí, protože jsme měli pěknou sérii. Očekával jsem, že budeme trochu sebevědomější a že si budeme schopní lépe přihrát. První poločas byl z naší strany strašidelný. Úplně s přehledem jsme mohli prohrávat 0:4. Soupeř nás šetřil, respektive nebyl schopný nám vstřelit branku. Zaplaťpánbůh za to, že jsme prohráli jen 0:2, protože náš výkon nebyl dobrý."

Předzápasové představení soupeře Union 2013 naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – SK Union 2013 ZDE!