Sňozík – F. Novák, Busta, Švejda, Prosek – Jakobovský, Pavlík, Drobílek, Hřebeček (65. Hudec, 90. Soukup), Golovko (46. Trnka) – Laušman

37. Vraštil, 39. Kubista, 54. Synek, 88. Mich. Sedláček – 37. Jakobovský, 84. Laušman, 90+1. Hudec

Stieber – Haleš, Novotný

Kořínek Jan

Benátky v závěru vyrovnaly, penalty už nezvládly !

Zajímavý zápas, avšak s minimem brankových příležitostí. Právě takovému utkání byla svědkem solidní návštěva za krásného počasí na benáteckém fotbalovém stadionu. Hosté ze Štěchovic se v první půli ujali vedení. Relativně v pohodě kráčeli za tříbodovým ziskem, o který je připravil tři minuty před koncem Ghaňan Ansuma. V následných penaltách zachovali pevnější nervy hosté, které všechny střely z penaltového puntíku proměnili. Za domácí zaváhal jediný Synek. Štěchovice si tak odvezly k Vltavě dva body.

Již po necelé minutě hry potkala domácí velká smůla. Tradičně nebezpečný Klobása se totiž bez cizího zavinění zranil a musel trávník opustit. Jeho místo zaujal urostlý Synek. Benátečtí možná byli v úvodu aktivnějším týmem. Synek ale nesrovnal správně mířidla. O chvíli později Vraštilově střele chyběla razance, tudíž se stala pro zkušeného brankáře Sňozíka lehkou kořistí. V 18. minutě zahrával přímý kop hostující Drobílek, mířil ale jen do míst, kde stál připravený Michňa. Tentýž štěchovický hráč mohl postupovat téměř sám na domácího gólmana také o chvilku déle, míč mu ale čistě vypíchl Vraštil. Na druhé straně si Sňozík poradil s Klainovým nebezpečným centrem. Zkušeného brankáře nepřekvapil ani padající list z kopačky Michala Sedláčka. Velkou šanci si hosté připravili na 36. minutu. Nedostatečně pokrytý Laušman ale mířil nad břevno. Hosty to příliš mrzet nemuselo. O dvě minuty déle posunul Drobílek míč na Stanislava Hřebečka, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Tento gól Hruškův tým určitě nabudil. I když byli hosté ve zbytku první půle lepším týmem, Michňu se jim ohrozit nepodařilo.

Podobně začala také druhá půle. Po centru střídajícího Trnky se domácí na krátký čas ubránili. Poté se ale opřel do míče Jakobovský, avšak domácí brankář dával pozor. Deset minut po zahájení druhé půle musel střídat také další mladoboleslavský hráč v benáteckém dresu. Zranil se totiž také stoper Křapka. V 58. minutě si na přesný centr z pravé strany naběhl Klain, avšak ve skluzu poslal míč nad branku. S přibývajícími minutami rychle utíkaly také benátecké myšlenky na lepší výsledek. I když byli domácí více u míče, Sňozík byl téměř bez práce. Ohrozit jej mohl Ansuma, který byl na hřišti pouhou minutu, avšak hlavou mířil mimo. Bývalého ligového gólmana příliš nevylekala ani střela Michala Sedláčka z levé strany. Na druhé straně byl nepřesný jeden z nejlepších štěchovických hráčů Drobílek, který dvakrát minul křížnou střelou. Po nedůrazu vzápětí zakončoval také jeho spoluhráč Laušman i on ale minul brankový prostor. V 81. minutě zahrával přímý kop Michal Sedláček, hlavičkující Škarecký však mířil nad břevno. O pět minut déle centroval z pravé strany Kubista, hosté jeho pokus srazili na rohový kop. Míč si postavil Michal Sedláček, následnou hlavičku Škareckého ještě usměrnil Musa Ansuma a Benátečtí propukli v jásot – 1:1. O minutu později zahráli hosté v pokutovém území evidentě rukou. Hlavní rozhodčí Stieber zřejmě ze svého postavení tento prohřešek vidět nemohl, to se ale nedá tvrdit o pomezním Halešovi. Pokutový kop pro domácí se však k velké nevoli nepískal. Hosté ještě o chvíli déle podnikli nebezpečný výpad, do zakončení se ale před volnou částí branky nedostali. Zápas tak musely rozhodnout penalty.

Zajímavostí je, že hosté při nichž využili služeb náhradního brankáře Soukupa, který se postavil do branky namísto zkušeného Sňozíka. Soukup také v 90. minutě naskočil do pole jako hráč, když vystřídal Hudce, aby se vzápětí převlékl do brankářského a šel chytat pokutové kopy. Tento tah jim hned v první sérii mohl vyjít. Střelu Martina Škareckého měl totiž hostující brankář na rukavicích, pokus benáteckého záložníka byl ale natolik razantní, že míč přesto skončil v brance – 1:0. Na druhé straně nezaváhal střelou k pravé tyči Filip Busta – 1:1. Také Martin Borovička vypustil ze své kopačky tvrdou střelu a byl úspěšný – 2:1. Lukáš Jakobovský mířil na druhou stranu, než jeho spoluhráč Busta a taktéž proměnil – 2:2. Nemýlil se ani Lukáš Vraštil, jenž poslal Soukupa na druhou stranu – 3:2. Také Filip Drobílek zvolil střelu na opačnou stranu, než skákal brankář Michňa a opět vyrovnal – 3:3. Michal Sedláček nasměroval svůj pokus přímo k tyči a taktéž nezaváhal – 4:3. Následně se drzým dloubákem prezentoval Jaroslav Trnka a mohl slavit – 4:4. Milan Karásek zkušeně proměnil také pátý pokutový kop – 5:4. Avšak i Matěj Švejda zachoval chladnou hlavu a v penaltovém rozstřelu se pokračovalo – 5:5. Marek Sedláček se s ničím nepáral a tvrdý pokus namířil doprostřed branky a poslal svůj tým znovu do vedení – 6:5. To ale brzy umazal Václav Laušman, za jehož střelou se Michňa pouze ohlédl – 6:6. Vojtěch Kubista si počkal na Soukupův pohyb a Benátky znovu vedly – 7:6. Jan Prosek však zamířil k levé tyči a znovu vyrovnal – 7:7. Zaváhání přišlo z domácích kopaček v osmé sérii. Jakub Synek nechal vyniknout náhradního brankáře Štěchovic – 7:7. Následně Tomáš Pavlík proměnil a poslal tak druhý bod k Vltavské kaskádě – 7:8.

Domácí vybojovali proti nebezpečným Štěchovicím bod, který má svoji váhu. Konečně se trefil ghanský útočník Musa Ansuma, od něhož se před sezónou očekávaly branky a který od prvního kola střelecky mlčel. Nyní zajíždí Benátečtí na půdu rezervy druholigového Táborska, kde je čeká další tuhý boj.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Ze zápasu mám rozporuplné pocity. V prvním poločase jsme nehráli nic moc, v tom druhém přišlo zlepšení. V závěru se nám podařilo vyrovnat. Bod z tohoto utkání tedy bereme."

Jiří HRUŠKA

TJ FK Štěchovice Jiří HRUŠKA

„S prvním poločasem jsem nebyl spokojený. Paradoxně jsme ale vedli. Hráči mi připadali, jako by chtěli zápas pouze odstát. V kabině jsme si k tomu něco řekli. Ve druhém poločase jsem už byl s agresivitou a vůlí spokojenější. Věděli jsme, že domácí mají strašně nebezpečné standardní situace, které výborně kope Michal Sedláček. Nakonec to také tak dopadlo. Chvíli před koncem Benátky dobře rozehrály standardku nakrátko, poté odcentrovaly na zadní tyč, kde se prosadily. Získali jsme bod za vyhrané penalty. V zásadě jsme s výsledkem spokojení. Máme za sebou sérii tří porážek. Dnes jsme měli několik brankových příležitostí, avšak nedáváme branky."

Předzápasové představení soupeře ze Štěchovic naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ FK Štěchovice ZDE!

• Zápy – Jirny 2:0 (1:0)

Příští 15. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Písek – Zápy (10:15), Dobrovice – Čáslav, Domažlice – Chrudim, NEDĚLE: Táborsko "B" – SK Benátky (10:15), V.Žižkov – Tachov (10:15), Převýšov – Vltavín (10:15), Kolín – Králův Dvůr, Štěchovice – Union 2013, Jirny – Benešov, Most – Brozany.