Michňa – Borovička (82. Mar. Sedláček), Karásek, Křapka, Sudek – Mich. Sedláček (87. Synek), Smetana, Škarecký (77. Ansuma), Kubista, Mbah (67. Klain) – Klobása (90+1. Horák)

42. Pikl – 42. Smetana, 87. Mar. Sedláček

Dobrý – Petřík, Flimmel

Míka Ladislav

Benátky zabraly a přivezly tři body od posledních Brozan !

Důležité tři body. Jak jinak hodnotit zápas na hřišti posledních Brozan. Po třech porážkách v řadě potřebovali Benátečtí body jako sůl. Rázný krok k vítězství učinili  Benátečtí již v prvním poločase, kdy se po brankách Škareckého a Kubisty ujali dvoubrankového vedení. Náskok ve druhé půli zvýšil Michal Sedláček parádní střelou přes zeď z tresného kopu. Domácí se zmohli jen na snížení z kopačky kanonýra Bendy.

V úvodu utkání byli mírně lepším mužstvem domácí fotbalisté, kteří si také vypracovali první šanci. Šollarovu nepříliš nebezpečnou střelu ale dokázal Michňa zlikvidovat. Na druhé straně hlavičkoval nepřesně po rohovém kopu benátecký stoper Karásek. Ve 20. minutě to v ochozech zašumělo. Kanonýr Benda v pokutovém území ale neseřídil správně mířidla a ve vyložené šanci zamířil mimo. O minutu později mohl neproměněnou šanci potrestat hlavičkující Kubista, avšak brankář Starczewski vytáhl velmi dobrý zákrok. Ve 26. minutě posadil Verbíř míč na Bendovu hlavu, Michňa si však vysloužil velký potlesk, když zachránil hosty od téměř jistě inkasované branky. Domácí byli v tuto chvíli lepším týmem, avšak své šance zahazovali, tak jako hlavičkující Šollar, který dostal míč do sítě, ale pouze do té boční. A tak přišel trest. Ve středu pole se uvolnil Michal Sedláček, jehož střelu vyrazil Starczewski pouze ke skluzujícímu Martinu Škareckému, který poslal hosty do vedení – 0:1. Neuplynula ještě ani minuta, když šťastný střelec rozjel další akci. K míči se dostal Klobása, jehož přihrávku Škarecký přepustil k nabíhajícímu Vojtěchu Kubistovi a Benátečtí slavili podruhé – 0:2. Tlak notně otřeseného domácího týmu byl rázem ten tam. Čtyři minuty před poločasovou přestávkou střílel z ostrého úhlu Michal Sedláček, třetí branka ale za zády mladého brozanského brankáře neskončila.

Druhou půli načali hosté ve velkém stylu. Klobásův pěkný centr ale minul hlavou nedostatečně obsazený Kubista. V 52. minutě Klobása rutinérsky poslal míč do sítě, dle sudího Flimmela se ale nacházel v ofsajdu, o kterém by se ale dalo dlouze diskutovat. Chvíli poté vystihl Tupého fatální přihrávku právě Klobása, našel Škareckého, ten ale z vápna zamířil mimo tři tyče. Byli to Benátečtí, kteří v této fázi hry diktovali tempo. Do dvou příležitostí se dostal záložník Kubista. Jeho první střelu vyrazil Starczewski na rohový kop, druhé zakončení hlavou letělo kousek nad břevno. V 69. minutě se domácí provinili faulem vůči agilnímu Klobásovi. Míč si postavil Michal Sedláček a přesnou střelou přes zeď o břevno poslal míč potřetí do severočeské branky – 0:3. Brozanští mohli snížit v 77. minutě. Piklovu střelu z trestného kopu Michňa neudržel, dobíhající Verbíř ale pálil mimo. O dvě minuty později se už Čermákův tým radoval. Jaroslav Benda si zpracoval míč před pokutovým územím a tentokrát se mu Michňu podařilo prostřelit – 1:3. Zkušeně hrající hosté už si ale výhru vzít nenechali.

Benátky tak přivezly z trávníku posledních Brozan cenné tři body, ty však musí potvrdit v dalším domácím utkání, kdy budou hostit nebezpečné Štěchovice v čele s velmi zkušeným brankářem Radkem Sňozíkem.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Pro nás je to důležité vítězství. Měli jsme slušný vstup do zápasu, ale postupně soupeř vyrovnal hru a měl dvě velké šance. Při jedné byl nepřesný, při té druhé nás podržel gólman. Pro nás bylo dobré, že jsme dokázali vstřelit dvě slepené branky. Třetí branka ve druhé půli byla uklidňující. Zbytečně jsme se ale dostali do nervozity, kdy inkasujeme laciný gól. Poté soupeř ucítil šanci s výsledkem ještě něco udělat. Naštěstí se již do ničeho nedostal. Zápas jsme tedy zvládli."

Petr ČERMÁK

SK Sokol Brozany Petr ČERMÁK

„Dnes vyhrál šťastnější tým. Neproměnili jsme šance, oni ano. Proto po zásluze vyhráli. Kdo dá víc branek, vyhraje."

Předzápasové představení soupeře z Brozan naleznete ZDE!

ON-LINE: Sokol Brozany – SK Benátky ZDE!

• Písek – Čáslav 2:0 (0:0)

Příští 14. kolo ve 14:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Písek (10:15), Vltavín – Most (10:15), Tachov – Kolín (10:30), Králův Dvůr – Převýšov, NEDĚLE: Benátky – Štěchovice, Benešov – V.Žižkov, Čáslav – Domažlice, Union 2013 – Dobrovice, Zápy – Jirny, Brozany – Táborsko "B".