Bartoš – Novák, Hruška, Váňa, Patočka – Boček (67. Bernát), Osvald (83. Sodoma), Krystan, Vajgl (86. Janošík), Just (78. Rudolf) – Volf (56. Kotyza)

56. Smetana, 76. Borovička – 87. Janošík

Drábek – Starý, Čechlovský

Schröter Martin

Benátky doma v derby utkání podlehly Dobrovici !

Dlouho očekávané okresní derby před početnou návštěvou mělo pro benátecké fotbalisty opravdu hořkou příchuť. Ti opět vůbec nezvládli první poločas, ve kterém tentokrát inkasovali tři branky a ani po přestávce nepodali očekávaný výkon. Výsledek 0:4  je největším debaklem na benáteckém stadionu za dlouhou dobu. Opticky vyrovnaný zápas rozhodla daleko větší efektivita hostujícího celku, který si po právu do Dobrovice odvezl tři body.

Již ve 2. minutě fauloval před pokutovým územím Kubista a hosté měli výhodu trestného kopu. Ten si vzal na starost Osvald a pořádně protáhl Michňu, který musel vyrazit míč z pod břevna na rohový kop. O čtyři minuty déle pláchl na pravé straně Just a dokázal odcentrovat na nabíhajícího Jana Bočka, který poslal dobrovický tým do vedení – 0:1. Bleskově mohlo být vyrovnáno. Brankáře hostí Bartoše ale na brankové čáře zastoupil obránce Váňa a míč odhlavičkoval. Následně měli domácí výhodu dvou rohových kopů. Nebezpečí hrozilo zejména ze vzduchu od Kubisty, který se dvakrát protlačil k míči. V prvním případě byl jeho pokus sražen mimo, v tom druhém se dostal na kopačky Michala Sedláčka, který i s tečí pálil taktéž vedle. Na druhé straně zahrozil hlavou Just, také byl ale nepřesný. Benátečtí hrozili zejména ze standardních situací, velmi dobře zahrávaných Michalem Sedláčkem. S jeho prudkým centrem měl Bartoš plné ruce práce, míč dokázal vyrazit, hosté se poté ubránili. Z protiútoku pálil Volf, který ale minul vzdálenější tyčku. V 19. minutě se po další standardce staršího z bratří Sedláčků domácí radovali. Borovičkova oslava ale byla předčasná, neboť jej pomezní rozhodčí Čechlovský nachytal v ofsajdu.Ve 21. minutě vznikl před Michňovou brankou závar. Nakonec zakončoval Boček, domácí ale míč až k Michňovi projít nenechali. Ve 27. minutě se ještě Škarecký k hlavičce nedostal, z otočky následně pálil Klain, avšak Bartoš byl pozorný. O pět minut později se na levé straně uvolnil Martin Vajgl, zřejmě chtěl centrovat, jeho nákop ovšem cinkl se od levé tyče odrazil za brankovou čáru – 0:2. O chvíli později měli Benátečtí další výhodu přímého kopu, ten se ale tentokrát Michalu Sedláčkovi příliš nepovedl.V první nastavené minutě dostali hosté výhodu přímého kopu z levé strany. Na přesný centr si naběhl Marek Volf a přesně ho usměrnil za marně se natahujícího Michňu – 0:3. S tímto výrazným náskokem šla také obě mužstva do šaten.

Do druhého poločasu udělal domácí trenér Sedláček dvě změny. A nově příchozí exdobrovický Synek mohl hned snížit stav. Po sólové akci před Bartošem přibrzdil, přehodil jej, avšak na brankové čáře hostujícího gólman opět zastoupil jeden z jeho obránců. O chvíli později střílel na vzdálenější tyč i druhý střídající hráč Mbah, tu ale minul. Na druhé straně zakončoval Patočka doprostřed branky, kde stál připravený Michňa. V 56. minutě fauloval Smetana za žlutou kartu Volfa. Ten také vzápětí musel střídat. Míč si postavil nově příchozí Kotyza, avšak trefil pouze Michňovu náruč. O dvě minuty později hosté prakticky rozhodli zápas. Centr z pravé strany prodloužil hlavou do branky nevelký Tomáš Osvald0:4. Zhruba za minutu vystřelil z hranice vápna tvrdě Ansuma, avšak Bartoš chytal velký zápas a míč vyrazil na rohový kop. O chvíli později přizvedl právě Ansuma míč na nabíhajícího Michala Sedláčka, ten ale z těžké pozice přestřelil. Zřejmě největší domácí šanci zneškodnil Bartoš Ansumovi, jehož hlavičku vytáhl vynikajícím zákrokem na rohový kop. Po něm vznikl v pokutovém území závar, avšak Benáteckým nebylo přáno. Neuspěl ani Borovička se svojí skákavou střelou, kterou Bartoš vyrazil, před dobíhajícím Ansumou ale stihl odehrát balón na další rohový kop. Závěr zápasu byl rozkouskován častým střídáním. Právě po spolupráci střídajících hráčů hledal dobrovický Bernát Rudolfa, který ale míč netrefil a pátou branku tak nepřidal. Dvakrát se ukázal také další nastoupivší muž Sodoma ani jednou ale Michňu neohrozil. Tři minuty před koncem rozpoutali Dobrovičtí před Michňou velký závar, Benátečtí už ale větší debakl nepřipustili. Snížit tak mohl na druhé straně z trestného kopu Borovička. Ten ale pouze dokumentoval domácí zmar, když jeho střela skončila vedle pravé tyče. Ihned poté výborně pískající hlavní rozhodčí Drábek ze svými asistenty zápas ukončil.

Benátečtí se musí z této prohry co nejrychleji oklepat. Jako náplast by mohlo sloužit případné povedené středeční utkání v azylu farmy druholigového Hradce Králové Převýšova. Převýšovští toto utkání totiž sehrají v nedalekém Chlumci nad Cidlinou.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Podali jsme velmi špatný výkon. Soupeři musím poblahopřát k výhře. Jsme ve výsledkové i herní krizi. Je na zamyšlení, proč jsme inkasovali devětkrát ve dvou zápasech, to je neomluvitelné. Není to o jednotlivcích, ale o celém týmu. Klíčový byl náhodný gól na 0:2, na mužstvo potom padla deka, nikdo nebyl schopen to vyhecovat. Po třetím gólu do šatny už bylo rozhodnuto. Hráče nabádám, aby chodili proti soupeři, pak je necháme dvakrát snadno odcentrovat a jsou z toho góly. Při třetí brance zase necháme samotného Volfa, kterého jsme měli důrazně bránit. Boleslav měla nahuštěný program, v sobotu ligu a v úterý pohár, proto nás kromě stálice Vojty Kubisty nikdo neposílil."

Petr HEJNO

FK Dobrovice Petr HEJNO

„Každým zápasem ve třetí lize jsme zkušenější, zvládáme to lépe takticky. V minulých třech prohraných zápasech jsme přitom měli daleko víc vyložených šancí než dnes, kdy jsme dali góly z ničeho. Pokud ale hrajete takovým stylem, že si pokaždé tolik šancí vytvoříte, tak takovýhle zápas zákonitě přijde. Kdyby Mára Volf dal z každé šance gól, tak hraje první ligu a ne třetí."

Předzápasové představení soupeře z Dobrovice naleznete ZDE!

• Zápy – Kolín 3:0 (2:0)

Příští vložené 19. kolo ve 14:30 hod., STŘEDA: Převýšov – SK Benátky, Písek – Vltavín, Domažlice – Králův Dvůr, V.Žižkov – Táborsko "B", Union 2013 – Zápy, Dobrovice – Tachov, Jirny – Brozany, Kolín – Most, Čáslav – Chrudim, Štěchovice – Benešov.