Michňa – Borovička (54. Buryán), Křapka, Kubista (73. Horák), Sudek – Mbah (41. Klain), Smetana (46. Mar. Sedláček), Škarecký, Mich. Sedláček, Skácel (46. Mendy) – Klobása

20. a 44. Hodas, 31. Pavlata, 34. Macháček, 36. Komárek – 10. a 48. Klobása, 64. Klain

89. Dvořák – 46. Mar. Sedláček

Pastyřík – Mudra, Langmajer

Koňák Josef

Benátky zpackaly první poločas a nemají ani bod !

S cílem být prvním mužstvem, který obere pražský Vltavín o všechny body. Tak přesně s tímto odjížděli benátečtí fotbalisté  k  dalšímu  třetiligovému utkání. Po první půl hodině se to snad i mohlo podařit. V následující čtvrthodině si ale hosté vybrali obrovský blackout. První půli prohráli 1:5 a v Holešovicích to zavánělo velkým debaklem. Druhý poločas byl jako den a noc. Byli to hosté, kdo diktoval hru a při troše štěstí mohli snad i pomýšlet na body. To už by ale po zpackané první půli chtěli zřejmě moc. Po mocném dotahování nakonec Benátečtí podlehli se vztyčenou hlavou 3:5.

První vzruch připravila střela domácího Hodase, která ale skončila v boční síti. V 8. minutě zakončoval domácí Šípek, avšak benátecký brankář Michňa byl připraven. O dvě minuty později hosté zahrávali rohový kop, po kterém se dostal do zakončení Kubista, ten ale trefil pouze vltavínského hráče před sebou. Akce ale pokračovala. Míč se dostal na kopačky Stanislava Klobásy, který ho poslal za záda pražského brankáře Hlaváče – 0:1. Domácí tato branka mírně opařila. Přesto se opticky zdálo, že mají více míč na svých kopačkách. Po Šípkově centru hlavičkoval nedůrazně Macháček, Michňa si ale pro míč v poklidu došel. Ve 20. minutě odcentroval právě Macháček z pravé strany, do pokutového území si naběhl nevelký Jan Hodas a hlavou zakončil naprosto přesně – 1:1. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal, nic nenasvědčovalo tomu, co se stane v závěrečné čtvrthodině. Ve 31. minutě domácí Michal Pavlata prostřelil chumel hráčů před sebou, míč zřejmě otřel o bránícího Škareckého a balón skončil u levé tyče hostující branky – 2:1. O tři minuty později zahrávali Vltavínští rohový kop. Na přesný Macháčův centr si naběhl Martin Macháček a hlavou nechytatelně zavěsil – 3:1. Benátecké tato branka poslala zcela ke dnu. Šípkovu střelu vyrazil Michňa na další rohový kop. Po něm hostující brankář vyrobil velkou chybu, když mu centrovaný míč spadl na zem a Martin Komárek měl velmi lehkou úlohu – 4:1. Benátečtí trenéři reagovali střídáním, když místo Mbaha vyslali do hry Klaina. Ten musel ze hřiště ve 44. minutě sledovat nepříjemnou střelu Šípka, kterou Michňa vyrazil k nabíhajícímu Janu Hodasovi, od kterého se míč šťastně odrazil za brankovou čáru – 5:1. Tímto pro hosty nelichotivým výsledkem první půle také skončila.

O přestávce udělali hosté dvě změny, které určitě přišly k duhu. Hned tři minuty po zahájení druhé půle vysunul Michal Sedláček Stanislava Klobásu, který střelou o břevno zmírnil debakl – 5:2. Na druhé straně hlavičkoval po standardní situaci nebezpečně Uvíra, avšak nezacílil přesně. Nepříjemná byla též Macháčkova tečovaná střela, která skončila těsně vedle tyče. V 59. minutě si obrovskou šanci připravili hosté. Klain se Škareckým dostali míč na střídajícího Mendyho, ten ho posunul na Stanislava Klobásu, který ve vyložené šanci netrefil odkrytou část branky. Snížit mohl také Mendy, který z levé strany pelášil sám na Hlaváče, který jej ale vychytal. V 64. minutě se v závaru před Hlaváčem nejlépe orientoval Pavel Klain, který poslal míč přesně pod břevno – 5:3. Znovu tak bylo o co hrát. O čtyři minuty později mohlo být v benáteckém táboře ještě veseleji. Klobása na dlouhou nohu obhazoval vybíhajícího Hlaváče, branku ale netrefil. Na druhé straně po Pozníčkově přihrávce zakončoval agilní Hodas, míč snad ofoukl tyčku. Benátečtí se hnali za další korekcí. Křapkova hlavička se ale mezi tři tyče nevešla. Domácí brankář si následně poradil také se střelou Michala Sedláčka. Závěr zápasu rozkouskovala častá domácí střídání.

Benátečtí v Praze dokázali, že umí být nebezpečným týmem. Nebýt totálně zpackané čtvrthodiny v závěru první půle, Pražany by potrápili daleko více. Takhle Sedláčkův tým odjížděl z hlavního města s velkým pocitem hořkosti v ústech. V dalším kole čeká na Benátecké nedaleká Dobrovice. Netřeba připomínat, že se bude jednat o velké derby, které zcela jistě nabídne zajímavou podívanou.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Dnešní zápas jsme prohráli během dvaceti minut, ve kterých jsme dostali pět branek. Tímto se nám zcela rozložila hra, kterou jsme chtěli předvádět. Paradoxně jsme se dostali do vedení, od té doby jsme ale byli všude pozdě. Udělali jsme individuální, ale i kolektivní chyby. Z prvního poločasu jsem zklamaný, tohle jsem dlouho nezažil. Ve druhé půli jsme se zlepšili. Pomohlo tomu i vystřídání. Začali jsme hrát, pochopitelně jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, což se nám trochu podařilo. Ještě jsme mohli nějaké branky přidat, avšak domácí také. Shrnul bych to tím, že jsem zklamán z první půle. Nevím, zda jsou někteří hráči uspokojení, avšak jejich výkony byly špatné. Pro nezaujatého diváka to musel být krásný fotbal, viděl osm branek a další šance na každé straně. Pro nás je to zklamání z hrubých chyb."

Radek KRONĎÁK

Loko VLTAVÍN Radek KRONĎÁK

„Bylo to utkání dvou poločasů. V prvním jsme dávali branky my, v tom druhém soupeř. Pro diváky to byl super zápas, pro nás trenéry trošku náročnější."

Předzápasové představení soupeře z Vltavínu naleznete ZDE!

• Most – Benešov 2:3 np (2:2)

Příští 12. kolo ve 14:30 hod., SOBOTA: Chrudim – V.Žižkov (10:15), Vltavín – Brozany (10:15), Tachov – Most (10:30), Králův Dvůr – Táborsko "B", NEDĚLE: Benátky – Dobrovice, Benešov – Převýšov, Štěchovice – Domažlice, Union 2013 – Písek, Zápy – Kolín, Čáslav – Jirny.