Šiman – Špírek (46. Roubal), Bauer, Nerad, Beránek (84. Braun) – Vůch, Mužík, Čada, Došlý (68. Hradecký), Javorský – Fořt

51. Klain, 90. Synek – 72. Šiman, 85. Vůch

Dujsík – Fojtík, Kvaček

Havlíček Zdeněk

Benátky poslaly Domažlice domů bez bodů !

Další zážitek jako hrom. Více než dvě stovky diváků rozhodně nemohli litovat zakoupení vstupenky na představení, které jim přichystaly týmy Benátek nad Jizerou a dalekých Domažlic. Po vyrovnaných šedesáti minutách se v poslední třicetiminutovce s vyloženými šancemi doslova roztrhl pytel. Za zmínku rozhodně stojí nádherné nůžky Nigerijce Mbaha, který vstřelil svůj první třetiligový gól v benáteckém dresu. Hosté sedm minut před koncem snížili a do posledních vteřin se mocně hnali za vyrovnáním. Benátečtí se však zuby nehty ubránili.

V reprezentační pauze posílili benátecké mužstvo Mladoboleslavští Křapka s Kubistou. U hostů se trochu překvapivě objevil v sestavě plzeňský štírek Egon Vůch. Benátečtí do zápasu vlétli a během prvních dvou minut musel hostující brankář Šiman dvakrát rychle  branky, aby ukopl míč před útočícími hráči soupeře. O chloupek nebezpečnější byli domácí. Po Kubistově stříleném centru se neprosadil změnou směru Ansuma. Hosté ohrožovali Michňovu branku spíše ze standardních situací, se kterými si Benátečtí věděli rady. Ve 25. minutě také přišla jediná vyložená šance první půle. Po rychlém domažlickém protiútoku zakončoval osamocený Došlý, který ale trefil pouze nohy vybíhajícího Michni. Domácí odpověděli centrem Klaina, který se snažil patou trefit Ansuma, míč ale nezasáhl. Čtyři minuty před koncem zahřmělo také na druhé straně. Hlavička Vůcha se ale mezi tři tyče nevešla.

Do druhého poločasu nechal hostující trenér Michálek v kabině Špírka, jehož nahradil ofensivnějším Roubalem. Úvod druhé půle načal zajímavou střelou Ansuma, ta ale mířila nad břevno. Na druhé straně nebyl úspěšný Mužík, který mířil vedle levé tyče.V 59. minutě se od Borovičky či Kubisty odrazil balón pod nohy Vůchovi, avšak benátecký brankář Michňa byl u míče včas. Vzruch zaznamenal také Došlého centr, který proletěl pokutovým územím Benátek, aniž by některý z hráčů do něj zasáhl. V 63. minutě vyšlo domácímu trenérskému tandemu Sedláček – Mosiurczak střídání. Synek byl na hřišti pouhou minutu, když po rohovém kopu vyhrál hlavičku nad sebe. Z výšky trefil míč nůžkami Tochukwu Mbah a balón zapadl za vybíhajícího brankáře Šimana – 1:0. Benáteckým dala vstřelená branka křídla. Hosty zlobil zejména Mbah, který našel přesnou přihrávkou Michala Sedláčka, jenž se snažil obstřelit hostujícího brankáře, avšak těsně minul. Neuspěl ani Škarecký, který po hrubé chybě domažlických obránců pelášil sám na Šimana, toho sice ukličkoval, ale míč se mu zamotal pod nohy, tudíž ani nezakončil. O minutu později svedl Synek sprinterský souboj s hostujícím brankářem, který byl u míče déle a po nedovoleném Šimanově faulu se pískal pokutový kop. Hostující brankář navíc obdržel žlutou kartu, avšak za podobné zákroky se často dávají i karty barvy červené. Míč si postavil Martin Borovička a tvrdou střelou nedal Šimanovi sebemenší šanci zasáhnout – 2:0. V 77. minutě byl poblíž pokutového území faulován Škarecký. Míč si postavil Michal Sedláček a technickou střelou trefil spojnici břevna a tyče. Závěrečných jedenáct minut patřilo jasně hostujícímu celku. Nejprve neuspěl Roubal, jehož vynikajícím zákrokem vychytal Michňa. O chvíli později nebezpečná hlavička skončila těsně nad břevnem. Hostům se přece jenom podařilo snížit. Za benáteckou obranu si naběhl David Čada a nad vybíhajícím Michňou trefil tyčku, od které se míč odrazil za brankovou čáru – 2:1. Domažličtí reagovali střídáním, když místo Beránka přišel na hřiště urostlý Braun. Chodové vybojovali několik rohových kopů. S nebezpečnými centry si ale vždy poradila benátecká obrana či výborně chytající Michňa. Když už to nešlo fotbalovým umem, hosté to zkusili trochu teatrálněji. Vůchovi ovšem hlavní rozhodčí Dujsík na lep nesedl a jeho pád v pokutovém území ocenil žlutou kartou. Ve tříminutovém nastavení zahrál na levé straně rukou Buryán a hostům se naskýtala poslední možnost vybojovat alespoň bod. Po centru do pokutového území vznikl obrovský závar, o který se zasloužil i útočící brankář Šiman, kterého se míč snad i dotkl. Nakonec zakončoval střídající Braun, avšak Michňa dalším fantastickým zákrokem vytěsnil míč na rohový kop. Po centru od rohového praporku Benátečtí důrazně odhlavičkovali míč a dali tak příležitost Dujsíkovi ukončit zápas, což se také stalo.

Domácí vybojovali cenné tři body. V závěru se však o ně báli, neboť hosté notně zvýšili svoji aktivitu a jak již bylo řečeno, do posledních vteřinek sahali po dělbě bodů. Nyní Benátky zajíždí na půdu Loko Vltavín, tedy týmu, kterému se v současné době velmi daří. Avšak každá série jednou končí a v Benátkách si jistě přejí, aby skončila ta týmu z Holešovic.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Byl to oboustranně kvalitní zápas. V první půli nebylo k vidění příliš šancí. Oba týmy spíše vyčkávaly. Vypracovali jsme si jednu pološanci, kdy Pavel Klain měl spíše vystřelit, než přihrávat. Hosté měli jednu vyloženou šanci, kterou vyřešil velmi dobře brankář Michňa. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Pomohlo tomu i střídání, kdy s Markem Sedláčkem a Kubou Synkem přišla určitá kvalita. Neproměnili jsme ještě dvě další šance. Jednou jsme z trestného kopu trefili břevno a jasnou brankovou příležitost neproměnil Martin Škarecký, kterému v zakončení chyběly síly. V závěru nás podržel brankář Michňa. Výhry si cením. Mužstvo musím pochválit, protože podalo týmový výkon bez velkých chyb. Naši hráči zvládli odevzdat maximum. O soupeři jsme věděli, že je kvalitní. Ve svém středu má několik individualit, kupříkladu Vůcha, Mužíka či Fořta. Zvláště na Pavla Fořta jsme se poctivě připravovali, protože jsme věděli, že v pokutovém území je nebezpečný. O startu Egona Vůcha jsme se dozvěděli až před zápasem, ale taktéž jsme jej dokázali eliminovat."

Zdeněk MICHÁLEK

TJ Jiskra Domažlice  Zdeněk MICHÁLEK

„Sahali jsme tu přinejmenším na bod. Myslím si, že oba soupeři byli vyrovnaní. My jsme ale góly nedali, naopak domácí po našich hrubých chybách ano. Tohle se už opakuje asi potřetí za sebou, takže jsem z toho zklamaný."

Předzápasové představení soupeře z Domažlic naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ Jiskra Domažlice ZDE!

• Dobrovice – Písek 0:1 (0:1)

Příští 11. kolo v 15:30 hod., SOBOTA: Vltavín – SK Benátky (10:15), Písek – Štechovice (10:15), Domažlice – Dobrovice, NEDĚLE: V.Žižkov – Čáslav (10:15), Převýšov – Zápy (10:15), Táborsko "B" – Tachov (11:00), Brozany – Králův Dvůr, Kolín – Chrudim, Jirny – Union 2013, Most – Benešov.