Michňa – Borovička, Kubista, Karásek, Horák – Mbah (79. Šimek), Smetana, Mi. Sedláček (69. Klain), Škarecký (89. Ma. Sedláček), Sudek (60. Mižič) – Ansuma (65. Buryán)

2. Knakal – 86. Buryán

Kalenda – Musil, Dobrý

Eibl Vladimír

Benátky z dalekého Tachova přivezly všechny body !

Benátecký tým odcestoval do dalekého Tachova s jednodenním předstihem. A tento záměr hostujícího vedení bezezbytku vyšel. Hosté působili určitě svěžejším dojmem, než by tomu bylo po ranní více než dvě stě kilometrové cestě. Přesto byli domácí fotbalisté více u míče, přesných střel na Michňovu branku ale mnoho nevyslali. Nerozhodný stav překlopil na benáteckou stranu devět minut před koncem kapitán Škarecký, který zužitkoval centr střídajícího Klaina od rohového praporku.

Benátečtí se osmělili vcelku rychle a již ve 3. minutě zakončoval Borovička, po jeho nepříliš tvrdé střele si Houdek musel připsat první zákrok. O tom, že domácí budou mít nebezpečné standardní situace nenechal na pochybách levonohý Hudec, jenž kroutil míč do branky. Hosté však byli pozorní, stejně tak při následné hlavičce Hrdličky. O mnoho nebezpečnější byla střela exligového Knakala po přihrávce Petra Šácha. Michňa však zasahovat nemusel, neboť míč mířil vedle. Tachovští byli stále více usazeni na útočné polovině, až ke střelám se ale propracovali zřídkakdy. Vybojovali pouze několik rohových kopů, se kterými si ale benátecká obrana poradila. Ve 33. minutě prodloužil Ansuma centr z pravé strany na nabíhajícího Jakuba Sudka, který byl důraznější než obránce Ruda a dostal se až před brankáře Houdka, kterého obstřelil a s pomocí tyče se míč dokutálel za brankovou čáru – 0:1. Benátecký obránce či záložník tak vstřelil svoji vůbec první branku v seniorské kategorii. S domácími inkasovaný gól zamával, jelikož do konce první půle si vážnější situaci nevytvořili.

Domácí trenér Purkart zareagoval o poločase stažením Třísky, jehož nahradil Tušl. Hned pět minut po poločasové přestávce bylo vyrovnáno. Centr z pravé strany hlavičkoval urostlý útočník František Dvořák, čímž přeloboval vybíhajícího brankáře Michňu – 1:1. O šest minut později sklepl Dvořák míč pro Petra Šáchu, který ale pálil mimo. Následně Kravar vysunul rychlonohého Hrdličku, který hledal přízemním centrem do vápna některého ze svých spoluhráčů, ti však byli od míče daleko.O chvíli později střílel na druhé straně Škarecký a po delší době si musel na míč sáhnout také brankář Houdek. Domácí se hnali za vedoucí brankou, brzdila je ale častá nepřesnost před benáteckým vápnem. Když se jim podařilo vystřelit, tak jako v případě Kravara, míč mezi tři tyče nesměřoval.V 71. minutě před Michňou vážně zahřmělo. Dlouhý aut Knakala prodloužil Dvořák na nabíhajícího Matase, který ale ve vyložené šanci hlavičkoval mimo. Deset minut před koncem pádil vstříc Houdkovi Mižič, po tečované střele následoval rohový kop. Míč si postavil Klain, jehož přízemní centr na přední tyč usměrnil za Houdkova záda kapitán Martin Škarecký a Benátečtí mocně slavili – 1:2. Dvě minuty před koncem vypálil tvrdě zpoza vápna domácí Kravar, avšak mířil pouze do míst, kde stál brankář Michňa, který balón vyboxoval. Chvíli poté hlavní rozhodčí Kalenda ukončil zápas.

Benátečtí tak přivezli ze západu Čech velmi cenné tři body, které jim pomůžou v třetiligové tabulce dostat se do klidných vod. Sezóna je však ještě dlouhá. Nyní zavítá do Benátek nad Jizerou tým z jihu Čech – FC Písek. Tedy mančaft, kterému se úvod soutěže povedl.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

„Úvod zápasu se nám nevydařil. Po zbytečných ztrátách míče jsme se dostali pod tlak. Domácí v první půlhodině kopali snad sedm rohových kopů. Naštěstí z jednoho dobře rozehraného protiútoku jsme důrazem Jakuba Sudka, který přetlačil obránce, skórovali. Vstřelený gól nás trochu zklidnil a naše hra se zlepšila. Druhý poločas kluci odmakali. Vyhráli jsme díky bojovnosti. Myslím si, že i střídající hráči dnes přinesli určitou změnu, což je důležité, jelikož jsme sehráli třetí zápas v řadě, na což nejsme příliš zvyklí. Tři body jsou pro nás zlaté. Jedeme dál, stále to bude velký boj. I přes plno chyb jsme za vítězství rádi."

Stanislav PURKART

FK Tachov Stanislav PURKART

„Vyhrálo šťastnější mužstvo. Benátky měly dvě střely na bránu, ze kterých daly dva góly. Na druhou stranu, my jsme tomu napomohli, protože jsme nebyli nebezpeční. Prakticky jsme si nevytvořili šanci. Měli jsme několik závarů po dlouhých autech či ze standardních situací. Ze hry bylo těžké se prosadit, neboť hosté dobře bránili. Udělali jsme dvě chyby, a proto jsme nevyhráli."

Předzápasové představení soupeře z Tachova naleznete ZDE!

• Jirny – Písek 2:1 (1:1)

Příští 8. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Chrudim – Táborsko "B" (10:15), Tachov – Králův Dvůr (10:30), Dobrovice – V.Žižkov, Domažlice – Jirny, NEDĚLE: Benátky – Písek, Benešov – Vltavín, Štěchovice – Kolín, Union 2013 – Převýšov, Čáslav – Most, Zápy – Brozany.