Michňa – Vraštil, Karásek, Kubista, Horák, Borovička (65. Smetana) – Mendy (90. Šimek), Buryán (76. Mižič), Mich. Sedláček (70. Klain), M. Novotný (55. Mbah) – Škarecký

86. Smetana

Teuber – Kapoun, Klupák

Adamec Radim

Benátky přivezly dva body za výhru na penalty !

Benátečtí navázali na výsledkově povedený zápas v Mostě a také z půdy posledního Benešova si odvezli body. Na bývalém prvoligovém stadionu se nehrál příliš pohledný fotbal. Domácí byli možná ve střelbě aktivnější, v koncovce však byli podobně bezradní jako hosté. Rozhodnout tak musely střely z penaltového puntíku. Poprvé v sezóně v nich uspěli Benátečtí. Kopalo se deset sérií, v té poslední zaváhal střídající Balata, který orazítkoval břevno, čímž určil, že dva body poputují k Jizeře.

Od začátku zápasu byli více u míče domácí fotbalisté. S několika centry si ale poradil jistý brankář Michňa. Ve 12. minutě chyboval hostující Borovička, když poslal do sóla benešovského Rejhona, ten ale branku přestřelil. Následně mířil nepřesně také Čapek. Benátecký brankář Michňa byl ve slušné zahřívací teplotě, zatímco domácí Tetour se spíše nudil. Prvně jmenovaný si totiž musel poradit s pokusy Žáka, Laštovky a Čapka. Hosté se připomněli Horákovou střelou, která ale minula tři tyče. Nepřesný byl vzápětí také Sedláček po centru Mendyho. Jak již bylo řečeno, v první půli byli nebezpečnějším týmem domácí. Statistika střel na branku zněla jasně, pět domácích střel ku jedné hostující.

V úvodu druhé půle prověřil Michňovu pozornost Večera, hostující gólman se ale překvapit nenechal. Na druhé straně střílel mimo Sedláček. V 60. minutě mohli hosté potrestat benešovské neproměněné šance. Naskakující Buryán ale hlavičkoval o malý kousek vedle. Dvanáct minut před vypršením řádné hrací doby se do míče opřel Micka, avšak Michňa tentokrát zasahovat nemusel. Závěrečná desetiminutovka patřila hostům, kteří si ale vyloženou šanci nevypracovali. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou a na řadu tak musely přijít penalty.

Jako první si postavil míč hostující Stanislav Smetana. Umístěnou střelou na opačnou stranu, než skákal brankář Tetour, proměnil – 0:1. Úspěšný byl také domácí Martin Turek ani Michňovi se totiž nepodařilo vystihnout stranu – 1:1. Lukáš Vraštil zachoval chladnou hlavu a Benátečtí šli opět do vedení – 1:2. O vyrovnání se postaral další přesnou penaltou Luboš Braný – 2:2. Pavel Klain mířil k levé tyči, tam byl ale David Tetour včas. Domácí mohli jít poprvé v rozstřelu do vedení, avšak benešovský Jan Micka taktéž selhal, když nechal vyniknout brankáře Michňu. Ve čtvrté sérii si vzal míč hostující Martin Škarecký a s jistotou proměnil – 2:3. Pavel Čapek byl ale taktéž suverénní – 3:3. Milan Karásek tvrdou střelou trefil levou šibenici a Benešovští museli proměnit – 3:4. Jan Žák zachoval chladné nervy a vynutil si prodloužení penalt – 4:4. Tochukwu Mbah mířil přesně k tyči a domácí měli opět nůž na krku – 4:5. Martin Štancl byl však taktéž úspěšný a tak se pokračovalo – 5:5. Vojtěch Kubista tvrdou střelou nedal Tetourovi žádnou šanci – 5:6. Marek Večera naopak zvolil střelu k tyči a byl také úspěšný – 6:6. Michal Horák podobně jako většina spoluhráčů i protihráčů proměnil – 6:7. Jan Zákostelský v minulém kole v Domažlicích selhal, tentokrát bez rozpaků znovu vyrovnal – 7:7. Úspěšný byl také Jan Mižič – 7:8. Jenže s přehledem proměnil i Zdeněk Vrňák – 8:8. V desáté sérii si vzal míč Radek Šimek a Tetour byl na jeho pokus krátký – 8:9. Luboš Balata mohl vyzvat k rozstřelu i oba gólmany, bombou ale orazítkoval pouze břevno, čímž rozhodl o tom, že dva body poputují do Benátek nad Jizerou.

Benátečtí přivezli z Benešova dva body. Pouhá jedna střela, mířící mezi tyče, je chabou ofensivní bilancí. Příští víkend přijede k Jizeře tým Jiren, který není příliš oblíben napříč celou Českou republikou, nicméně se bude jednat o velice zajímavý zápas. Hosté mají ve svém kádru ostřílené hráče, kterým se v letošní sezóně daří. Benátečtí by chtěli konečně získat první domácí třetiligové body.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

"Očekávali jsme velmi těžký zápas, což se také potvrdilo. V prvním poločase nás soupeř přehrával, zbytečně jsme ztráceli míče. Nevypracovali jsme si žádnou brankovou příležitost. Naše útočná fáze vůbec neexistovala. Měli jsme štěstí, že nás podržel brankář. Domácí ještě několikrát netrefili branku. S prvním poločasem jsem nespokojen. Bylo důležité, že jsme neinkasovali a že jsme mohli zůstat ve hře, kterou jsme chtěli předvádět, to znamená vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na protiútoky. Druhý poločas byl z naší strany herně lepší. Možná tomu napomohlo i vystřídání, do hry se totiž dostali čerstvější hráči. Ve druhé půli jsme se soupeři vyrovnali, už jsme nebyli pod tlakem a hlavně jsme nechybovali. Remíza je pro nás dobrá. Penalty se nám po dvou nezdarech konečně podařily. Dva body bereme všemi deseti."

Luboš ZÁKOSTELSKÝ

SK Benešov Luboš ZÁKOSTELSKÝ

"Hlavně v prvním poločase jsme měli spoustu příležitostí, pokud ale z tohoto množství nedáme branku, nemůžeme pomýšlet na výhru. To, že zápas skončil bez branek, bylo víceméně kvůli naší nemohoucnosti vpředu. Penalty jsou loterie. V minulém kole jsme na ně šťastně zvítězili v Domažlicích, nyní jsme bohužel prohráli. Jak jsem již řekl, v první půli jsme měli minimálně jednu branku vstřelit, poté by se zápas vyvíjel jinak. Hosté by možná otevřeli hru a kdoví jak by to dopadlo. Nechtěli jsme hrát na 0:0 a na penalty. Chtěli jsme tři body, k tomu jsme ale potřebovali vstřelit gól."

Předzápasové představení soupeře z Benešova naleznete ZDE!

• Tachov – Zápy 4:1 (3:0)

Příští 6. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Vltavín (10:15), Písek – V.Žižkov (10:15), Dobrovice – Převýšov, NEDĚLE: Benátky – Jirny, Benešov – Tachov, Domažlice – Kolín, Štěchovice – Most, Union 2013 – Táborsko, Čáslav – Brozany, Zápy – Králův Dvůr.