Brauneis – Šandera, Avdić, Neuberg, Volek – Hurka, Mareš, Vukadinovič (81. Kocourek), Diop (84. Janecký) – Dočekal (90+2. Marek), Štoček (90+4. Konyeha)

17. Diviš, 30. Mendy, 32. Horák, 79. Škarecký, 80. Ansuma – 42. Hurka, 78. Brauneis

Kubec – Cihlář, Štrincl

Skála Miroslav

Benátky šance neproměnily a Žižkov trestal !

Tak tohle bylo hodně kruté. Benátečtí nebyli v zápase proti ambiciózní Viktorii Žižkov rozhodně horším týmem, ač tomu konečné skóre 1:4 příliš nenapovídá. Benátecký tým však naprosto pohořel s proměňováním brankových příležitostí. Pokud nebude nováček třetí nejvyšší fotbalové soutěže využívat vyložené šance, nemůže pomýšlet na body a jeho zisk tak zůstane na skrovných dvou bodech.

Partnerská Mladá Boleslav vyslala do zápasu proti exligovému Žižkovu brankáře Diviše, obránce Vraštila a Kubistu, záložníka Mendyho a útočníka Chramostu. A byl to právě benátecký odchovanec, kdo měl první velkou šanci zápasu. Již ve 3. minutě profrčel Chramosta kolem váhajícího Neuberga, poté ale trefil nohy dobře vyběhnutého urostlého brankáře Brauneise. Benátečtí byli v úvodu lepším týmem. Další akci připravil Škarecký pro Buryána, jehož pokus byl sražen mimo. O pěkný moment se malý okamžik postaral Sedláček, jemuž přihrával Borovička. Syn benáteckého trenéra vypustil ze své kopačky pěknou střelu, kterou musel Brauneis výtečným zákrokem vytěsnit mimo tři tyče. Sedláček byl při střelbě hodně aktivní, dokladem je i 13. minuta, kdy jeho střela minula pravou brankovou konstrukci. Také hosté se dostali ke slovu. V 16. minutě kanonýr Štoček vysunul posilu ze Slavie Vukadinoviče, kterého ale vychytal včasným vyběhnutím Diviš. Mladoboleslavský brankář ve službách Benátek zaváhal o minutu později, kdy poslal na trávník Dočekala a hlavní rozhodčí Kubec odpískal pokutový kop a navrch obdaroval Diviše žlutou kartou. Míč si postavil první ligou protřelý Zdeněk Volek a tvrdou střelou, na kterou si benátecký brankář sáhl, rozvlnil síť – 0:1. Benátečtí mohli vyrovnat po akci agilního Mendyho, který hledal Škareckého, domácí kapitán ale usměrnil míč mimo. Následně se neprosadil ani v tísni hlavičkující Vraštil. Mendy by si v prvním poločase mohl na své centry dát patent. Jedním z nich přenesl hru na zcela volného Sedláčka, ovšem Brauneis se opět zaskvěl. Tentýž hráč pálil zpoza vápna o dvacet vteřin později a žižkovský brankář si musel připsat další zákrok. Poslední velkou šanci první půle si domácí vypracovali ve 45. minutě. Sedláčkova přesná ulička našla Škareckého, který obešel Brauneise, poté ale v pádu zamířil nad branku. Trest mohl přijít vzápětí, když nejprve dezorientovaný Kubista zbytečně odehrál míč na rohový kop, po kterém našel Volek centrem nabíhajícího Avdiće, který ale hlavou ohrozil jen ochrannou síť. Benátečtí byli téměř po celý první poločas lepším týmem, ale jak již bylo řečeno v úvodu, co dokázali zahodit, bylo přímo neuvěřitelné.

Co se nepovedlo v první půli, to se podařilo napravit hned ve 47. minutě. Dobře hrající Buryán našel nedostatečně obsazeného Jana Chramostu, který se podíval, kde Brauneis stojí a prostřelil jej – 1:1. V tu chvíli byli Benátečtí na koni. Mendy doběhl zdánlivě ztracený míč, ke kterému měl Šandera rozhodně blíže a hledal Škareckého, který ale na balón nedosáhl. V 55. minutě Buryán nastartoval Chramostu, který vybídl centrem ke skórování Sedláčka, tomu ale v parném neděli podvečeru nebylo přáno. Příliš váhal se střelou, do které mu na poslední chvíli skočil Neuberg a zblokoval ji. A tak přišel trest. V 57. minutě se nepodařilo Karáskovi zcela odkopnout balón, kterého se zmocnil Dame Diop a trefil se naprosto přesně k levé tyčce – 1:2. O chvíli později mohl senegalský záložník přidat další branku, hlavou ale minul. Domácí trenér Vladimír Sedláček následně posílil ofensivu, když poslal na hřiště Musu Ansumu, jemuž se určitě podařilo oživit hru. V 64. minutě se ukázal do té doby téměř neviditelný Štoček, jehož střelu ale Diviš dokázal zkrotit. O dvě minuty později odstavil robustní Ansuma protihráče, z jeho práce těžil Mendy, který poslal míč na Sedláčka, ten ale pálil mimo. A opět minut později přišla téměř totožná akce, tentokrát přihrával Ansuma a Sedláček znovu o malý kousek minul. V 75. minutě se blýskl sólem střídající Novotný, po jehož centru hlavičkoval Ansuma rybičkou vedle pravé tyčky. Ghanský útočník ale o minutu později namazal Vukadinovičovi, tomu ještě nebylo dovoleno vystřelit, to se povedlo až Štočkovi, který si ale na Diviše nepřišel. V 86. minutě se rozběhl po pravé straně Šandera a našel ve vápně Murárikem nedostatečně pokrytého střídajícího Josefa Janeckého, pro kterého nebyl problém prakticky rozhodnout zápas – 1:3. Benátečtí vše vsadili na jednu kartu, to se jim mohlo vymstít již v 89. minutě, kdy Žižkov vyrazil do přečíslení pěti hráčů proti jedinému domácímu. Zodpovědnost vzal na sebe Štoček, avšak Diviš jeho pokus lapil. V první nastavené minutě se po centru z přímého kopu položil Jan Štoček a dokázal, že rozhodně má kanonýrské schopnosti – 1:4. Od této chvíle se zápas víceméně dohrával za rychlého vyprazdňovaní jinak velmi slušně zaplněného benáteckého stadionu.

Benátečtí znovu možná zaplatili nováčkovskou daň. Dalo by se říci, že podali možná nejlepší výkon v podzimní části soutěže, avšak za krásu se body nedávají. Sedláčkův tým nyní zajíždí do Mostu. Loňský druholigový účastník nemá bůhvíjakou formu, body ze severu Čech by se rozhodně hodily.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

"Dostali jsme lekci z produktivity. Projevila se větší zkušenost žižkovského týmu, který ze čtyř nebo pěti brankových příležitostí vstřelil čtyři góly. V tom jsme za soupeřem zaostali, proto jsme prohráli. Řekl bych, že jsme šedesát minut byli herně lepším týmem. Rozhoduje se ve vápně, kde jsme ale neproduktivní. Měli jsme čtyři vyložené šance, které dvakrát neproměnil Sedláček a jednou Ansuma s Charmostou. Stále se seznamujeme s třetí ligou. Z našeho výkonu nejsem zklamán, dokonce jsem i hráče pochválil. Zklamán jsem z lacině obdržených branek, při kterých chybovala obrana i brankář."

Roman VESELÝ

FK Viktoria Žižkov Roman VESELÝ

"Pro nás to bylo těžké utkání, protože Benátky měly kvalitu ve hře dopředu. Na mysli mám Sedláčka či Chramostu. Jejich sílu jsme tedy očekávali. Domácí se dostali do šancí, které neproměnili, my ano. Z tohoto pohledu jsem tedy spokojený. Myslím si, že ve druhém poločase jsme měli více sil a zápas jsme zvládli."

Předzápasové představení soupeře z Žižkova naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – FK Viktoria Žižkov ZDE!

VIDEA k jednotlivým zápasùm ZDE!

FOTO ze zápasu ZDE!

VIDEO hodnocení trenéra domácích k utkání ZDE!

VIDEO hodnocení trenéra hostí z webu soupeře ZDE!

• Jirny – Kolín 2:0 (1:0)

Příští 17. kolo v 17:00 hod., STŘEDA 2.9.: Most – SK Benátky, Štěchovice – Chrudim, Union 2013 – Čáslav, Převýšov – Táborsko "B", Kolín  – Brozany, V.Žižkov – Vltavín, Jirny – Králův Dvůr, Písek – Tachov, Domažlice – Benešov, Dobrovice – Zápy.