Diviš – Buryán (63. Borovička), Karásek, Vraštil, Horák – Skácel (82. Mbah), Smetana, Mich. Sedláček (75. M. Novotný), Škarecký, Chramosta – Ansuma

Vízek – Seifert, Biško, Šourek (71. Bláha), Nešpor – Brunclík, Kučera, Jelínek, Dostálek – Jukl (83. Tvrzník), Veselý (90+1. Vejr)

5:19

52. Karásek, 56. Škarecký, 72. Horák – 27. Šourek, 30. Biško, 47. Seifert

Kalenda – Ulrich, Hurych

Moník Pavel

Benátky domácí ligovou premiéru nezvládly a za sedmnáct minut ztratily dobře rozehrané utkání !

Tak takový debut si benátečtí fotbalisté před svými fanoušky v ČFL rozhodně nepředstavovali. Ještě sedmnáct minut před koncem vedli nad Kolínem 1:0. Po závěrečném hvizdu sudího Kalendy bylo ale vše jinak. Domácí prohráli 1:3 a ze hřiště se pozvolna trousili se zachmuřenými tvářemi. V cestě za body Benátkám nepomohli ani čtyři hráči z prvoligového mladoboleslavského kádru.

Jakub Diviš, Jan Chramosta, Rudolf Skácela a Lukáš Vraštil. Tato čtveřice posílila benátecký tým z partnerské Mladé Boleslavi. Pětistovka diváků byla zvědava zejména na benáteckého odchovance Jana Chramostu. Také Kolínští jsou farmou – druholigových Pardubic. Ty ale hrály, a tak do Benátek poslaly pouze středopolaře Dostálka. Benátečtí vlétli do zápasu jako uragán. Nejprve Sedláček hledal Ansumu, který na míč nedosáhl. Ještě v téže minutě Skácel oslovil Chramostu, který si obhodil vybíhajícího Vízka, z ostrého úhlu ale mířil nad branku. V 6. minutě zahrozil ještě vloni druholigový účastník. Kučera z rohového kopu posadil míč na hlavu Šourkovi, ten ale zacílil nad břevno. Na druhé straně si Chramosta znovu obhodil vybíhajícího brankáře Vízka, míč na hřišti ale zkrotit nedokázal. O malou chvilku později střílel z levé strany tvrdě Ansuma. I pokus ghanského útočníka byl o několik decimetrů nepřesný. Připomněli se také Kolínští, dvě střely exbenáteckého Brunclíka Diviše neohrozily. Stejně tak se vedlo i jeho spoluhráči Veselému. Benátkám zatrnulo ve 31. minutě. Po centru z levé strany se do vzduchu zavěsil Jukl a Diviš musel míč z pod břevna vyrazit na rohový kop. Pěknou akci si Benátky připravily deset minut před poločasovou pauzou. Buryánův dlouhý aut prodloužil Ansuma na Chramostu, jehož střelu srazili hosté na roh. Ve 45. minutě zahrávali Benátečtí další rohový kop. Míč si přichystal Michal Sedláček, který přesným centrem vybídl ke skórování Musu Ansumu, jenž se nemýlil – 1:0. Africký útočník tak vstřelil historicky první třetiligovou branku benáteckého mužstva. Chvilku poté hlavní rozhodčí Kalenda ukončil druhou půli.

Hned dvě minuty po zahájení druhé části hry vybojoval Skácel míč pro Horáka, který našel nedostatečně pokrytého Ansumu, ten tentokrát ve velké příležitosti selhal a poslal míč vedle levé tyčky. Kolínští odpověděli Dostálkovou střelou, kterou tečoval Jukl, Diviš ale míč kontroloval. V 57. minutě Šourek nevybíravě zajel do brankáře Diviše, který se několik desítek vteřin svíjel na trávníku. Kolínský obránce mohl být rád, že neviděl z rukou hlavního rozhodčího Kalendy druhou žlutou kartu. Tentýž hráč o čtyři minuty déle atakoval Sedláčka a hostující trenér Bobek pomalu začal spřádat plány, jak svého obránce co nejrychleji vystřídá. Chvilku před tím dostali Kolínští míč do branky, pro útočný faul ale vyrovnávací gól nebyl uznán. Nutno dodat, že rozhodčí Kalenda zapískal dříve, než se balón dostal za brankovou čáru. Také Benátkám nebyla uznána branka. Vraštil nastartoval Sedláčka, který přenesl hru na Chramostu, jehož střelu rybičkou dopravil do sítě Ansuma, odrážel se však z ofsajdové pozice. V 67. minutě pálil jeden z nejnebezpečnějších hostujících hráčů Jukl, míč však Diviše neohrozil. O šest minut později kopali hosté rohový kop. Na další přesný Kučerův centr naskočil Richard Jukl, jenž se zbavil hlídajícího Borovičky a hlavou zavěsil do levého horního růžku – 1:1. Benátečtí se mohli opět brzy dostat do vedení. Sedláčkův centr od rohového praporku vracel Karásek před branku, kde střihl Chramosta efektivní nůžky, míč ale zamířil o kousek vedle. O minutu později na druhé straně Veselý předběhl Horáka, trefil ale vybíhajícího Diviše. V 79. minutě trefil Horák nešťastně odkopem Jindřicha Kučeru, jemuž se balón odrazil do běhu a kolínský záložník tvrdou střelou o tyč poslal svůj tým do vedení – 1:2. Snaha benáteckých hráčů v závěrečné desetiminutovce hraničila spíše s křečí. Evidovat tak můžeme jen střelu střídajícího Novotného do připraveného Vízka. A tak ještě udeřilo na druhé straně. Do otevřené obrany pláchl Bláha, po následném centru domácí první střelu zblokovali. Míč se však dostal na kopačky střídajícího Břetislava Tvrzníka, který se placírkou trefil přesně k pravé tyčce – 1:3. Po krátkém nastavení hlavní rozhodčí zápas ukončil.

Benátečtí ztratili zápas, ve kterém minimálně po bodu mohli sahat. Vlastními chybami v závěrečné dvacetiminutovce si ale pokazili sympatické úvodní vystoupení. V dalším kole je čeká ambiciózní celek Záp, s nímž Benátky sváděly boje ještě v krajských soutěžích, netřeba připomínat, že v Zápech se nikdy nehrálo jednoduše a tvrdý boj se dá očekávat i nyní.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

"Ze zápasu jsem zklamán. Myslím si, že jsme ho měli pod kontrolou, přesto jsme ho prohráli. Klíčovým momentem bylo nucené střídání, kdy se rozbila souhra obranné čtyřky. Dále jsme ve 48. minutě měli jít do vedení 2:0, avšak Ansuma svoji příležitost neproměnil. Důsledkem onoho střídání je nepokrytí hostujícího hráče Jukla při standardní situaci nově příchozím hráčem na trávník. S prvním poločasem jsem byl spokojený, hosty jsme téměř do ničeho nepouštěli. Druhá inkasovaná branka padla po neodkopnutí jednoduchého míče. Přesto jsme mohli ještě vyrovnat, avšak Ansuma netrefil odkrytou branku. Třetí obdržený gól už byl do otevřené obrany, kdy jsme hráli na tři útočníky. Zápas určitě nebyl na to, abychom ho prohráli. Možná se také odrazila špatná letní příprava, ve které jsem nebyl spokojený s tréninkovou docházkou a právě proto nám možná v závěru docházel dech."

Ladislav BOBEK

FK Kolín Ladislav BOBEK

"První půle nebyla z naší strany optimální. I když se v ní hrál vyrovnaný fotbal, tak jsme inkasovali zbytečnou branku do šatny. Obdržený gól nás trochu dostal do kolen. Ve druhé půli jsme pozměnili rozestavení a snažili se zápas otočit. Celkem se nám povedlo i střídání. Myslím si, že za druhý poločas jsme zaslouženě zvítězili."

Předzápasové představení soupeře Kolína naleznete ZDE!

• Jirny – Most 3:0 (2:0)

Příští 3. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Vltavín – Štěchovice (10:15), Táborsko "B" – Domažlice (10:15), Tachov – Čáslav, Králův Dvůr  – Union 2013, NEDĚLE: Zápy – SK Benátky, Převýšov – Jirny, Brozany – Dobrovice, Most – Písek, Benešov – Kolín, Chrudim – V.Žižkov.