Michňa – Buryán (54. Borovička), Karásek, Vraštil, Horák – Štohanzl (46. Mižič), Škarecký (71. Murárik), Smetana, Mich. Sedláček, Skácel (86. M. Novotný) – Ansuma

86. Malinský – 24. Mich. Sedláček, 48. Buryán, 60. Ansuma, 86. Skácel, 87. Borovička

Benedikt – Novotný, Štuk

Kořínek Jan

Benátky získaly historicky první bod v ČFL na půdě Chrudimi !

Benátečtí fotbalisté mají za sebou historicky první zápas ve třetí nejvyšší soutěž. Na úvod je nečekal rozhodně nikterak snadný soupeř. Chrudim je řazena k jednomu z favoritů v České fotbalové lize. Hosté se prezentovali na východě Čech zejména bezchybnou hrou vzadu a po zásluze se po devadesáti minutách body dělily. V následných penaltách byli úspěšnější Jirouskovi svěřenci, kteří tak brali bod navíc.

Úvod patřil hostům. Již ve 3. minutě si Michňa připsal těžký zákrok proti nebezpečné střele, tu ale vytěsnil mimo tři tyče. O chvíli později zakončoval také Vácha, hostující gólman byl ale opět úspěšný. Nepřesný byl čtvrt hodiny před poločasovou přestávkou také Sixta, jehož střela se mezi tři tyče nevměstnala. Poté si připravili solidní šanci také hosté. Po spolupráci mladoboleslavských hráčů našel Vraštil Štohanzla, který ale mířil jen do míst, kde stál chrudimský brankář Mrázek. Také třetí výpomoc z prvoligového klubu Skácel ohrozil Mrázkovu branku, tu ale minul.

Do druhého poločasu musel hostující trenér Sedláček udělat jednu změnu, když kulhajícího Štohanzla nahradil Mižič. Solidní návštěva viděla také skluz Kesnera, který ale balón v nadějné pozici netrefil. Poté rozehrával přímý kop Sedláček, Mrázek míč nedokázal zkrotit, avšak jeho spoluhráči byli přesnější a míč odkopli. Dalším pokusem se prezentoval východečský Řezníček, Michňa ale i tuto střelu nadvakrát zkrotil. Čtvrt hodiny před koncem spěchal na hostujícího brankáře Kopecký, v jedné z největších šancí zápasu ale nechal vyniknout novou benáteckou posilu. Po dvanácti minutách na hřišti se dostal do zakončení také zkušený Holub, vysoko ale přestřelil. Sedm minut před koncem mohl Chrudimské za neproměňování šancí potrestat Ansuma, jehož oslovil Sedláček, také on ale o několik decimetrů minul levou tyčku.

Po devadesáti minutách tak musely na řadu přijít penalty. Hned první exekutor Michal Sedláček zaváhal, jeho střelu doprostřed Mrázek vyrazil – 0:0. To Lukáš Kopecký byl přesnější, Michňa vystihl směr střely, zkrotit ji ale nedokázal – 1:0. Nedařilo se ani Martinu Borovičkovi, Mrázek byl úspěšný a vystavil tak domácím velkou naději na druhý bod – 1:0. Tu ještě více přiblížil Radim Holub, který s jistotou proměnil – 2:0. Ondřej Murárik zachoval chladnou hlavu a na opačnou stranu, než skákal Mrázek, udržel naději – 2:1. Ondřej Hauf zadělal na drama, když svůj pokus dobře neusměrnil – 2:1. Michal Horák namířil k levé tyči a Mrázek byl bezmocný – 2:2. Ve čtvrté sérii proměnil také Sebastien Langr, který si počkal na Michňův pohyb a trefil střed branky – 3:2. Milan Karásek musel dát, zvolil střelu k levé tyčce, kde byl Mrázek pozdě – 3:3. Úspěšný byl také Michal Radouš, který rozhodl o tom, že dva body zůstanou v Chrudimi – 4:3.
Penalty proměnili: Kopecký, Holub, Langr, Radouš – Murárik, Horák, Karásek
Neproměnili: Hauf – Michal Sedláček, Borovička

Benátečtí si tak přivezli z úvodního zápasu bod, který ale určitě berou a je pro ně dozajisté povzbuzením. V dalším kole hostí na svém stadionu Kolín, který schytal těžký direkt v Převýšově.

Vladimír SEDLÁČEK

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK

"Vybojovali jsme cenný bod. Na Chrudim jsme byli dobře připravení, měli jsme potřebné informace. V některých fázích utkání jsme byli pod tlakem, ale postupně jsme hru srovnali. Musím pochválit brankáře Michňu, který nás podržel. V první půli jsme měli jednu šanci, v závěru jsme dokonce mohli rozhodnout zápas, avšak vyloženou příležitost jsme neproměnili. Chrudim určitě bude hrát někde ve vyšších patrech tabulky. Od nás to bylo spíše bojovné než fotbalové utkání. Myslím si, že po taktické stránce jsme to zvládli. Za bod jsme rádi."

Pavel JIROUSEK

MFK Chrudim Pavel JIROUSEK

"Hosté přijeli s velmi defenzivní taktikou. Řekl bych, že to byl velmi statický fotbal, vyjma útočníka Ansumy. I přes jejich obranný val jsme si vytvořili čtyři možná pět stoprocentních příležitostí. Branku jsme nevstřelili, hosté si odváží bod, který chtěli, na víc totiž neměli. Penalty jsou vždy loterie. Zápas se mi nelíbil, protože existoval jen jeden tým, který se snažil přispět ke kvalitě hry. Hosté si narychlo složili tým, který má hodně zkušeností, avšak málo pohybu."

Předzápasové představení soupeře MFK Chrudim naleznete ZDE!

• Brozany – Písek 1:2 (1:2)

Příští 2. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Chrudim – Zápy (10:15), Písek – Táborsko (10:15), Domažlice – Brozany (15), Dobrovice – Vltavín, NEDĚLE: Benátky – Kolín, V.Žižkov – Převýšov (10:15), Jirny – Most, Štěchovice – Králův Dvůr, Union 2013 – Tachov, Čáslav – Benešov.