Hyka – Šimek (61. Drahovzal), Novotný, Kordík, Tvrdý – Havel (81. Svoboda), Dlouhý (61. Houžvička), Petrlák, Benek, Cigánek – Matěj Horák

Michňa – Tvrzník, Hošťálek, Mich. Horák, Sudek (73. Jäger) – Kocourek, Knobloch, Šimeček, Walter, Boček (46. Synek) – Mařík (65. Kraus)

3:8
0:4
4:11

Baum – Šimeček, Kovářová

Benátky končí v prvním kole poháru MOL Cup, když nestačily na domácí divizní Turnov.

Vstup do letošního MOL cupu se benáteckým fotbalistům příliš nepodařil. I když ještě deset minut před koncem na půdě divizního Turnova vedli, s chutí hrajícím domácím se nejprve podařilo vyrovnat. Tři minuty před koncem potrestal domácí útočník Matěj Horák Jägerův faul na střídajícího Houžvičku a za malou chvíli poté mohla v srdci  Českého ráje vypuknout vlna euforie.

Úvod utkání poznamenala bouřka se sílícím deštěm. Toto počasí zřejmě více vyhovovalo domácím, které na soupeře, hrajícího o jednu soutěže výše, vlétli a rozhodně byli nebezpečnějším týmem. Již v 1. minutě se na pravé straně uvolnil Petrlák, jehož přízemní centr hosté se štěstím ukopli do bezpečí. O chvíli později napřáhl zpoza vápna Dlouhý, benátecký brankář Michňa musel na mokrý trávník, aby míč vytěsnil.Tlak divizního týmu pokračoval. Šimek se ve vápně ještě ke střele nedostal, povedlo se to až Benkovi, jehož pokus skončil nad hostující bránou. Zahrozilo také po standardní situaci zkušeného Cigánka, po které střílel opět Benek, hosté však míč až k Michňovi nepustili. V 11. minutě se už ale domácí po zásluze dostali do vedení. Petrlákovu střelu vyrazil Michňa pouze před sebe, kde se nacházel Matěj Horák, který dostal míč za brankovou čáru – 1:0. Chvíli poté vybojoval Benek rohový kop, po kterém zakončoval hlavou Kordík nad bránu. Hosté se poprvé připomněli až v 19. minutě, kdy Boček ideálně vysunul Knoblocha, který byl v poměrně ostrém úhlu, přesto se snažil o přehození brankáře Hyky, který konečky prstů vytěsnil míč na rohový kop. Benátečtí nakonec zahrávali čtyři po sobě jdoucí rohové kopy, obětaví domácí si ale vždy, někdy i s mírnou dávkou štěstí, dokázali poradit. Následně podnikli rychlý protiútok, avšak na míč nedosáhl Petrlák ani za ním stojící Havel. Ve 26. minutě se na mokrém trávníku rozhodl vystřelit Šimeček, Hyka však vyrazil míč na další roh. Ve 35. minutě začal velice pěknou akci hostujícího celku Walter, který pasem přes celou šíři hřiště našel Tvrzníka, jehož centr vrátil na zadní tyči před prázdnou část branky nadmíru přesně Sudek. Na novice Stanislava Maříka čekal velice lehký úkol, aby hlavou doklepl míč do branky – 1:1. Benátecké hráče gól nabudil. Po dalším skákavém centru se ale domácí se štěstím ubránili. Na druhé straně se Cigánek vyhnul Tvrzníkovi, vystřelil však o pořádný kus mimo.

Začátek druhé půle opět patřil domácím. Střílená přihrávka Havla se ale mezi tyče nevešla. Na druhé straně se před pokutovým územím dral ke střele střídající Synek, ten ale byl důrazně oddělen od míče. Slušnou návštěvu na turnovském stadionu potěšila také střela Petrláka, kterou ale dokázal Michňa zkrotit. Deset minut po zahájení druhé půle hosté vysunuli Kocourka, který tváři v tvář Hykovi neproměnil, turnovský brankář zmenšil úhel a míč vyrazil. Následně technicky zakončoval Tvrzník, jehož pokus se mezi tyče nevměstnal. V 57. minutě už udeřilo. Mařík ze středu hřiště vysunul Kocourka, jehož centr proměnil na zadní tyči naskakující Ondřej Walter 1:2. Brzy však mohlo být opět vyrovnáno. Za benáteckou obranu se dostal exligový Cigánek, jenž následně napálil pravou tyč, od ní se míč odrazil k Havlovi, jehož dorážku srazil obětavě Sudek. Cigánek byl aktérem také další pěkné akce, v pokutovém území ale na míč těsně nedosáhl. Na druhé straně se o pěkný fotbalový moment postaral Tvrzník, jehož střela z velké dálky protáhla Hyku, který ale nakonec zasahovat nemusel. V 68. minutě zahrávali domácí rohový kop, po kterém nepříliš důrazně hlavičkoval Kordík, což nemohlo Michňu zaskočit. Na druhé straně po rychlém útoku střílel Synek, jehož sražená střela skončila v Hykově moci. Třetí gól mohli hosté přidat v 75. minutě. Synek se uvolnil na pravé straně a přesným centrem našel nabíhajícího Knoblocha, který ale trefil pouze nohy vybíhajícího brankáře Hyky, který tak svůj tým poněkolikáté zachránil. Na druhé straně střílel s chutí hrající Petrlák, skákavý pokus ale Michňa lapil. Hra se přelévala ze strany na stranu. Synek se protáhl mezi dvěma protihráči, proti třetí brance byl ale opět Hyka, jenž vyrazil míč na rohový kop. Deset minut před koncem se domácí po centru Matěje Horáka dožadovali ruky, nebylo jim ale vyslyšeno. Mrzet je to však nemuselo. Akce pokračovala, před pokutovým územím vybojoval míč Miroslav Petrlák a nádhernou utěšenou střelou trefil levou šibenici – 2:2. Hosté se mohli vrátit zpět do vedení o pět minut déle. Tvrzník odcentroval na Synka, který hrudí zpracoval míč pro Kocourka, ten ale střílel nad bránu. Tři minuty před koncem centroval Matěj Horák na střídajícího Houžvičku, jenž byl v pokutovém územím stažen Jägerem a hlavní rozhodčí Baum správně nařídil pokutový kop. Míč si postavil Matěj Horák, který ho poslal přesně doprostřed benátecké branky a zmrazil hosty – 3:2. V euforii hrající domácí pak již nepustili svého soupeře do blízkosti Hykovy brány a po závěrečném hvizdu sudího Bauma rozpoutali v Turnově velkou oslavnou euforii.

Benátečtí se tak po dvou letech nedostali do dalšího kola MOL cupu a v Benátkách tak věhlasnějšího soupeře nepřivítají. Zápas ukázal hostujícím trenérům dobré věci, avšak také ty, které je třeba do mistrovských zápasů bezpochyby odstranit.

Josef PETŘÍK

FK Turnov Josef PETŘÍK

Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém se k nám v závěru přiklonilo štěstí. Prohrávali jsme 1:2, trošku nám docházely síly, třikrát jsme vystřídali. Řekl bych, že dvě střídání byla nucená. Nakonec rozhodla penaltová situace střídajícího hráče, takže jsem rád, že se to povedlo. Nicméně musím říci, že zejména za stavu 1:2 při nás stálo několikrát štěstí. Soupeř měl dvě nebo tři brankové příležitosti. Na druhou stranu za téhož stavu jsme nastřelili tyč, míč jsme nedorazili do prázdné brány a další gólovou příležitost jsme měli na hlavě. Myslím si, že dnes mohly vyhrát oba týmy, k nám se to dnes přiklonilo.

Pavel JÍCHA

Trenér Benátek Pavel JÍCHA

Do dvacáté minuty prvního poločasu byl Turnov určitě lepším týmem, z čehož vytěžil úvodní branku utkání. Poté jsme převzali iniciativu my a soupeře do konce poločasu přehrávali. Odměnou za naší aktivitu byla vyrovnávací branka. Ve druhém poločase se hrál naprosto vyrovnaný duel, co se týče herního obrazu. Nám se podařilo vstřelit vedoucí branku na 2:1. Ihned vzápětí jsme však mohli inkasovat, když soupeř ve vyložené příležitosti nastřelil tyč. V dalším průběhu utkání vidím jako stěžejní, že jsme nenavýšili naše vedení na dvoubrankový rozdíl. Minimálně dvě velmi dobré příležitosti jsme k tomu měli. Naopak soupeř velmi krásnou střelou ze střední vzdálenosti v poslední desetiminutovce vyrovnal a v poslední minutě po našem zbytečném faulu rozhodl o svém vítězství z pokutového kopu. Překvapením pro mě dnes byla špatná defenzivní činnost celého našeho mužstva. Tento fakt si určitě vyhodnotíme na videu. Dnes jsme působili i značně unaveným dojmem. Tento fakt však přikládám náročné fázi letní přípravy, kterou jsme během posledních čtrnácti dnů prošli. Soupeři gratuluji k vítězství i sympatickému výkonu a přeji hodně štěstí v dalším kole poháru.  ​

Předzápasové představení soupeře FK Turnov naleznete ZDE!

ON-LINE: FK Turnov – SK Benátky ZDE!