ZÁZNAM ZÁPASU - 7.kolo sobota 18.9.2021 od 16:30 hod.

Hlavá  – Doležal, Obrázek, Kořínek, Štěpán, Siřínek (46. Kulas), Vaněk, Splídek, V. Kohout, Rulík (65. Solík), D. Kohout

Šíma – Mareš (89. Ječný), Bohdan, O. Macek, Špringl – Haba (23. F. Plichta), Outěřický (9. Tott, 73. Poslt), Došlý (65. Pařízek), Zeman, Zedníček – Váňa

44. D. Kohout, 53. Kořínek, 62. Doležal – 63. Bohdan, 84. Zeman, 90,.+2. Macek

J. Pažout – Kareš, Cidlinský

Hráč utkání Hráč utkání Jan Zedníček

Rezerva porazila lídra a bere tři body !

Benátecká rezerva chytila bodovou slinu a přivézt nějaký zisk chtěli svěřenci hrajícího trenéra Lukáše Došlého také z trávníku vedoucího Řepova. Vylepšit chtěli hosté zejména počet inkasovaných branek, vždyť minulý týden obdrželi v Doubravě hned tři góly. Velký pozor si museli dát zejména na exbenáteckého Václava Kohouta, který je nejlepším střelcem řepovského Sokola. Domácí naopak doposud ztratili pouze dva body za remízu s velmi dobrým Březnem. Benátečtí ale předvedli na soupeřově půdě velice kvalitní výkon a konečná výhra 3:1 je tak zasloužená.

Během úvodních minut ale museli hosté řešit velké nepříjemnosti. Velmi rychle se totiž zranili Outěřický s Habou, což byl zásah do plánů benáteckého béčka. V úvodní čtvrthodině se oba týmy hledaly, poté se však začal hrát velmi dobrý fotbal z obou stran. Ve 28. minutě se hosté prosadili po rohovém kopu. Zedníčkovu nabídku využil hlavou Michal Bohdan0:1. Zvýšit mohli benátečtí hráči ještě do poločasové přestávky, přečíslení nevyužili a naopak na druhé straně zahrozil soupeř. Řepovští následně v gól nepřetavili ani střelu z pětadvaceti metrů. Do kabin tak odcházeli o gól spokojenější hosté.

Druhý poločas byl velmi podobný tomu prvnímu. Vyznačoval se běháním, souboji, bitvou. Po pěkné kombinační akci poslal Došlý Filipa Plichtu do sólového úniku a ten proměnil – 0:2. Vzápětí domácím hráčům unikl Zedníček a naservíroval míč do vápna Davidu Váňovi, který ho uklidil do brány – 0:3. Řepov v posledních pětadvaceti minutách tlačil. Václav Kohout si vymodlil pokutový kop, který Petr Štěpán proměnil – 1:3. To ale bylo z domácí strany vše. Naopak hosté mohli přidat i další branky, slibné situace ale nevyužili. Po lehce nervózním závěru hlavní rozhodčí Jan Pažout naposledy zadul do své píšťalky.

Benátečtí si tak připsali další tři body a jsou na dostřel čelu tabulky okresního přeboru. V dalším kole hostí před svými diváky poslední Mukařov.

V první řadě musím uznat kvalitu soupeře, který má na okresní přebor, bez debat, velmi nadstandardní tým. Tušili jsme, do čeho jdeme. Věděli jsme také, že pro nás bude fyzicky a takticky velmi náročné udržet na uzdě všechny řepovské ofenzivní hráče. Pro mě osobně bylo velmi těžké rozhodnutí o základní sestavě i zápasové taktice. Posadit hráče, kteří v posledním kole prakticky vyhráli zápas, není nikdy snadné. Avšak jednoznačně rozhodla zvolená taktika. V první půli jsme museli hned dvakrát střídat, a to nám nečekaně sebralo možnost výraznější fyzické výhody do druhého poločasu. Musím naše hráče pochválit, protože všichni dřeli a plnili taktické pokyny. Po utkání mě velmi potěšilo uznání našeho výkonu i od některých domácích hráčů. Přál bych si, abychom takto makat a hrát jeden za druhého dokázali v každém utkání.

• Kosořice – Bělá p.B 1:0 (1:0)

Příští 7. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Krnsko – Řepov (10:30), Doubrava – K.Hlavno (13:30), Bělá p/B. – Zdětín, Akuma – Kněžmost, Březno – Kosořice, NEDĚLE: Benátky "B" – Mukařov, D.Bousov "B" – Kr.Vrutice.