Straka – Kysela, Kopa, Glöckner, Slicho (62. Zabilanský) – Bodlák, Šimek (78. Komma), Šimeček (62. Holeček), Mansfeld (46. Jimmy), Macek – Zoubek (78. Košek)

Rouček – Doubek, Baum

Moník Pavel
Hráč utkání Mykhaylo Lohoyda Hráč utkání Radek Kopa

Z Libiše domů bez bodů !

Své věrné fanoušky, kteří vážili cestu od Libiše, určitě nepotěšili. Benátečtí fotbalisté nezvládli na Mělnicku roli favorita a i přes to, že podobně jako v Letohradu, byli ve vedení, z trávníku odcházeli s hlavami v dlaních. Bojovní domácí, poprvé vedeni novým trenérem Miroslavem Kratochvílem, totiž ještě do poločasu dokázali vyrovnat Vetešníkem. Deset minut po zahájení půle poslal domácí tým do vedení Lohoyda. Závěrečný tlak hostů by se dal spíše přirovnat ke křeči, libišský brankář Brožek neměl příliš práce a domácí si již výhru vzít nenechali.

Přitom zápas se pro benátecký tým nevyvíjel vůbec špatně. Se závarem po Mansfeldově centru si domácí ještě dokázali poradit. Ve 4. minutě ale Benátky zahrávaly rohový kop, nejvýše vyskočil Radek Kopa a nedal sebemenší šanci brankáři Brožkovi, aby zasáhl – 0:1. I nadále byli hosté aktivnějším týmem, postupem času ale domácí začali vyrovnávat hru. Zlobil zejména Přibyl, se kterým měli hosté plné ruce a nohy práce. V následujících minutách tak můžeme registrovat snad jen střelu Kysely po pěkném uvolnění Zoubkem, ta ale až k Brožkovi nedoputovala. Ochozy zašuměly po dalekonosné střele exligového Macháčka, ta ale skončila zhruba metr nad břevnem brány kontrolujícího Straky. Ve 29. minutě hlavičkoval hostující Macek, mířil ale jen do míst, kde stál připravený Brožek. Ve 31. minutě udeřilo, bohužel pro hosty, do jejich sítě. Lohoyda rozehrával přímý kop z hloubi pole, míč se odrazil k volnému Janu Vetešníkovi, který dokázal propálit vybíhajícího Straku – 1:1. Hosté odpověděli Šimkovou akcí, po které zakončoval Zoubek, jehož střela byla sražena mimo. První poločas bez vážnějšího vzruchu dospěl do závěru, oba týmy tak odcházely do kabin za remízového stavu.

Do druhé půle udělali hostující trenéři jednu změnu se záměrem posílit ofenzívu. V kabině zůstal Mansfeld, jehož nahradil Jimmy. Úvodní minuty ale přinesly podobný fotbal jako ten ze závěru první půle. Hosté byli o krapet více u míče, do koncovky se ale dostávali těžce. Přesto po Zoubkově centru zakončoval Jimmy mimo. V 53. minutě se v pokutovém území uvolnil znovu Jimmy, jehož střelu Brožek vyrazil jen k Bodlákovi, který ale orazítkoval levou tyčku. Opět se potvrdilo staré, otřepané pravidlo nedáš-dostaneš. Při rychlém útoku domácího týmu nedokázal Glöckner odkopnout míč, ten se dostal k Přibylovi, jenž vyšperkoval akci přihrávkou na nabíhajícího Mykhaylo Lohoydu, který přesnou střelou uklidil míč k tyči – 2:1. Domácí hráči byli při chuti. Další Vetešníkovo zakončení se ale mezi tyče nevešlo. V 67. minutě mohl přidat další branku Lohoyda, který si na levé straně poradil se střídajícím Holečkem, následně jej ale pěkným zákrokem vychytal Straka. Na druhé straně po Zabilanského centru zakončoval Bodlák, Brožek se ale překvapit nenechal. V 77. minutě se na Jimmyho centr snažil dosáhnout skluzující Macek, byl ale příliš blízko Brožkovi, který jeho pokus vyrazil. To byla také poslední vážnější akce benáteckého týmu. Naopak pět minut před koncem zápasu pláchli hráči Libiše do otevřené obrany a Tylšar zakončoval jen těsně nad břevno. Domácí tak vcelku v poklidu dovedli utkání k cennému tříbodovému zisku.

Je nutné si přiznat, že benátečtí hráči výkonem na libišském trávníku určitě neoslnili. I když brzy vedli, po zbytek zápasu působili matným dojmem a postarali se tak o jedno z největších překvapení tohoto divizního kola. Nyní před nimi stojí sok z kategorie nejtěžších. Do Benátek nad Jizerou totiž zavítá jeden z favoritů této divizní skupiny – Kolín. Tomu se v Benátkách nad Jizerou navíc daří, vždyť tu ještě v novodobé historii neztratil ani bod! Ze čtyř zápasů v Benátkách má navíc vysoce aktivní skóre 10:3. Každá série ale jednou končí a fandové benáteckého týmu i představitelé klubu si jistě budou přát, aby příští neděli skončila i tato.

Miroslav KRATOCHVÍL

TJ Sokol Libiš Miroslav KRATOCHVÍL

Dnešní zápas jsme chtěli odbojovat, odmakat a neprodat toto utkání zadarmo. Věděli jsme, že Benátky mají svoji kvalitu. Srdcem jsme ale vybojovali tři body, o kterých si myslím, že jsou zasloužené. Řekl bych, že jsme měli nějakou optickou převahu. Soupeř byl strašně silný ve standardních situacích, což potvrdil i úvodním gólem. Poté jsme ho ale víceméně k ničemu nepustili. Naopak jsme mohli z brejku ještě sami skórovat.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Utkání se mi pochopitelně dobře nehodnotí. Nacházíme se v situaci, že nám to nelepí. Nejde nám to fotbalově a trápíme se. Řekl bych, že jsme měli dobrý vstup do zápasu. Chtěli jsme hrát aktivně, napadat a prvních deset nebo patnáct minut s tím měl soupeř problémy. Po standarní situaci jsme šli do vedení. Bohužel poslední dobou nás trápí, že pokud jsme ve vedení, ze zápasu vypadneme a místo, abychom soupeře přehrávali a dorazili, tak opak je pravdou. V poločase jsme vystřídali. Za stavu 1:1 měl velkou šanci Matěj Bodlák, který trefil v jasné gólovce tyčku. Následně inkasujeme branku z rychlého protiútoku, který jsme špatně defenzivně vyřešili. Poté vrhneme všechny síly do útoku, dokážeme si vypracovat čistou brankovou příležitost Milanem Mackem po centru z pravé strany, bohužel ji neproměníme. Utkání se hrálo nahoru-dolů, z brejku jsme však dostali branku, na kterou jsme již nedokázali gólově odpovědět.

Předzápasové představení soupeře TJ Sokol Libiš naleznete ZDE!

ONLAJN: TJ Sokol Libiš – SK Benátky ZDE!

• Horky – Kutná Hora 2:2 (1:1)

Příští 7. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: Kutná Hora – Trutnov (10:15), Velké Hamry – Hlinsko (10:30), Náchod – Kosmonosy, Vysoké Mýto – Letohrad, Tochovice – Horky, NEDĚLE: Benátky – Kolín, Poříčany – Čáslav, Dvůr Králové – Libiš.