ZÁZNAM ZÁPASU - 24.kolo sobota 4.6.2022 v 17:00 hod.

Moc  Chlup, Šosvald, Novák, Zajíček, Rychtr (73. Vokál), Haník, Kryčfalušij (73. Rous), Rašín, Čadil, Mlynka

O. Dvořák  Plichta (78. Zeman), O. Macek, Vohánka (55. Špringl), Tott  Šimek (85. Plíhal), Zedníček (85. Ječný), Došlý, Pařízek, Košek  Haba (63. Kadeřábek)

75. Zajíček  72. a 83. Kadeřábek, 66. Tott

Chládek - Hloucal, Cigánek

Hráč utkání Hráč utkání Martin Tott

Rezerva v Kněžmostě nezaváhala !

Další souboj v okresním přeboru svedli hráči benátecké rezervy. Na půdě Kněžmosta si po celé utkání udržovali znatelný tlak, prvně skórovat dokázali až pětadvacet minut před koncem. Následně se ještě dvakrát trefil střídající Kadeřábek a hosté dokráčeli k vcelku pohodové výhře 3:1.

Od úvodního hvizdu sudího Chládka měli benátečtí hráči častěji míč na svých kopačkách. Vytvořené šance ale nedokázali proměnit. Leckdy je na poslední chvíli zastavila domácí obrana, včele s jistým brankářem Mocem, vlastní nepřesnost či v jednom případě nastřelená tyč. Domácí odpověděli zajímavým trestným kopem v závěru první půle, po němž skončila střela těsně nad břevnem.

Převaha hostů pokračovala také ve druhém poločase. Habův střílený centr ale skončil na břevně, a tak udeřilo až v 66. minutě, kdy střela Martina Totta ze středu hřiště byla sražena mimo dosah brankáře Moce – 0:1. O šest minut později se skóre opět měnilo, na Jana Kadeřábka zívala prázdná část branky a střídající útočník se nemýlil – 0:2. Domácí se na dostřel dostali čtvrt hodinky před koncem nádherně provedeným trestným kopem Ondřeje Zajíčka. Ten z levé strany vyslal nechytatelnou pumelici, která se od tyče odrazila do sítě – 1:2. Naděje domácích na bodový zisk neměla dlouhého trvání, svým druhým gólem se prosadil Jan Kadeřábek, který propálil ve vápně vše, co měl před sebou a touto razantní střelou udělal definitivní tečku za zápasem – 1:3.

Jelikož i vedoucí Řepov slavil výhru, o okresním vítězi tak stále není rozhodnuto. Do konce zbývají dvě kola. Hned v tom dalším benátečtí hráči vyzvou doma v sobotu Kropáčovu Vrutici, zaváhat si už nyní nemůžou dovolit.

Kněžmost doma na jaře vše vyhrál, dostal jen jedinou branku a navíc nepotřebuje body, takže nám domácí přenechali hru a čekali na brejkové situace. Museli jsme vymýšlet recept na jejich dobrou obranu a zároveň pokrýt rychlé ofenzivní hráče. Hráli jsme trpělivě a v poslední čtvrtině zápasu třikrát skórovali, ale do první branky Martina Totta bylo utkání otevřené. Soupeř se prosadil fantasticky kopnutým přímým kopem, který jinak dobře chytající Ondřej Dvořák nemohl zneškodnit. Po delší herní absenci se dvakrát prosadil Honza Kadeřábek a jeho branky se nakonec ukázaly být rozdílové. S výsledkem jsem spokojený.

• Kosořice – K.Hlavno 1:1 (0:1)

Příští 25. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Benátky "B" – Kr.Vrutice, Doubrava – Krnsko, Bělá p/B. – Akuma, Kosořice – Řepov, Březno – D.Bousov "B", Mukařov – Kněžmost, K.Hlavno – Zdětín.