ZÁZNAM ZÁPASU - 17.kolo sobota 16.4.2022 v 17:00 hod.

Jeleček – Svoboda, Štýs, Pospíšil, Kojzar (46. Vlasta, 83. Erben), Rejzl, Pešta, Strnad, Novotný, Šandera, Pravda

Ulrich – Zeman (46. Zmij), Outěřický, Kopa, Sudek – Haba (46. Bažo), Zedníček, Pařízek, Plichta, Tott (73. Jos. Špitálský) – Kadeřábek (77. Jak. Špitálský)

51. Kopa

Mucek – Kožej, Gaňa

Hráč utkání Tomáš Strnad Hráč utkání Radek Kopa

Rezerva rozhodla ve druhém poločase !

Důležitý zápas, takříkajíc o šest bodů, mají za sebou hráči benátecké rezervy. Ti přestáli v prvním poločase několik zajímavých šancí domácího Března a dvacet minut před koncem naopak sami udeřili po standardní situaci a dorážce Kopy. O pět minut později podtrhl vítězství benáteckého týmu Plichta, poté se zápas za rozhodnutého stavu jen dohrával.

Od úvodního hvizdu přesného rozhodčího Mucka byli benátečtí hráči častěji u míče a přišly také nějaké šance. V té největší neuspěl Haba, jenž místo přihrávky na Kadeřábka volil střelu, kterou lapil brankář Jeleček. Ten si poradil také s nepříliš razantním zakončením Kadeřábka po půl hodince hry. Závěrečných patnáct minut patřilo domácím, kteří spoléhali spíše na brejky. Při jednom z nich mířil Strnad zcela sám na brankáře Ulricha, hostující bránu ale těšně minul. Poté se Strnad trefil, jeho radost ale zhatil zvednutý praporek pomezního rozhodčího Gani, signalizující ofsajd. Do třetice Strnad obešel brankáře Ulricha, z ostrého úhlu ale trefil jen boční síť.

Ve druhé půli se hra vrátila k obrazu z úvodu zápasu. Hosté byli častěji u míče, příliš vyložených šancí si ale vypracovat nedokázali. Branka tam přišla až v 70. minutě. Zedníčkův centr z přímého kopu nedokázali domácí odehrát do bezpečí, míč se dostal k Radku Kopovi, který střelou o břevno poslal svůj tým do vedení – 0:1. Opaření domácí inkasovali za pět minut podruhé, když na pravém straně dali příliš volného prostoru Filipu Plichtovi, který střelou ke vzdálenější tyči uklidil benátecké spoluhráče  0:2. Poté se zápas v poklidu dohrával.

Benátečtí tak zvládli těžké utkání a díky brankám v závěrečné dvacetiminutovce získali všechny body. V dalším kole je čeká před vlastními diváky Doubrava, u níž na podzim v přestřelce Benátky zvítězily 4:3.

Zápas jsme zvládli, byť první poločas nebyl z naší strany příliš povedený. Trochu nám vázla přechodová fáze, opět jsme neproměnili několik slibných příležitostí a zbytečně tak utkání zdramatizovali. Druhá půle se nám podařila výrazně lépe, hru jsme v ní kontrolovali. Gól Radka Kopy nám dodal klid a záhy jsme výsledek utkání pojistili i druhou brankou.

• D.Bousov "B" – Kosořice 2:2 (2:1)

Příští 18. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Benátky "B" – Doubrava, Mukařov – Březno, Zdětín – D.Bousov "B", Kněžmost – Krnsko, Kostelní Havno – Bělá p/B., Řepov – Kr.Vrutice, Kosořice – Akuma.