Straka – Zabilanský, Kopa, Glöckner, Komma – Mansfeld (68. Šimek), Vobořil, Slicho, Bodlák – Mbah (58. Jimmy), M. Macek

Blatný – Drábek, Braun

Pospíšil Miloslav
Hráč utkání Karel Krejčík Hráč utkání Jan Zabilanský

Ze Dvora Králové s jedním bodem !

Utkání proti zachraňujícímu se Dvoru Králové nenabídlo příliš brankových šancí. Přesto dvě vyložené měli domácí fotbalisté. V první půli těsně minul branku mladík Machač. V poslední minutě po zřejmém faulu na Zabilanského dovolil hlavní rozhodčí Blatný rychlý brejk Krejčíkovi, toho ale vychytal Straka. Nakonec si oba soupeři podělili po bodu za bezbrankovou remízu.

Hned ve 2. minutě zahrávali hosté přímý kop z levé strany, k míči se propracoval Kopa, brankáře Matulu ale příliš nevylekal. Na druhé straně zaútočil Krejčík, před nímž ale stačil ukopnout míč pozorný brankář Straka. Po dvaceti minutách hry přenesl Bodlák svým centrem hru do levé strany, odkud zakončoval Milan Macek, Matula si ale opět věděl rady. O pět minut později po standardní situaci mířil hlavou Rejl nad benáteckou bránu. Ve 29. minutě hosté pozapomněli na zcela volného sedmnáctiletého Machače, který uháněl sám na Straku. Zkusil střelu podél vybíhajícího benáteckého brankáře, levou tyčku ale minul. O chvíli později domácí zajímavě rozehráli přímý kop. Střílený centr Vitebského ale mezi tyče nemířil. Dvě minuty před poločasovou pauzou zakončoval z dalšího kopu znovu Vitebský, tentokrát ale mířil do míst, kde byl připraven brankář Straka.

Ve druhém poločase měli hosté určitě více míč na svých kopačkách, pozorní domácí je ale do šancí příliš nepouštěli. Nepřesní tak byli na jedné straně Hruška, na té druhé pak Vobořil. Ochozy zašuměly také po přímém kopu Bodláka, na nějž nedosáhl Milan Macek, ke Kopovi se poté míč nedostal. Milan Macek poté hlavou zakončoval Kommův centr, míč ale směřoval nad bránu. V 73. minutě si vypracovali nejvážnější situaci také benátečtí hráči. Při ponechané výhodě se dostal míč ke střídajícímu Jimmymu, jemuž velmi dobře zmenšil střelecký úhel brankář Matula a nigerijský útočník se tak neprosadil. Devět minut před koncem lízl Kommův centr z rohového kopu hlavou na vzdálenější tyč Milan Macek, natahující se Kopa na balon nedosáhl. V 90. minutě měli domácí obrovskou šanci k zisku tří bodů. Notnou dávkou jim k ní pomohl, do té doby dobře pískající, rozhodčí Blatný. Ten nechal bez povšimnutí zákrok Krejčíka na posledního hostujícího hráče Zabilanského, po němž si benátecký obránce odnesl na své dolní končetině krvavý šrám. Naopak poskytl domácím výhodu a Krejčík mohl upalovat zcela sám na brankáře Straku. Zkusil střelu mezi nohy, avšak benátecký brankář fantastickým zákrokem vyrazil míč na rohový kop. Za následné protesty obdržel hostující asistent trenéra Kysela červenou kartu. Chvíli poté byl tento zápas ukončen.

Hosté tak z tohoto venkovního zápasu přivezli cenný bod. Nutno dodat, že příliš šancí si v tomto klání nevypracovali a k výhře měli o chloupek blíže domácí, zvláště po darované šanci ze závěrečné minuty. V dalším zápase přijedou do Benátek nad Jizerou velmi dobré Velké Hamry, s nimiž se dá očekávat velmi kvalitní souboj.

Jiří KUNEŠ

TJ Dvůr Králové Jiří KUNEŠ

Bylo to vyrovnané utkání na domácí půdě proti těžkému soupeři. Měli jsme dvě vyložené brankové příležitosti. Škoda, že jsme je nevyužili, protože body potřebujeme o mnoho více než kvalitní soupeř z Benátek nad Jizerou.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Pro diváky to nebylo příliš pohledné utkání. Soupeř byl zalezlý v obraně, nechtěl příliš hrát. Spíše čekal na naše chyby. Snažili jsme se jimi prokombinovat a vytvořit si nějaké šance. Bohužel na tom terénu, který tu dnes byl, to bylo hrozně složité. Domácí hrozili z brejků, vypracovali si dvě šance. Také my šli sami na bránu, bohužel jsme to nedokázali vyřešit. Vytvořili jsme si i nějaké náznaky šancí. Bezbranková remíza je pro nás asi málo. V 90. minutě ještě soupeř zahrozil po jasném faulu na Zabilanského, který bohužel nebyl pískaný. Naštěstí jsme to přestáli.

Předzápasové představení soupeře TJ Dvůr Králové naleznete ZDE!

ONLAJN: TJ Dvůr Králové – SK Benátky ZDE!

• Náchod – Hlinsko 2:1 (1:0)

Příští 24. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Náchod (10:15), Kosmonosy – Vysoké Mýto (10:30), Letohrad – Tochovice, Trutnov – Horky, NEDĚLE: Benátky – Velké Hamry, Kolín – Dvůr Králové, Hlinsko – Poříčany, Čáslav – Kutná Hora.