Straka – Zabilanský, Glöckner, Kopa, Komma (55. O. Macek) – Boček, Šimeček, Vobořil (55. Jimmy), Slicho (79. Košek), Bodlák (65. Šimek) – M. Macek (65. Mbah)

Nymsa – Haleš, Drábek

Mareš Pavel
Hráč utkání Adam Velinský Hráč utkání Viktor Šimeček

Benátky ve Vysokém Mýtě nebodovaly !

Během celého zápasu tahali za kratší konec a po zásluze nepřivezli z Vysokého Mýta ani bod. Benátečtí fotbalisté brzy prohrávali a stáhnout manko se jim nepodařilo po celý zápas. Střelecky zářil především exligový Šumský, autor dvou branek. I když se zásluhou Slicha podařilo snížit na jednobrankový rozdíl, zkraje druhé půle domácí dvakrát udeřili a dovedli zápas k zasloužené výhře 4:1.

Někteří lidé z chabé divácké návštěvy se ještě ani nestačili usadit na svá místa, když už se měnilo skóre. Za záda benáteckých obránců se dostal rychlík Nikolas Šumský, který střelou podél vybíhajícího Straky rozvlnil síť – 1:0. O chvíli později hosté zapomněli na Haladeie, který mohl přidat druhou branku, pravou tyčku ale těsně minul. O minutku později byl dlouhý Vobořilův aut přizvednut do pokutového území, kde naskakoval benátecký kapitán Šimeček, hlavou ale minul. Po čtvrt hodině hry byl Kommův centr odhlavičkován k Bočkovi, který ale vysoko přestřelil. V 19. minutě přetlačil Haladei Glöcknera a dostal se ke střele, kterou ale u bližší tyčky Straka kryl. Následně zpoza vápna střílel Wimmer, jehož pokus byl ale pro Straku lacinou kořistí. Ve 22. minutě zahrával Šumský rohový kop, jeho zajímavý centr byl sražen pouze k hlídkujícímu Adamu Kopřivovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Benátečtí se vrátili do zápasu o čtyři minuty déle. Šimeček si ťukl míč s Milanem Mackem a parádní přihrávkou našel nabíhajícího Tomáše Slicha, jenž střelou podél Zavřela snížil – 2:1. Ve 32. minutě našel Šumského centr Kopřivu, který ale jen vyprášil Strakovy rukavice, dobíhající Wimmer nepropálil hráče soupeře před sebou. Domácí hráči nadále diktovali tempo hry, nicméně do vyložené šance se v první pětačtyřicetiminutovce již nedostali.

Hned v úvodu druhé půle se na pravé straně uvolnil Fišer, cílil ale jen do ochranné sítě. Ve 49. minutě propadl centr z pravé strany hostující obranou k volnému Nikolasi Šumskému, který měl poměrně jednoduchou úlohu a uklidnil tak domácí tým – 3:1. O šest minut později zůstal před Strakou zcela volný Wimmer, zkušený benátecký brankář si ale dokázal poradit. Ještě v téže minutě vystihl Bočkovu přihrávku Filip Wimmer a sám proti Strakovi tentokrát nezaváhal – 4:1. V tu chvíli bylo o vítězi zápasu rozhodnuto a domácí hráči utkání v poklidu dohrávali. Hosté se dostali pouze k jediné střele z kopaček Bodláka, ta ale nebyla nikterak nebezpečná. Naopak hráči Vysokého Mýta mohli přidat pátý gól, Kopřiva ale mířil těsně nad břevno. Na nějaké zdramatizování zápasu chyběl hostům čas i síly.

Benátečtí tak na půdě druhého Vysokého Mýta nepředvedli dobrý výkon a po zásluze tak prohráli. O nápravu se budou snažit hned příští týden před vlastními fanoušky, kdy budou hostit sestupem ohroženou Kutnou Horu.

František DVOŘÁK

SK Vysoké Mýto František DVOŘÁK

Samozřejmě nám hodně pomohla úvodní branka hned ve 2. minutě. Myslím si, že nás nakopla směrem do celého zápasu, v němž jsme byli agresivnější a rychlejší. Dařilo se nám hosty nepouštět do jejich typické kombinační hry. Hráli jsme dostatečně agresivně, nedávali jim prostor. Byli jsme u většiny odražených míčů, takže jsme diktovali tempo hry, troufnu si tvrdit, že po celý zápas.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Dnes jsme čelili nesmírně kvalitnímu soupeři, který byl agresivní, důrazný a rychlý. Domácí byli u všeho o krůček dříve. Soupeř předvedl výborný výkon. Snažili jsme se, vstřelili jsme kontaktní branku, ale poté jsme udělali individuální chyby a zápas jsme ztratili. Musím říci, že Vysoké Mýto dnes bylo lepší a po zásluze tu zůstávají tři body.

Předzápasové představení soupeře SK Vysoké Mýto naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Vysoké Mýto – SK Benátky ZDE!

VIDEA k ostatním zápasům ZDE!

FOTO ze zápasu od reportéra soupeře ZDE!

• Letohrad – Kolín 2:3 (1:1)

Příští 28. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Tochovice (10:15), Kosmonosy – Trutnov (10:30), V.Hamry – Poříčany (10:30), NEDĚLE: Benátky – Kutná Hora, Kolín – Náchod, Čáslav – Letohrad, Dvůr Králové – Vysoké Mýto, Hlinsko – Horky.