Ulrich – Zabilanský (46. Boček), Kopa, Glöckner, Komma – Bodlák, Šimeček, Vobořil, Slicho (46. Mbah) – Jimmy, M. Macek

Brom – Toucha, Vrchota

Mareš Pavel
Hráč utkání Petr Sirotek Hráč utkání Jimmy Peremene Gidion

Bezkrevný výkon na body nestačil !

Na historicky první utkání na tochovickém pažitu budou chtít benátečtí fotbalisté co nejrychleji zapomenout. Snad nejhorším letošním výkonem absolutně nestačili bojovnému domácímu týmu, který hrál prakticky o život. Ani získané tři body po zasloužené výhře 4:1 ale Tochovicím zatím záchranu nezaručují. Rozhodne se až v posledním kole. Jisté je, že Benátky v letošním divizním ročníku obsadí konečné 6. místo bez ohledu na výsledek derby utkání proti Horkám nad Jizerou.

Benátecké mužstvo koučoval z lavičky coby hlavní trenér Jan Kysela, který pro toto utkání nahradil Radka Lacinu. Jeho debut však povedený nebyl. Od úvodního hvizdu sudího Broma byla na domácích hráčích patrná větší vůle po vítězství. Ti byli všude o krok dříve, zároveň byli daleko přesnější než matný benátecký tým. Předzvěstí byla Duškova akce, v níž její autor vybojoval míč pro Josefa Čížka, ten ale ve vápně nepřesně přihrával. Následně Pazderníkův centr proletěl kolem Ulrichovy brány. V 10. minutě už se skóre měnilo a radovali se hráči v černobílém. Po akci z pravé strany se dostal míč na nabíhajícího Petra Sirotka, který sám proti Ulrichovi nezaváhal a rozjásal svůj tým i místní fanoušky – 1:0. Tento gól ještě více nabudil domácí tým. Hlavičkující Josef Čížek ale Ulricha nepřekvapil. Ve 14. minutě pláchl po levé straně Josef Čížek, zprvu vypadalo, že bude přihrávat do vápna. Josef Čížek se však rozhodl vystřelit, čímž možná trošku překvapil hostující obránce i brankáře Ulricha, míč o píď minul levou tyčku. Domácí to ale mrzet nemuselo, neboť už o dvě minuty později se radovali podruhé. Byl u toho opět Josef Čížek, který posunul míč na Duška, který přesnou přihrávkou oslovil nedostatečně obsazeného Martina Pazderníka, na nějž čekal poměrně jednoduchý úkol – 2:0. Až poté se dostali ke střele také hosté. Vobořilův pokus ale skončil v ochranné síti. Ve 22. minutě mohlo být s hosty ještě hůře. Dlouhý nákop brankáře Berana hostující obránci podcenili, kolem Zabilanského se protáhl Tošovský, podél Ulricha ale mířil těsně vedle. Tochovičtí se přesto třetí branky dočkali. Ve 32. minutě si Zabilanský v pokutovém území poradil nedovoleně s Duškem a hlavní rozhodčí Brom neomylně zadul do píšťalky a ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil kapitán Petr Sirotek, který ranou doprostřed branky poslal svůj tým do trháku – 3:0. Chyby benáteckých obránců pokračovaly. Ve 37. minutě vystihl Kopovu malou domů Josef Čížek, brankáře Ulricha se mu ale obhodit nepodařilo, přihrával proto z úhlu do vápna, kde míč na poslední chvíli odkopl do bezpečí vracející se Glöckner. Pět minut před koncem první půle hlavičkoval Jimmy Bodlákův centr nad bránu. V poslední minutě pak zpoza vápna mířil Bodlák nad bránu. Tochovičtí tak do kabin odcházeli s pohodlným náskokem v zádech, hosté zklamaní, zejména ze svého výkonu.

O poločasové přestávce proběhlo v benáteckých řadách hned dvojí střídání. I když byli benátečtí hráči ve druhé půli daleko více u míče, smazat tříbrankový náskok bylo nad jejich síly. Evidovat můžeme dvě střely střídajícího Bočka, který zpoza vápna vždy mířil do míst, kde byl připravený Beran. Snížení přišlo až v 62. minutě. Před vápnem napřáhl další střídající hráč Mbah, který trefil svého spoluhráče Milana Macka, od nějž se míč odrazil do protipohybu brankáře Berana – 3:1. O dvě minuty později zakončoval znovu Mbah, tentokrát ale vysoko nad bránu. Na druhé straně útočil Josef Čížek, jehož střílený centr minul bránu. O chvíli později se pěknou střelou prezentoval Vobořil, míč byl ale sražen některým z domácích hráčů do Beranovy moci. V 68. minutě vyrobil hrubku brankář Ulrich, který špatně zpracoval míč před dotírajícím Vokurkou, ten ale trefil právě hostujícího brankáře, který následně stihl rozehrát před dotírajícím Jendruščákem. O mnoho jistější zákrok předvedl Ulrich o chvilku déle proti střele Tošovského, kterou musel vyrazit. V 73. minutě se agilní Sirotek uvolnil kolem dvou protihráčů, jeho střelu poté vyškrábl Ulrich na břevno. O tři minuty později mohl zadělat na drama Bodlák, který se vřítil do pokutového území, jeho pokus na dlouhou nohu ale vyrazit Beran. V následující minutě domácí hráči prakticky rozhodli zápas. Veterán Jendruščák se dostal k míči na pravé straně, počkal na nabíhajícího Petra Sirotka, který mu za přihrávku poděkoval gólem a dosaženým hattrickem – 4:1. Korigovat stav mohl ve velké šanci šest minut před koncem Macek, jehož střelu ale fantasticky zneškodnil Beran, který si poradil i s dorážkou téhož hráče. Dvě minuty před koncem přizvedl Mbah Jimmyho střelu, poté se do míče opřel Vobořil, avšak Beran opět čaroval, když vyškrábl míč na rohový kop. Po kratičkém nastavení bylo toto, z benátecké strany, velmi špatné utkání, ukončeno.

Benátky tak nepotěšily hrstku fanoušků, kteří vážili cestu do Tochovic a po matném výkonu odjely se zaslouženou prohrou 1:4. Jak již bylo řečeno, už nyní je jasné, že skončí na 6. příčce, takže se o úspěšné sezóně rozhodně hovořit nedá, ambice totiž byly daleko vyšší. Přesto v závěrečném kole proti s jistotou sestupujícím Horkám nad Jizerou by bylo dobré se s tímto divizním ročníkem rozloučit výhrou a ne podobnou blamáží jako na Příbramsku.

Erik ŠLECHTA

SK Tochovice Erik ŠLECHTA

Utkání bylo pro nás těžké, protože jsme museli za každou cenu vyhrát. Zvládli jsme ho výborně. Chtěli jsme na Benátky nastoupit aktivně, což se stalo. Po prvních třiceti minutách jsme vedli 3:0. Poté bylo těžké udržet koncentraci. Všechny naše hráče musím pochválit, protože předvedli týmový výkon. Koukal jsem, že Benátky přijely s trošku oslabenou sestavou. Soupeř byl hodně kvalitní, tohoto vítězství si ceníme a budeme doufat, že nám pomůže k záchraně.

Jan KYSELA

SK Benátky Jan KYSELA

Do zápasu jsme vstoupili přímo šíleně. Vůbec jsme neplnili věci, které jsme si řekli v kabině. Věděli jsme, jak zápas tady bude od začátku probíhat, protože Tochovice hrají o padáka. Absolutně jsme se tomu nedokázali přizpůsobit. Všude jsme byli druzí, neměli jsme odražené míče, domácím jsme se nevyrovnali v nasazení. Druhý poločas ani hodnotit nebudu. Tochovice už jen chtěly dohrát zápas, a to, že jsme měli nějakou optickou převahu, vůbec o ničem nevypovídá. Tady jde zejména o první poločas, který jsme totálně... Ani nemůžu říct to slovo. Odehráli jsme ho hanebně.

Předzápasové představení soupeře SK Tochovice naleznete ZDE!

• Čáslav – Kolín 2:3 (0:3)

Příští poslední 30. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Benátky – Horky (13:30), Libiš – Trutnov (10:15), Kosmonosy – Čáslav (10:30), Velké Hamry – Kutná Hora (10:30), Náchod – Vysoké Mýto, Hlinsko – Letohrad, Kolín – Poříčany, NEDĚLE: Dvůr Králové – Tochovice.