Straka – Zabilanský, Borovička (88. Mbah), Glöckner, Komma – Mansfeld (84. Jimmy), Vobořil, Šimeček (67. Bodlák), Kopa, Slicho – Macek

30. Routek, 70. Milec, 89. Sodoma, 90+2. Otáhal – 70. Borovička, 84. Kopa, 90+1. Mbah

Šimek – Blatný, Depeš

Poppr Zbyněk
Hráč utkání Ondřej Soběslav Hráč utkání Radek Kopa

Kvalitní utkání urval pro sebe Kolín !

Na půdě velkého favorita předvedli sympatický výkon a až do samého závěru sahali po bodovém zisku. Přesná hlavička domácího stopera Soběslava ale rozhodla o tom, že vítězství zůstane v Kolíně. Benátecké fotbalisty tak může mrzet několik zahozených šancí z první půle, pokud by je totiž proměnili, mohli přichystat aspirantovi na postup do třetí ligy druhou letošní porážku.

Benátky vstoupily do utkání bez bázně a hany a hned ve 2. minutě se favorit orosil. Na pravé straně se uvolnil Mansfeld a ostrou střelou protáhl Otáhala, který vyrazil míč na rohový kop. Poté kolínští hráči vybojovali několik standardních situací, dobře zahrávaných Šindelářem, ale hostující obrana v čele s brankářem Strakou nebezpečí nepřipustila. V 11. minutě se do míče opřel kolínský Vondráček, který Strakovu bránu minul. Uběhly dvě minuty, když Vondráček vyhrál ve středu hřiště hlavičku pro Jiřího Sodomu, ten pláchl benáteckým obráncům, obešel brankáře Straku a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Chvíli poté zakončoval z uctivé vzdálenosti Pavel Čapek, avšak Straka zasahovat nemusel. Po dvaceti minutách hry přenesl Kopa míč z pravé strany na nabíhajícího Slicha, který ve vápně oslovil kapitána Viktora Šimečka a ten vyrovnal – 1:1. Benátečtí byli na koni. Po Zabilanského centru zprava se do míče opřel Vobořil a Otáhal měl plné ruce práce. Míč vyrazil jen ke Kopovi, jehož pokus pod břevno vytěsnil konečky prstů na rohový kop. Chvíli poté se skluzem snažil dosáhnout na balon právě Kopa, brankový prostor ale minul. Podobně se vedlo na druhé straně také Pavlu Čapkovi. Po delší době si sáhl na míč také brankář Straka, jenž musel řešit střelu Vondráčka. Ve 27. minutě si našel prostor ve vápně kanonýr Sodoma, tentokrát ale Straku příliš nevylekal. O sedm minut později byla Mansfeldova střela sražena k Vobořilovi, ten ale neměl přesně seřízená mířidla. První poločas ukončila Vondráčkova střela zpoza vápna, pro níž musel Straka na trávník, ale větší starosti mu nepřidělala. První půle tak skončila smírně, větší šance v ní ale určitě měli hosté.

Po šesti minutách druhé půle poslal zkušenému brankáři Strakovi zdravici Sodoma, Straka byl ale na místě. Chviličku poté zkoušel štěstí na druhé straně Slicho, jehož střela byla sražena na rohový kop. V 55. minutě se hosté hodně zlobili na sudího Šimka, který dle jejich názoru neodpískal penaltu po zákroku na Macka. Po hodině hry pláchl na pravé straně Vondráček, jeho centr našel Sodomu, který ale přestřelil. O čtyři minuty později se do úniku dostal opět Sodoma, jeho pokus na dlouhou nohu vyrazil Straka na rohový kop. S blížícím se koncem zápasu stoupaly emoce. Přímý kop Vondráčka ale skončil ve Strakově náruči. O chvíli později nebezpečný centr hostujícího Mansfelda odehráli domácí hráči do bezpečí. V 84. minutě našel centr z pravé stran nabíhajícího Ondřeje Soběslava, který se zavěsil do vzduchu, a i když se Straka po míči natahoval, a možná se ho i dotkl, v cestě do brány mu nezabránil – 2:1. Benátky se snažily o vyrovnání, avšak Macek na míč v pokutovém území nedosáhl. Po čtyřminutovém nastavení hlavní rozhodčí Šimek zápas ukončil.

Trpkou tečku měl tento středočeský souboj, ze kterého ale hosté odchází se vztyčenými hlavami. Nyní už se musí dívat směrem k dalšímu soupeři, kterým bude sestupem ohrožený Dvůr Králové.

Petr PAVLÍK

SK Sparta Kolín Petr PAVLÍK

Přijel velice kvalitní soupeř, na což byli kluci upozorňovaní. Trošku jsme byli oslabení zraněními a ještě jinými okolnostmi. Myslím si, že tento zápas nabídl vše, co fotbal může nabídnout a na tuto úroveň byl velmi kvalitní. Pro Benátky to je asi krutý výsledek. Je to otřepané klišé, ale my jsme rádi za tři body. Jdeme za svým cílem, což je postup do ČFL a dnes to tak pro nás bylo hodně důležité vítězství. Náš tým ukázal charakter, když se úplně nedařilo, šel za vítězstvím a nakonec to vyšlo.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Dnes bylo k vidění utkání velmi vysoké divizní úrovně. Myslím si, že bylo z naší strany vydařené. Strašně mě mrzí, že odjíždíme s prázdnou. Kluky musím pochválit, protože odehráli výborný zápas. Určitě jsme měli i na výhru, vypracovali jsme si více šancí než soupeř a nezasloužili si prohrát. Takový je ale fotbal. Nemáme ani bod, ale jak jsem řekl, zápas byl z naší strany velmi dobrý.

Předzápasové představení soupeře SK Sparta Kolín naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Sparta Kolín – SK Benátky ZDE!

• Horky – Tochovice 0:3 (0:2)

Příští 23. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Tochovice – Trutnov (10:15), Kutná Hora – Letohrad (10:15), Velké Hamry – Libiš, Náchod – Hlinsko, Horky – Kolín, NEDĚLE: Dvůr Králové – Benátky, Poříčany – Kosmonosy.