Straka – Kysela, Holeček (69. Šimek), Glöckner, Slicho – Zabilanský, Kopa, Komma (69. Šimeček), Mansfeld (86. Zoubek), Macek – Jimmy (90. Košek)

23. Mašek (hráč), 51. Maryška, 57. Mašek (trenér), 67. Podzimek, 90+1. Šulc – 18. Mansfeld, 29. Slicho , 33. Komma, 52. Kopa, 71. Kysela, 80. Šimeček, 90+2. Zoubek

Les – Gunitš, Hrivík

Filip Jan
Hráč utkání Michal Mašek Hráč utkání Radek Kopa

Skvělý první poločas a Benátky vezou tři body z derby !

Fotbalové derby se vším všudy. Čtyři pěkné branky, emoce, pěkná divácká návštěva i další nádherné fotbalové akce. Tohle všechno přinesl souboj benáteckých fotbalistů v nedalekých Kosmonosech. Hosté jednoznačně opanovali první poločas, ve kterém svému nevýraznému sokovi nasázeli tři góly a ve všech aspektech byli lepším týmem. Domácí po prostřídání o poločasové pauze vyrovnali hru, vypracovali si několik příležitostí, dokázali snížit a udělat tak závěr tohoto duelu zajímavým. Nutno však konstatovat, že konečná výhra 3:1 je pro hosty zcela zasloužená.

Benátečtí se do svého soupeře pustili hned od úvodních minut zhurta. Hned ve 4. minutě zahrával přímý kop po faulu na Kopu Jimmy, jehož střela sice před brankářem Hartychem skočila, míč ale do brankového prostoru nemířil. O šest minut později nedosáhl domácí obránce Hošťálek na parádní Mansfeldovu přihrávku, ta našla Jimmyho, jenž se zbavil bránícího Smetany a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Milana Macka, ten nepohrdl a uklidil míč mimo Hartychův dosah – 0:1. O chvíli později zahrávali také domácí přímý kop. Mašek posadil míč na hlavu Hošťálka, od níž se balon odrazil vedle branky. Diváci se v kosmonoském areálu rozhodně nemohli nudit, bavily ale především benátecké akce. Zabilanského přetažený centr zastavil Jimmy, přes Mansfelda se dostal míč ke Kommovi, jehož pokus ale dokázal Hartych zkrotit. V téže minutě zakončoval znovu nigerijský útočník Jimmy, i tentokrát byl Hartych úspěšnější. Od 20. minuty začaly plát emoce. Na vině mohl být nešťastný souboj Glöcknera s domácím Lukáčem, za který nakonec viděl z rukou nepřesného rozhodčího Lese žlutou kartu benátecký Mansfeld. Oboustranně tvrdší zákroky rozdmýchávaly emoce všech zúčastněných. Ve 27. minutě se na pravé straně uvolnil Mansfeld a předložil míč Lukáši Glöcknerovi, jemuž stačilo pouze nastavit nohu a jít se radovat – 0:2. O třináct minut později začala akce opět u Mansfelda, ten přiťukl míč Kyselovi, na jehož centr se vyšrouboval Jimmy Peremene Gidion a kosmonoští hráči schovávali hlavu do dlaní potřetí – 0:3. Minutu před poločasovou pauzou další z centrů agilního Mansfelda usměrňoval Zabilanský těsně vedle levé tyče domácí brány. První poločas ukončila střela domácího Hrdličky z velké dálky, ta ale byla velmi nepřesná.

Do druhého poločasu domácí trenér Mašek zariskoval. Hned čtyřikrát totiž vystřídal, s jednou nucenou změnou z první půle, tak již po pětačtyřiceti minutách využil všechny své změny. Jak se později ukázalo, domácím to přišlo k duhu. Deset minut se čekalo na první střelecký pokus, který měli na svědomí hosté. Po akci Jimmyho zakončoval Mansfeld do ochranné sítě. Časomíra poskočila o jednu minutku, v níž si domácí tým připravil hned tři gólovky! Nejprve se za benáteckou obranu dostal Šulc, jenž píchl balon kolem Straky, ten ale minul bližší tyčku. Poté se Kubelka podíval tváří v tvář na Straku, který jej ale vychytal. V další šanci byl střídající Horák, který už obešel benáteckého brankáře, avšak střelu z ostrého úhlu vykopl vracející se Kysela na rohový kop. Po něm hlavičkoval Hošťálek nad břevno. Hra se následně uklidnila, avšak ne, co se emocí týče. Nevoli na domácí lavičce řešil rozhodčí Les udělením žluté karty pro kosmonoského trenéra Maška. Podzimkův chvat na Zabilanského v přerušené hře ohodnotil jen žlutou kartou až po intervenci svého asistenta Hrivíka. V 71. minutě hráli hosté chvilku o deseti, neboť za postranní čárou čekal zkušený Kysela na to, až jej po ošetření pustí pomezní rozhodčí Hrivík na hřiště. Po centru na zadní tyč se dostal míč k Matouši Kubelkovi, který střelou podél Straky snížil – 1:3. Následně po nepřesném odkopu brankáře Straky zkusil lobovat Horák, benáteckou bránu ale minul. V 83. minutě mohl uklidnit hosty po rohovém kopu hlavičkující Šimeček, přesně ale nemířil. O šest minut později zvedali benátečtí hráči své ruce nad hlavu počtvrté. Po akci Zoubka zakončoval Jimmy, ten se ale nacházel v ofsajdu. Také tříminutové nastavení přineslo emoce. Kosmonoští hráči se dožadovali odpískání pokutového kopu, hlavní rozhodčí však postřehl Šulcův útočný faul. O chvilku později fauloval těsně před pokutovým územím Zoubek. Maškovu střelu pod břevno ale vyškrábl Straka na rohový kop, jemuž se Truksovi svěřenci ubránili.

Benátečtí tak z derby utkání berou všechny tři body, které je posunuly na druhé místo divizní tabulky. O potvrzení venkovní výhry se jistě budou snažit i příští týden, kdy do Benátek nad Jizerou přijede Hlinsko.

Michal MAŠEK

SK Kosmonosy Michal MAŠEK

Dnes byli špatní rozhodčí. V prvním poločase jsme nehráli dobře, zaspali jsme, nechodili jsme do soubojů, pak už se výsledek těžko honí. Ve druhém poločase nám pomohlo prostřídání a také bouřka v kabině. Odehrát dobře jen jeden poločas, je málo. Hlavně jsme ale ztratili body v předchozích zápasech, dnes jsme měli silného soupeře, tak budiž, ale z předchozích tří utkání jsme minimálně jedno měli vyhrát za plný počet bodů.

Radim TRUKSA

SK Benátky Radim TRUKSA

Pro nás to byl těžký zápas, navíc derby. Kosmonosy nám měly co vracet z minulé sezóny, kdy jsme je doma nachytali a porazili je 7:0. Z naší strany se mi strašně líbil první poločas. Oproti minulým utkáním jsme trošku změnili rozestavení. Mysleli jsme si, že to na Kosmonosy bude platit, nakonec se to potvrdilo. V první půli jsme po třech akcích ze strany vstřelili tři branky. Ještě tam měli šance Ondra Komma s Honzou Zabilanským. Dá se tedy říci, že jsme si vypracovali pět šancí, z nichž jsme tři proměnili. Poločasové vedení 3:0 tak bylo jasně zasloužené. Do druhého poločasu domácí čtyřikrát vystřídali, přišli čerství hráči. O přestávce jsme si říkali, že musíme chytit začátek druhé půle. Myslím si, že jsme to splnili. Bohužel od 55. minuty jsme se dostali pod tlak nakopávaných míčů. Na hřiště přišel domácí Podzimek, který je silný v hlavičkových soubojích, míče nám propadávaly a Kosmonosy si vytvořily nějaké šance. Dvě jsme ještě přežili, ze třetí už jsme ale inkasovali branku. Poté jsme ale zápas dohráli tak, jak jsme potřebovali. Jsme strašně šťastní, že odtud vezeme tři body.

Předzápasové představení soupeře SK Kosmonosy naleznete ZDE!

• Hlinsko – Libiš 3:0 (1:0)

Příští 5. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Kolín (10:15), Velké Hamry – Čáslav (10:30), Kutná Hora – Tochovice, Náchod – Letohrad, Vysoké Mýto – Horky, NEDĚLE: Benátky – Hlinsko, Poříčany – Trutnov, Dvůr Králové – Kosmonosy.