ZÁZNAM ZÁPASU - 1.kolo neděle 15.8.2021 od 17:00 hod.

Chrpa – Bíšek (47. Kriško), Drahota, Bartko, Hrdý (75. Novák), Folprecht, Rejzek, Havel, Stejskal. Donát, Hrušovský (59. Merva)

Šíma – Ječný, Lacina, O. Macek, Špringl, Mareš, Pařízek (66. N. Zmij), Došlý (77. Jakub Špitálský), Vydra (83. O. Dvořák), F. Plichta (80. Josef Špitálský), Tott

48., 71. a 73. Plichta, 55. Došlý, 72. Tott

Mucek – Švarc, Kohl

Hráč utkání Hráč utkání Filip Plichta

Vysoká výhra rezervy v Bousově !

Benátecká rezerva vstoupila do nového ročníku mladoboleslavského okresního přeboru vysokou výhrou. Po několika letech doznal kádr béčka výraznějšího posílení. Do kádru se podařilo získat tři benátecké odchovance. Delší dobu bylo jasné, že se vrací František Pařízek s Martinem Tottem. Přibližně hodinu před výkopem posílil benátecké béčko bývalý kapitán místního A-mužstva a nyní trenér zdejšího dorostu Radek Lacina, který vyšel benáteckým trenérům v komplikované situaci vstříc a i přes nevoli své manželky oprášil kopačky.

Do samotného utkání na půdě dolnobousovské rezervy ale nastoupilo benátecké béčko, kvůli různým absencím, bez poloviny základní sestavy. Tým byl doplněn šesti dorostenci a dvěma velmi mladými hráči širšího kádru benáteckého A-mužstva, brankářem Adamem Šímou a novicem Ondřejem Mackem.

Prakticky celý zápas diktovala benátecká rezerva tempo a jen v prvním poločase nevyužila asi šest brankových příležitostí. Soupeř ohrozil Šímovu branku jen dvakrát, vždy si s tím ale hostující defenzíva dokázala poradit. O pauze benátečtí fotbalisté seštelovali mušku a konečně se také začali trefovat.

První branka padla po přímočaré akci, když Pařízek vysunul Filipa Plichtu, který obešel brankáře a otevřel skóre - 0:1. Poté Lukáš Došlý zachytil odkop domácího obránce a po naražení s Vydrou překonal brankáře - 0:2. Následně zahráli dolnobousovští hráči ve středu vápna malou domů, Došlý rozehrál míč na Filipa Plichtu, který ho uklidil mimo dosah brankáře - 0:3. Poté Plichta vymíchal v šestnáctce obránce domácích a předložil míč Martinu Tottovi, který se tak po letech mohl radovat z branky v benáteckém dresu při mistrovském zápase - 0:4. O minutu později přihrál Došlý za obranu Filipu Plichtovi, který lobem zkompletoval svůj hattrick - 0:5. Benátečtí měli i další šance, kupříkladu za stavu 0:2 pohrdli pokutovým kopem.

Možná to tak nevypadá, ale dva dny před zápasem jsme byli v hodně složité situaci, kvůli malému počtu hráčů. Pomohly nám až narychlo dotažené příchody hráčů a také náš A-tým, který i přes vlastní početní nouzi, nám poslal dva mladé hráče ze svého kádru. Doplnili jsme tým dorostenci i matadory, trochu zaimprovizovali v sestavě a šli do utkání. Nakonec se nám podařilo vstřelit pět branek a udržet čisté konto, takže s ohledem na všechny okolnosti, jsem spokojený. Navíc jsme podali dobrý, zodpovědný, týmový výkon. Hráli jsme trpělivě, i přes gólově nulový první poločas. Nyní nás čeká domácí zápas, ve kterém se budeme snažit potvrdit tři body z venkovního hřiště.

• Krnsko – Mukařov 4:2 (1:1)

Příští 2. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Doubrava – Bělá p/B (13:30), Řepov – Březno, Mukařov – D. Bousov "B", K.Hlavno – Krnsko, Kosořice – Kr.Vrutice, Zdětín – Kněžmost, NEDĚLE: Benátky "B" – Akuma.