Ulrich – Zeman, O. Macek, Outěřický, Sudek – Plichta, Zedníček, Kadeřábek, Boček – Jimmy (46. Pařízek), Košek

Hlaváč – Veselý, Doležal, Obrázek, Kulas – Bonomo, P. Štěpán, Vaněk, M. Štěpán – Kohout, Holčapek

50. Zeman, 60. Boček, 77. O. Macek – 60. Kohout, 75. Obrázek, 75. Doležal, 81. Bonomo

Janda – Vokál, Diňa

Sobalík Karel
Hráč utkání Ondřej Macek Hráč utkání Daniel Hlaváč

Šlágr kola skončil remízou !

Šlágr 19. kola nejvyšší okresní soutěže Mladoboleslavska měl nepříjemnou tečku, na níž měl lví podíl do té doby solidně pískající rozhodčí Janda. Sedm desítek diváků do 80. minuty vidělo zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách, z nichž na každé straně skončila gólem jedna. Devět minut před koncem hlavní rozhodčí postřehl nedovolený zákrok v pokutovém území řepovského Bonoma a nařídil tak trošku zvláštní penaltu. Po tomto verdiktu se strhla mela, která čítala tři červené karty na řepovské straně a jednu také na benátecké. Pokutový kop Zedníček neproměnil a oba soupeři se tak v tomto zápase rozešli smírně.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Jandy měli benátečtí hráči, posíleni o několik členů divizního A-mužstva, o krapet víc míč na svých kopačkách. Hosté, kteří přijeli pouze v jedenácti hráčích, se za polovinu hřiště dostávali jen sporadicky. V 11. minutě se na pravé straně uvolnil Jan Boček a střelou mezi nohy brankáře Hlaváče napnul síť – 1:0. Několik dalších nadějných šancí domácích hráčů vyřešila obětavá řepovská obrana či pozorný brankář Hlaváč. A tak udeřilo na druhé straně, prakticky z první příležitosti. Rychlý kontr Marca Bonoma byl zakončen střelou o tyč, která doputovala za brankovou čáru – 1:1. Tímto výsledkem také skončila první půle.

Druhá půle nabídla podobný herní obrázek, nicméně také hosté si přichystali několik šancí. V těch největších neuspěli Bonomo či agilní Kohout. Druhý jmenovaný zlobil benátecké obránce, branka mu proti svému bývalému klubu ale přána nebyla. Čtvrt hodiny před koncem se dvakrát zaskvěl řepovský brankář Hlaváč proti střelám Koška. Ani on však přesně nemířil. Poté už přišla zmiňovaná 81. minuta. Po standardní situaci byl míč odvrácen před řepovské vápno, když se ozval hvizd hlavního rozhodčího Jandy a signalizace nečekaného pokutového kopu. Ihned poté dostal hlavní sudí spršku vulgarit od řepovského Kohouta, hrajícího se žlutou kartou a ten se po následné červené kartě musel pakovat do kabiny. Ještě před zahráním pokutového kopu si dalšími nadávkami přisadil jeho spoluhráč Veselý a také on obdržel z Jandových rukou červenou kartu. Míč si vzal domácí Zedníček, jehož slabou střelu k levé tyči zneškodnil brankář Hlaváč, který vzápětí křikl nějakou poznámku k hlavnímu rozhodčímu a bleskově se stal třetím vyloučeným hráčem. Do branky tak musel hráč z pole Bonomo a na domácí čekala výhoda nepřímého volného kopu a také další natahování hrací doby. Lehká poznámka domácího záložníka Bočka, směrem k Jandovi, byla oceněna žlutou kartu, jelikož se pro hráče divizního A-mužstva jednalo o druhou v zápase, následoval tři řepovské protihráče a zápas též pro něho předčasně skončil. Benátecký záložník Plichta poté nepřímý volný kop sportovně zakopl, čímž dal najevo, že on ani jeho spoluhráči o vedoucí branku po této nepochopitelné situaci, nestojí.

Bojovní hosté tak odvezli z benáteckého fotbalového stadionu bod za remízu, která jim stále udržela tříbodový náskok právě před benáteckou rezervou. V několika dalších zápasech se ale musí obejít bez tří hráčů základní sestavy. Kvůli nepříliš širokému kádru to pro ně bude velká obtíž. Benátečtí, včetně posil z divizního áčka, nepředvedli očekávaný výkon. Reputaci by si měli napravit příští týden v Mukařově, kterému na bodovém kontě svítí hrozivá nula!

Posílilo nás docela hodně lidí z áčka, protože máme v béčku marodku. Na lavičce jsme měli de facto dva hráče s dorostenci, kteří svůj zápas hráli ráno. V prvním poločase jsme prováhali docela dobře se vyvíjející brankové situace. Vstřelili jsme pouze jeden gól, což se nám vrátilo ve zlém. Řepov bránil celý zápas, hrál na brejky. Kohout je nadstandardním hráčem, který v okresním přeboru nemá co dělat, avšak i ostatní kluci hrají dobrý fotbal. Je vidět, že to jsou zkušení hráči. Okresní přebor není soutěž, kterou by měli hrát. Myslím si, že je to klub, který by měl hrát minimálně 1.B třídu nebo 1.A třídu.

Tomáš DOLEŽAL

TJ Sokol Řepov Tomáš DOLEŽAL

V podstatě o ničem jiném bych se snad nechtěl ani bavit, než o tom, jak se k tomu závěru postavili domácí hráči. Nejsem příznivcem toho, když rozhodčí takto vstupuje do zápasu. Myslím si, že to bylo zbytečné. Na druhou stranu nechci bránit nás ani rozhodčího. Na konci ale udělil zbytečné karty. Každopádně bych chtěl poděkovat a ocenit gesto domácích kluků, protože jinak by asi vyhráli 2:1, kdyby chtěli proměnit tu standardní situaci. S remízou jsme spokojení. Před zápasem jsem kluky hecoval, že neumíme hrát na remízu a že ani nevím, jak se na remízu hraje. Jestli to vědí oni, ať mi to řeknou a my tak budeme hrát. Chtěli jsme tu obstát, protože máme marodku nebo spíše kluky, kteří nemohli přijít. Hráli jsme pouze v jedenácti lidech. Benátky si povolaly některé hráče z áčka. Klukům jsem říkal, že to nic neznamená, půjdeme se o výsledek pobít a že nemáme co ztratit. Pořád jsme první a jsme spokojení.

• D.Bousov "B" – Kněžmost

Příští 20. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Mukařov Benátky "B", Kosořice – Březno, Kr.Vrutice – D.Bousov "B", Kněžmost – Akuma, Zdětín – Bělá p/B., Řepov – Krnsko, K.Hlavno – Doubrava.