ZÁZNAM ZÁPASU - 4.kolo neděle 5.9.2021 v 17:00 hod.

Šíma – Špringl, Borovička, Bohdan, O. Macek (83. Jos. Špitálský) – Váňa (76. Ječný), F. Plichta (81. Bažo), Pařízek (23. Zedníček), Došlý (66. Poslt), Outěřický – Košek

Jeleček – Svoboda, Štýs (69. Merkl), Vrána, Cepka, Duška (46. Pešta), Koudelka, Strnad (76. Podzimek), Novotný, Štandera, Pravda

35. Špringl

Kubín – Kubát, Kožej

Hráč utkání Dominik Košek Hráč utkání

Rezerva si doma poradila s Březnem !

Porážku z Bělé pod Bezdězem odčinili naprosto stejnou mincí. Hráči benátecké rezervy doma přejeli Březno, které do této chvíle ještě neprohrálo a po výhře 4:0 dali zapomenout na nezdar z minulého kola. Základ tohoto vítězství položili svěřenci hrajícího trenéra Došlého již v první půli po brance Koška. Ve druhém poločase přidali domácí další tři branky a v poklidu dovedli toto utkání do zdárného konce.

K tradičním hráčům širšího kádru divizního A-mužstva Šímovi, Váňovi, Mackovi a Outěřickému přibyli pro utkání s Březnem také zkušený obránce Borovička a útočník Košek. Po dvou ztrátách potřebovala benátecká rezerva zabrat, a to se také povedlo. První šanci si ale vypracovali hosté. V 9. minutě zahrával trestný kop Cepka, jehož střela vypadla Šímovi před Novotného, toho ale domácí brankář vychytal. Následnou dorážku poslal kanonýr Strnad mimo. Domácí hráči odpověděli zakončením Outěřického po centru Pařízka, to ale směřovalo nad branku. Benátečtí drželi míč častěji na svých kopačkách, brankář Jeleček ale příliš práce neměl. Ve 34. minutě nebezpečně střílel hostující Duška, avšak také jeho střela do brankového prostoru nesměřovala. O pět minut později již udeřilo. Dominik Košek vymetl z vápna levou šibenici a poslal svůj tým do vedení – 1:0. O další tři minuty později se nepovedla střela benáteckému Zedníčkovi, míč se ale dostal ke Koškovi, který tentokrát orazítkoval břevno. Do kabin tak odcházeli o jednu branku spokojenější domácí fotbalisté.

Úvod druhé půle načala Strnadova hlavička, která ale mířila vedle tyče. V 55. minutě se na druhé straně položil do míče rybičkou Dominik Košek a v Benátkách se slavilo podruhé – 2:0. Domácí vstřelená branka povzbudila a v 59. minutě oslavovali znovu. Nedostatečně obsazený Petr Outěřický poslal míč za Jelečkova záda potřetí – 3:0. Nejhezčí fotbalový moment si přichystal na 68. minutu domácí Filip Plichta, jeho nádherná střela skončila pod břevnem Jelečkovy brány – 4:0. Zápas se poté již v poklidu dohrával bez vážnějších šancí na obou stranách.

Domácí si tak připsali důležité tři body do tabulky okresního přeboru. Nyní již vyhlíží dalšího soupeře, jímž bude o nadcházejícím víkendu Doubrava. Hrát se bude na hřišti Jizeranu.

Po debaklu z minulého týdne jsem měl s několika hráči pohovor a v zápase byla vidět výrazná pozitivní změna. Chtěli jsme hlavně aktivně bránit a soustředit se jen na vlastní fotbalový výkon. Nakonec z naší snahy vzešlo čisté konto, což byl proti kanonýru soutěže Strnadovi jistě skvělý počin. Po dvou dietních zápasech jsme konečně proměnili několik šancí a dali čtyři branky. Věřím, že dobrý týmový výkon dokážeme přenést i do dalších utkání.

• K.Hlavno – Akuma 1:1 (0:0)

Příští 5. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Doubrava – Benátky "B" (13:30), Krnsko – Kněžmost (10:30), Bělá p/B. – K.Hlavno, Kr.Vrutice – Řepov, Akuma – Kosořice, Březno – Mukařov, NEDĚLE: D.Bousov "B" – Zdětín.