Straka – Zeman, Bohdan, O. Macek, Sudek (60. Špringl) – Plichta (65. Zmij), Kadeřábek (35. Pařízek), Došlý (60. Haba), Outěřický (70. Bažo), Tott – Jimmy

Stránský – Drahota, Šolc, Merva, Kverka, Ort, Šousta, Hrušovský (50. Kollátor), Bažant, Novotný (80. P. Havel I.), P. Havel II.

Kožej – Gaňa, Vasil´

Tiller Milan
Hráč utkání Filip Plichta Hráč utkání Michal Stránský

Proti rezervě Bousova tři body !

V prvním jarním kole zvítězili přesvědčivě 4:0. Výhra mohla být ještě daleko vyšší, nebýt zahození několika vyložených šancí. Fotbalisté benátecké rezervy doma spláchli béčko Dolního Bousova a podruhé v sezóně mu udělili debakl.

Již od prvního hvizdu hlavního rozhodčího Kožeje bylo zřejmé, kdo převezme otěže zápasu. Hosté se za polovinu hřiště dostávali spíše jen sporadicky a zkušený benátecký brankář Straka byl absolutně bez práce. To na druhé straně jeho protějšek Stránský musel předvést několik famózních zákroků, několikrát jej také zachránila branková konstrukce, kterou snad čtyřikrát v zápase nastřelil nigerijský útočník Jimmy. Na první branku se tak čekalo až do 20. minuty, kdy se střelou z vápna prosadil Jan Kadeřábek po nahrávce Plichty – 1:0. I nadále benátečtí hráči diktovali tempo hry, avšak pálili jednu šanci za druhou. Uklidňující druhou branku vstřelil ve 42. minutě střelou k pravé tyči Martin Tott, jehož našel druhou přesnou asistencí v zápase Plichta - 2:0. V závěrečné minutě se ještě prosadil parádní ranou po nahrávce Došlého přes celou bránu o tyč Filip Plichta, čímž uzavřel poločasový účet – 3:0.

Druhá půle už takovou ofensivní smršť benáteckého béčka nenabídla. To brzy udeřilo Ondřejem Mackem ze skrumáže před Stránským. Přesnou přihrávkou jej našel Sudek – 4:0. Poté si bezpečně hlídalo výsledek a hosty za celý zápas nepustilo do žádné vážnější šance. Ti tak z Benátek nad Jizerou odjeli ještě s pro ně přijatelnou porážkou 0:4.

V dalším kole čeká na benátecký tým o poznání těžší soupeř. Zajíždí totiž na půdu mladoboleslavské Akumy, která je na podzim obrala o dva body za remízu 1:1.

První jarní utkání jsme zvládli, byť náš výkon měl rezervy. Čtyři branky nakonec padly, nicméně i tak nemůže být s kvalitou zakončení spokojení a musíme se na koncovku zaměřit v tréninku. Přijdou zápasy, kdy nám podobně zahozené šance mohou chybět. Hráči soupeře zaslouží uznání za snahu a vůli, se kterou po celé utkání bojovali za lepší výsledek.

• Kosořice – Kněžmost 1:1 (0:0)

Příští 15. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Akuma – Benátky "B", Krnsko – K.Hlavno (10:30), Kr.Vrutice – Kosořice, Bělá p/B. – Doubrava, Březno – Řepov, Kněžmost – Zdětín, NEDĚLE: D.Bousov "B" – Mukařov.