Šíma – O. Macek, Došlý (50. Zeman), Bohdan, Outěřický, Mareš, Pařízek (60. N. Zmij), Košek, Váňa, F. Plichta (78. Zedníček), Tott (71. Vydra)

P. Hanzlík – J. Hanzlík, Karban, Koubek (90. Potrošovský), Šindelář, Bertoldi (69. Husák), Málek, Král, Böhm, Bonomo (85. P. Bůžek), Hlaváček (50. Vít)

19. Váňa, 59. O. Macek – 28. Koubek

Diňa – Vlčko, Hercíková

Hráč utkání Ondřej Macek Hráč utkání Pavel Hanzlík

Rezerva doma remizovala s Akumou !

Utkání mezi místní rezervou a mladoboleslavskou Akumou se neslo v duchu návratu benáteckého odchovance Michala Bohdana na zdejší trávník. Domácí hráči brzy prohrávali, po pětadvaceti minutách hry se ale podařilo vyrovnat Koškovi. I když měli benátečtí v celém zápase o poznání více šancí, strhnout skóre na svoji stranu se jim nepodařilo, a tak si oba soupeři body rozdělili.

První velká šance tohoto klání přišla již v 6. minutě. Koškova přesná přihrávka našla ve vápně Mareše, který však v tutové šanci přestřelil. Hosté o dvě minuty později trestali. Bohdan sice dostihl exligového útočníka Jiřího Böhma, před ním se ale snažil ukopnout míč domácí Ondřej Macek, který nešťastně nastřelil právě Böhma, od nějž se míč odrazil za Šímova záda – 0:1. Studená sprcha benáteckou rezervu nepoložila. Vyrovnat mohl Košek, ten ale podobně jako Mareš, přestřelil. Chuť si Dominik Košek spravil ve 25. minutě, kdy jej našla přihrávka Došlého a domácí útočník překonal brankáře Akumy Pavla Hanzlíka – 1:1. Benátečtí měli více míč na svých kopačkách, avšak na pozornou obranu soupeře se jim vyzrát nepodařilo.

Také ve druhém poločase byl k vidění podobný herní obrázek. Domácí ale své šance nevyužívali, a tak si museli oddechnout, když Koubkovu střelu bravurně zneškodnil Šíma. Na druhé straně se neprosadil Plichta, který cílil nad bránu. Blízko ke gólu měl v 81. minutě domácí Váňa, jehož střelu vyškrábl konečky prstů Hanzlík. Když se v poslední minutě neprosadil ani Košek, rozešli se oba soupeři smírně.

Benátecká rezerva získala před svými diváky bod, téměř po celé utkání byla ale aktivnější, a tak by se možná tento zisk dal hodnotit jako ztráta. Příští týden zajíždí benátečtí hráči do Bělé pod Bezdězdem, kde by jistě chtěli navázat na výhru z úvodního kola.

Do utkání jsme šli s kvalitní sestavou, se kterou jsme chtěli hrát dobrý fotbal. Bohužel jsme smolně inkasovali, a to pomohlo soupeři. Do poločasu se nám ale podařilo srovnat a ve druhé půli jsme přebrali taktovku hry. K naší smůle jsme ale nedokázali proměnit několik slibných situací ve vedoucí branku a o další dobré příležitosti nás připravila buď špatně zvolená řešení, nebo houževnatá defenzivní hra soupeře. V závěru nás podržel brankář Adam Šíma, který zneškodnil samostatný únik hostujícího mužstva.

• Doubrava – Bělá p/B. 0:3 (0:1)

Příští 3. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Bělá p/B. – Benátky "B" (13:30), Krnsko – Kosořice (10:30), Kněžmost – Řepov, Kr.Vrutice – Zdětín, Akuma – Mukařov, Březno – Doubrava, NEDĚLE: D.Bousov "B" – K.Hlavno.