Šíma – Zeman, Lacina (46. Ječný), O. Macek, Špringl – Mareš (64. Jos. Špitálský), Došlý (71. O. Dvořák), Pařízek (55. N. Zmij), Tott, F. Plichta – Váňa

Bíbrlík – Halák, Hasal, Knotek, Sameš, Šámal, Tkácz, Vinčálek, Zavrtal, Zubrík, Vasko

30. Tott – 45. Vinčálek

Šebela – Chládek, Vlčko

Hráč utkání Filip Plichta Hráč utkání

Rezerva nedala Mukařovu šanci !

Gólovou střelnici si otevřeli fotbalisté benátecké rezervy v utkání proti poslednímu Mukařovu. Hosté dorazili do Benátek nad Jizerou pouze s jedenácti hráči a od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo v utkání bude vládnout. Béčko nakonec nasázelo svému sokovi sedm branek a dotáhlo se v tabulce na vedoucí Řepov.

Necelou čtvrthodinku čekalo sedm desítek diváků na úvodní trefu tohoto zápasu. Mareš přiťukl míč Filipu Plichtovi, který se podíval, kde stojí brankář Bíbrlík. Při pokusu o jeho přehození si hostující gólman srazil míč do brány – 1:0. Ve 35. minutě se po Plichtově přihrávce dostal ve vápně k míči Lukáš Došlý, který ho pohodlně uklidil za Bíbrlíka – 2:0. O dvě minuty později se role přehodily. Došlý tentokrát vysunul Filipa Plichtu, který střelou do protipohybu mukařovského brankáře přidal svoji druhou branku – 3:0. Tříbrankovým rozdílem také skončil první poločas.

Dominance benáteckých fotbalistů pokračovala i ve druhém poločase. V 55. minutě vybojoval Pařízek míč pro střídajícího Ječného, ten vysunul Filipa Plichtu, který se z hranice vápna obstřelil mukařovského brankáře a zkompletoval hattrick – 4:0. Dvacet minut před koncem si Lukáš Došlý narazil s Tottem, prodral se až před Bíbrlíka a přidal pátý gól – 5:0. O chvíli později přetavil Váňův centr z pravé strany v šestý gól Martin Tott6:0. Brankovou kanonádu uzavřel opět Martin Tott, kterého našel znovu Váňa. Tott z poměrně ostrého úhlu napálil míč přímo pod břevno mukařovské brány – 7:0. O pět minut později byl tento duel ukončen.

Domácí fotbalisté si tak pohráli s posledním týmem tabulky okresního přeboru. Příští víkend je čeká nevyzpytatelné derby utkání na půdě nedalekého Kostelního Hlavna, kde se vždy hraje velice těžce.

Lukáš DOŠLÝ

SK Benátky Lukáš DOŠLÝ

Zápas jsme zvládli a potvrdili tak tři body z Řepova. Čekali jsme tuhou obranu, ale povedlo se nám po čtvrt hodině otevřít skóre, a to byl základ naší vysoké výhry. Snažili jsme se hrát kombinační a fyzicky náročný fotbal. Vstřelili jsme i dost branek, včetně dalšího hattricku Filipa Plichty. S výsledkem jsem tedy spokojený. Čekají nás ale další utkání, na které se musíme dobře připravit.

• Doubrava – K.Hlavno 2:2 (0:0)

Příští 8. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: K. Hlavno – Benátky "B", Krnsko – D.Bousov "B" (10:30), Kr.Vrutice – Akuma, Zdětín – Březno, Řepov – Mukařov, Kosořice – Doubrava, Kněžmost – Bělá p/B.