Velek  Mlejnek, Moltaš, Macháček, Smetana  Menčl, Vetešník (65. Stibora), Mündl, Šmíd (39. Tylšar), Přibyl  Moravec

Linhart – Řeháček, Milner

Tasch Zdeněk
Hráč utkání Peremene Gidion Jimmy Hráč utkání Jakub Moravec

Libiš odjela z Benátek s debaklem !

V netradiční páteční dopolední čas uspořádali benátečtí fotbalisté soupeři z Libiše krutou vendetu za podzimní souboj. Od úvodního hvizdu sudího Linharta nebylo žádných pochyb o tom, kdo bude pánem na hřišti. Otázkou zůstávalo, kdy a kolik branek hosté obdrží. Benátečtí za celý zápas dvaadvacetkrát zakončili, oproti hostujícím pěti, nikterak nebezpečným, pokusům. Předvedený výkon soupeře z Mělnicka nesnesl divizní parametry.

Už ve 2. minutě se na pravé straně uvolnil Mansfeld, jeho následné zakončení skončilo v boční síti. O další minutu později byla nejprve Zabilanskému zblokována střela, Jimmy o chvilku déle skákavým pokusem mířil doprostřed brány, kde byl připraven Velek. V 7. minutě se na pravé straně uvolnil Mansfeld a přesným centrem posadil míč na hlavu naskakujícího Milana Macka, jenž otevřel brankový účet – 1:0. Chvíli poté se do vápna probíjel Jimmy, kterého hráči Libiše na poslední chvíli zastavili. Nigerijský útočník v benáteckých službách střílel také po čtvrt hodince hry, Velek míč vyrazil, Macek svoji dorážku nasměroval nad bránu. Pár minutek poté zakončoval Vobořil, Velek tentokrát zasahovat nemusel. První střelecký pokus hostů přišel ve 20. minutě. Šmídova hlavička po rohovém kopu ale nebyla nebezpečná. Ve 24. minutě chyboval nejistý Mlejnek, jehož obral o míč Vobořil, který obratem poslal vstříc hostujícímu brankáři Macka, tomu se povedlo jej přehodit, míč ale skončil těsně nad břevnem. Po další akci JImmyho a střele Macka si musel libišský brankář připsat již snad šestý zásah za čtyřiadvaceti minut hry. O dvě minuty později se Macek vymanil ze sevření a vybídl ke skórování Šimka, jehož razantní střela skončila taktéž nad břevnem. Benátky svíraly svého soka jako v kleštích. Po dalším z četných Kommových centrů odhlavičkoval Moltaš míč jen k Mansfeldovi, kterému ale střela nesedla. Ve 31. minutě rozjel útočnou akci kapitán Šimeček, jemuž zakřičel o míč Mansfeld, ten jej obratem oslovil centrem. Střelu benáteckého záložníka ale výborným zákrokem vyrazil Velek. Následně Šimek zakončoval nad bránu. O dvě minutky později umotal na pravé straně Zabilanský Mlejnka a přízemním centrem našel nabíhajícího Premene Gidion Jimmyho, který razantně dostal míč do brány – 2:0. První půle se po tomto zásahu v poklidu dohrála. Za zmínku snad stojí jen menší závar před Strakou, při kterém se hráči Libiše provinili útočným faulem.

Hned po dvou minutách druhé půle vyskočil nejvýše v pokutovém území Jimmy, jenž hlavou orazítkoval břevno. Dobíhající Šimek mířil nad bránu, možná v důsledku Smetanova faulu, který viděl žlutou kartu a hosté museli čelit pokutovému kopu. Ten si vzal na starost Peremene Gidion Jimmy a bezpečně zvýšil na tříbrankový náskok – 3:0. Hosté odpověděli Smetanovým stříleným centrem, který skončil vedle brány. Poté zakončoval Macek z pokutového území nad bránu, na druhé straně Moravcův pokus Straku z klidu nevyvedl. Po hodině hry si ve vápně našel centr Peremene Gidion Jimmy, který se vyšrouboval do vzduchu a završil svoje galapředstavení dosaženým hattrickem – 4:0. Po několika střídání na obou stranách hra upadla do průměru. Registrovat tak můžeme snad jen Moravcovu střelu do ochranné sítě či přízemní centr hostujícího Stibory, s nímž neměl Straka žádné problémy. V 81. minutě po spolupráci dvou střídajících hráčů Slicho narýsoval parádní přihrávku na nabíhajícího Tochukwu Mbaha, který podél vybíhajícího libišského brankáře uzavřel brankový stav – 5:0. Zápas se v poklidu dohrával, o tom, kdo bude mít o Velikonocích lepší náladu, bylo již dávno rozhodnuto.

Benátečtí si tak po několika zbytečných ztrátách smlsli na soupeři z Libiše. Nyní je však čekají tři velice těžké venkovní duely. Hned ten první, odložený, na půdě Hlinska, kde ještě nikdy v historii nehráli. Na dalekou cestu se vydají ve středu s touho přivézt další body do vyrovnané divizní tabulky.

Radek LACINA

SK Benátky Radek LACINA

Dnes jsme maximálně spokojení. Získali jsme, dalo by se říci, povinné tří body, které jsme hrozně moc chtěli, abychom se tabulkově odpíchli do vyšších pater. Musím říci, že kluci splnili přesně to, co jsme po nich chtěli. Byli jsme živí, agresivní, tlačili jsme se do gólových šancí. Z pěti branek vstřelili čtyři naši útočníci. S produktivitou jsme dnes určitě spokojeni. I herně byly v naší hře parametry, které jsme si představovali. Nyní nás čeká šňůra tří venkovních zápasů. Do těchto utkání je to dobrý start. Doufáme, že v podobných výkonech budeme pokračovat.

Miroslav KRATOCHVÍL

TJ Sokol Libiš Miroslav KRATOCHVÍL

Přijeli jsme hodně zdecimovaní, protože nám chyběli čtyři hráči ze základní sestavy. Řádí u nás nějaká nemoc. V průběhu prvního poločasu jsme navíc museli pro zranění střídat. Domácí měli svoji kvalitu, o které jsme věděli. Jimmymu gratuluji ke třem gólům, protože si je zasloužil. Hráče jsme upozorňoval, že bude nebezpečný, bohužel se stalo. Na druhou stranu jsme zjistili, že s domácími se dá hrát a patnáct nebo dvacet minut před koncem prvního poločasu jsme byli nepříjemní. V tom jsme chtěli pokračovat i ve druhé půli, bohužel už to nevyšlo.

Předzápasové představení soupeře TJ Sokol Libiš naleznete ZDE!

ONLAJN: SK Benátky – TJ Sokol Libiš ZDE!

• Vysoké Mýto – Trutnov 1:1 (0:0)

Příští 22. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Libiš – Dvůr Králové (10:15), Kosmonosy – Náchod (10:30), Letohrad – Vysoké Mýto, Trutnov – Kutná Hora, Horky – Tochovice, NEDĚLE: Kolín  Benátky, Čáslav – Poříčany, Hlinsko – Velké Hamry.